Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок

Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

【Сензор за типот на филмот】 RP-L Отпорен сензор за чувствителност на притисок е флексибилен сензор за тенок филм чијашто вредност на отпорност се намалува со зголемувањето на притисокот врз областа на сензори. 【Премиум материјал】 RP-L Флексибилен сензор за чувствителен на притисок на филмот е составен од полиестерски филм со одлични сеопфатни механички својства, високо спроводлив материјал и материјал за сензори на нано. Sent Се сензор за единечна област】 Сензорот за единечно сензори е еквивалентен на резисторот со варијабилен отпор со два порти чиј отпор е контролиран со притисок. 【Внатрешна структура】 Долниот слој е флексибилен филм и спроводлив слој што се соочува со нив, а горниот слој е флексибилен филм и материјал чувствителен на притисок. Двајцата се врзани со двострано лепило и ги изолираат горните и долните области за сензори. 【Принцип на работа】 Кога областа за сензори е под притисок, жиците што се исклучени едни од други на дното ќе се спроведат преку горниот слој чувствителен на притисок, а излезната вредност на отпорот на пристаништето ќе се промени со промената на притисокот. 【Сензор за типот на филмот】 RP-L Отпорен сензор за чувствителност на притисок е флексибилен сензор за тенок филм чијашто вредност на отпорност се намалува со зголемувањето на притисокот врз областа на сензори. 【Премиум материјал】 RP-L Флексибилен сензор за чувствителен на притисок на филмот е составен од полиестерски филм со одлични сеопфатни механички својства, високо спроводлив материјал и материјал за сензори на нано. Sent Се сензор за единечна област】 Сензорот за единечно сензори е еквивалентен на резисторот со варијабилен отпор со два порти чиј отпор е контролиран со притисок. 【Внатрешна структура】 Долниот слој е флексибилен филм и спроводлив слој што се соочува со нив, а горниот слој е флексибилен филм и материјал чувствителен на притисок. Двајцата се врзани со двострано лепило и ги изолираат горните и долните области за сензори. 【Принцип на работа】 Кога областа за сензори е под притисок, жиците што се исклучени едни од други на дното ќе се спроведат преку горниот слој чувствителен на притисок, а излезната вредност на отпорот на пристаништето ќе се промени со промената на притисокот. Спецификација : Тип на ставка : Отпорен на сензорот за притисок на филмот Дебелина : 0,4мм стил : филм, флексибилна сила за активирање : помалку од 20 g, активирање кога стандардниот отпор е помал од 200kΩ опсег на притисок : 20g-5kg режим на дејство на притисок : статичка или динамична (фреквенција (фреквенција (фреквенција (фреквенција (фреквенција во рамките на 10 Hz) Отпорност кога не е активирана : поголема од 10 MΩ Време на активирање : Помалку од 0,01ms Оперативна температура : -40 ~+85 Издржливост : над 1 милион пати Време на одговор :

Item Type: Resistive Film Pressure Sensor
Thickness: 0.4mm
Style: Film, flexible
Triggering Force: Less than 20g, trigger when the default resistance is less than 200KΩ
Pressure Range: 20g-5kg
Mode of Pressure Action: Static or dynamic (frequency within 10Hz)
Resistance When not Triggered: Greater than 10MΩ
Activation Time: Less than 0.01mS
Operating Temperature: -40~+85
Durability: Over 1 million times
Response Time:

Избор на клиенти

Eaismon 47PCS Sublimation Blanks Products Set, комплет за клучеви за клучеви за клучеви, крајбрежни страни, подлога на глувчето, Свеж Попустот
Eaismon 47PCS Sublimation Blanks Products Set, комплет за клучеви за клучеви за клучеви, крајбрежни страни, подлога на глувчето,

Можете да користите топлински печат за печатење на сублимација во боја, користејќи бесконечна комбинац

DEN 383.84
Shanrya USB 3.0 U диск, метален материјал приклучок и репродукција на преносни USB -дискови за проток на прашина за филмови Свеж
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување Свеж
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување

Акрилик, волна Затворање на привремено Само миење на рацете Материјал : 80% акрилик / 20% волна...

DEN 590.40
Adенски панталони за жени на Адидас сите Свеж
Adенски панталони за жени на Адидас сите

100% памук Увезени Затворање на влечење Машински миење An'sенски меки панталони за пот за одмор и зачувувањ

DEN 0.33
Комбиња, капа за млади - една големина Свеж
Комбиња, капа за млади - една големина

Полиестер и памучни ткаенини Увезени Затворање на привремено Место чисто Класичен дизајн...

DEN 529.12
Номад 40-26474-2-50 1 1/2 NPT PWR-Flo AODD пумпа, алуминиум, буна-N/нитрил дијафрагми Свеж
Номад 40-26474-2-50 1 1/2 NPT PWR-Flo AODD пумпа, алуминиум, буна-N/нитрил дијафрагми

Пад на замена за Wilden® AODD пумпите со еквивалентни Make and Size Пумпите со двојна дијафрагма управувана со воз�

DEN 0.67
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ Свеж
Маица за кратки ракави на Најк Јога Дри-ФИТ

74% полиестер, 18% лиоцел, 8% спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско миење Лабаво вклопување за

DEN 639.20
50/100pcs 304 хексадецимални ореви од не'рѓосувачки челик M2 M3 M4 M4 M5 M6 метрички нишки хексадецимални ореви Метик орев и Свеж
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor Свеж
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor

Секој е уникатен Единственоста е подарок од природата Големина : 1015мм Тежина : 30g / 50g Природен кристал, се

DEN 491.20
Покин плус цврста ребра-плетена тела Свеж
Покин плус цврста ребра-плетена тела

【Квалитет】 мазен, истегнување, брзо сушење и дишечки материјал со висок квалитет на ткаенина со одличн

DEN 453.60
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion Свеж
Bandai 007 EVA-01 Тип на тест Евангелион, HG Evangelion

Овој комплет за модели се составува во артикулирана обоена фигура Asy да се привлече заедно и да се облик�

DEN 2.00
Површински влошки за климатизација Свеж
Површински влошки за климатизација

10 пакувања од 2 "дијаметар, средна завршница на кука и јамка за климатизација на површината Користете со

DEN 1.67
Reebok Women'sенски PureMove+ Sports Sports Sports Sports Свеж
Reebok Women'sенски PureMove+ Sports Sports Sports Sports

100% други влакна Увезени Затворање на кука и очи Машина за миење Дишење и лесен материјал : Овие ажуриран�

DEN 1.00