Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок

Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

【Сензор за типот на филмот】 RP-L Отпорен сензор за чувствителност на притисок е флексибилен сензор за тенок филм чијашто вредност на отпорност се намалува со зголемувањето на притисокот врз областа на сензори. 【Премиум материјал】 RP-L Флексибилен сензор за чувствителен на притисок на филмот е составен од полиестерски филм со одлични сеопфатни механички својства, високо спроводлив материјал и материјал за сензори на нано. Sent Се сензор за единечна област】 Сензорот за единечно сензори е еквивалентен на резисторот со варијабилен отпор со два порти чиј отпор е контролиран со притисок. 【Внатрешна структура】 Долниот слој е флексибилен филм и спроводлив слој што се соочува со нив, а горниот слој е флексибилен филм и материјал чувствителен на притисок. Двајцата се врзани со двострано лепило и ги изолираат горните и долните области за сензори. 【Принцип на работа】 Кога областа за сензори е под притисок, жиците што се исклучени едни од други на дното ќе се спроведат преку горниот слој чувствителен на притисок, а излезната вредност на отпорот на пристаништето ќе се промени со промената на притисокот. 【Сензор за типот на филмот】 RP-L Отпорен сензор за чувствителност на притисок е флексибилен сензор за тенок филм чијашто вредност на отпорност се намалува со зголемувањето на притисокот врз областа на сензори. 【Премиум материјал】 RP-L Флексибилен сензор за чувствителен на притисок на филмот е составен од полиестерски филм со одлични сеопфатни механички својства, високо спроводлив материјал и материјал за сензори на нано. Sent Се сензор за единечна област】 Сензорот за единечно сензори е еквивалентен на резисторот со варијабилен отпор со два порти чиј отпор е контролиран со притисок. 【Внатрешна структура】 Долниот слој е флексибилен филм и спроводлив слој што се соочува со нив, а горниот слој е флексибилен филм и материјал чувствителен на притисок. Двајцата се врзани со двострано лепило и ги изолираат горните и долните области за сензори. 【Принцип на работа】 Кога областа за сензори е под притисок, жиците што се исклучени едни од други на дното ќе се спроведат преку горниот слој чувствителен на притисок, а излезната вредност на отпорот на пристаништето ќе се промени со промената на притисокот. Спецификација : Тип на ставка : Отпорен на сензорот за притисок на филмот Дебелина : 0,4мм стил : филм, флексибилна сила за активирање : помалку од 20 g, активирање кога стандардниот отпор е помал од 200kΩ опсег на притисок : 20g-5kg режим на дејство на притисок : статичка или динамична (фреквенција (фреквенција (фреквенција (фреквенција (фреквенција во рамките на 10 Hz) Отпорност кога не е активирана : поголема од 10 MΩ Време на активирање : Помалку од 0,01ms Оперативна температура : -40 ~+85 Издржливост : над 1 милион пати Време на одговор :

Item Type: Resistive Film Pressure Sensor
Thickness: 0.4mm
Style: Film, flexible
Triggering Force: Less than 20g, trigger when the default resistance is less than 200KΩ
Pressure Range: 20g-5kg
Mode of Pressure Action: Static or dynamic (frequency within 10Hz)
Resistance When not Triggered: Greater than 10MΩ
Activation Time: Less than 0.01mS
Operating Temperature: -40~+85
Durability: Over 1 million times
Response Time:

Избор на клиенти

3 кутии со уметност за нокти сушени цвеќиња летни нокти сончогледи гипсофила дафодили Свеж
3 кутии со уметност за нокти сушени цвеќиња летни нокти сончогледи гипсофила дафодили

Големина : 12,5*5*1 / количина на кутија; 3 кутии Design Дизајн на моден тренд : Уникатна налепница за украсувањ�

DEN 2.33
Комбиња, капа за млади - една големина Свеж
Комбиња, капа за млади - една големина

Полиестер и памучни ткаенини Увезени Затворање на привремено Место чисто Класичен дизајн...

DEN 529.12
【2022 Нов】 12V USB -излез/12V USB C/Брзо полнење 4.0 PD Тип C & Брзо полнење 3.0 USB полнач за полнач/ADSDIA 12V/24V CAR USB Свеж Попустот
【2022 Нов】 12V USB -излез/12V USB C/Брзо полнење 4.0 PD Тип C & Брзо полнење 3.0 USB полнач за полнач/ADSDIA 12V/24V CAR USB

【Најновиот надграден 12 V USB штекер】 Користејќи Брзо полнење 4.0 PD USBC и Брзо полнење 3.0 USBA дизајн...

DEN 207.84
160,00мм калај 135 deg. Бит за вежбање со должина Свеж
160,00мм калај 135 deg. Бит за вежбање со должина

✅ 160,00мм калај 135 deg Бит за вежбање со должина на работникот ✅ Групирање на бит за вежба : Бит за вежбање...

DEN 1019.20
Фрактален дизајн Prisma AL-18 PWM 180 mm Adderable RGB LED LLS со вентилатор за компјутерски кутии Свеж
Фрактален дизајн Prisma AL-18 PWM 180 mm Adderable RGB LED LLS со вентилатор за компјутерски кутии

Дванаесет индивидуално адресирани LED диоди со монтирање на центри Специјално дизајнираните сечила на в

DEN 190.24
Соленоиден вентил одговара на компресорот за воздух на Атлас Копко Свеж
Соленоиден вентил одговара на компресорот за воздух на Атлас Копко

Осигурете се да се исполнат оригиналниот стандард за Maunfacturing Директно замена и компатибилност на произ�

DEN 2368.00
DKE & YMQ RGB Кабел за продолжување 3 пински, кабел за продолжување на интерфејсот RGB, 5 V ARGB3-PIN1-2/1-3/1-4/1-5 центар Свеж
DKE & YMQ RGB Кабел за продолжување 3 пински, кабел за продолжување на интерфејсот RGB, 5 V ARGB3-PIN1-2/1-3/1-4/1-5 центар

RGB Fan Connection Продолжување на интерфејсот Продолжување на кабелот [100% набавка без ризик] : Имаме совршена у�

DEN 2.33
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет Свеж
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет

Погоден лист може да се користи влажно или суво на боја, буквар, гел палто и метал Водоотпорна поддршка п

DEN 0.33
Digium TC400B VoIP Транскодирање PCI 3.3/5.0V картичка за компресија на глас Свеж
Digium TC400B VoIP Транскодирање PCI 3.3/5.0V картичка за компресија на глас

120 G.729a, 92 G.723.1 Трансформации Полу должина со ниска профил PCI 2.2+ 3,3 / 5.0 V картичка Полу должина со ниска проф�

DEN 0.33
PG7-PG21 Чекор малку Свеж
PG7-PG21 Чекор малку

✅ PG7PG21 Чекор бит (28мм) ✅ Материјал : челик со голема брзина ✅ Заврши : Црн оксид ✅ Број на парчиња : 1...

DEN 982.40
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри Свеж
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри

Носете ги сите 22 см x 12 cm x 5 cm Направено од полиестер Три патенти прегради Совршена големина за носење во �

DEN 1.67
HRSTAR 6424 AXIAL Looling Fan големина 172 x 150 x 51mm 24 V DC проток на воздух 410m3/h 3400rpm вентилатори за индустриско Свеж
HRSTAR 6424 AXIAL Looling Fan големина 172 x 150 x 51mm 24 V DC проток на воздух 410m3/h 3400rpm вентилатори за индустриско

Состојба : 100% нов и добар квалитет Број на модел : 6424 Лежиште на моторот : Лежиште на топката; тежина : 0,771 к

DEN 1.67