Меморија за електроника на Пацифик слика плус филм и скенер за слајдови за камера

Меморија за електроника на Пацифик слика плус филм и скенер за слајдови за камера

DEN 719.20

Свеж

Достапно.

Брзо скенира филмови и слајдови од 35 мм. Преносно и многу лесно за употреба дигитално решение. Вградена функција за отстранување на автоматска прашина и гребење. Брзо скенира филмови и слајдови од 35 мм. Преносно и многу лесно за употреба дигитално решение. Вградена функција за отстранување на автоматска прашина и гребење. Меморијалот Плус е достапен и едноставен начин за брзо дигитализација на сите ваши негативи од 35 мм и монтирани слајдови. Плус е Magic Touch, моќна технологија која е ангажирана со допир на копче за откривање и елиминирање на прашина, гребнатини и други недостатоци, враќајќи ја вашата слика во нејзината оригинална убавина. Magic Touch работи беспрекорно со процесот на скенирање за да се осигурате дека ќе го добиете најдобриот можен квалитет на сликата. Со брзина на скенирање од приближно 9,5 секунди и резолуција од 1800 DPI, меморијата брзо создава висококвалитетни дигитални датотеки што можат да се чуваат на тврд диск, ЦД-Р или ДВД-Р за архивирање, он-лајн споделување и повторно -Принг. Меморијалот вклучува USB 2.0 конекција, компатибилност со оперативните системи Windows XP и Vista и го вклучува наградуваниот Adobe Photoshop Elements 5.0 софтвер за уредување, печатење и генерирање слајд-емисии. Исто така, вклучува и Cyber View CS, комерцијален софтвер за скенирање на Pacific Image, кој вклучува алатка за прилагодување на сликата која им овозможува на корисниците да изберат варијации во боја од девет поставки и да ги видат промените во реално време. Со брзина на конверзија од приближно 9,5 секунди, можете да ги претворите вашите магацини со ленти и слајдови во дигитален формат во ниеден момент. -Основа да се користи .. едноставно како да се направи дигитална фотографија. -Непимен со сензор за висока резолуција 5 MP CMOS, заедно со сопственичката униформност на Пацифик Слика, алгоритми за балансирање на бојата и конверзија, меморија создава висококвалитетни слики од 1800 dpi од вашите негативи и слајдови. -Покорен преглед на време на негативен филм во целосна боја.

Избор на клиенти

Појавувања за температура на температурата на сопирачката на моторспортот на сопирачот 370-450 ° F пакет од 16 етикети Свеж
Ојоангл машки 2 Парчиња Облека Краток Ракав Шарени Копче Надолу Кошула И Шорцеви Сетови Свеж
Ојоангл машки 2 Парчиња Облека Краток Ракав Шарени Копче Надолу Кошула И Шорцеви Сетови

100% Полиестер Увезени Копче Надолу затворање Машинско Перење Ткаенина : мека, удобна и пријателска за ко�

DEN 623.84
Реткиелектрични монитори за притисок на гумите во нови пар компатибилни со Лансија Федра 96811022280 9673198580 9673198580 968110220 Свеж
10 парчиња/торба HDMI 1.4 Предвремени-Во Женски На Женски F/F Клучен Камен Приклучок Спојка Адаптер За Ѕид Плоча Бела Свеж
Леуја пастирска декорација дома украс украс занаетна смола украс канцеларија декорација малку Свеж
Леуја пастирска декорација дома украс украс занаетна смола украс канцеларија декорација малку

Погоден за употреба како градина, отворено, внатрешен двор, тревник, двор и многу области од вашиот дом, �

DEN 1312.16
Woqo Home Decoration Creative Snow Mountain Resin Bookend Spazine Shafital Shoff Disen Dation Tv Coundate Hotel Cafe Cafe Bookstore Свеж
Woqo Home Decoration Creative Snow Mountain Resin Bookend Spazine Shafital Shoff Disen Dation Tv Coundate Hotel Cafe Cafe Bookstore

Материјал : смола, фино изработка, креативни украси Големина (пар) : 23 13 25см Декорација за десктоп : Дизај

DEN 0.33
Куче Лижат Мат Со Вшмукување Чаши-Совршен За Капење, Чешлање, И Обука-Бихејвиорална Помош За Немирни Кучиња Свеж
Куче Лижат Мат Со Вшмукување Чаши-Совршен За Капење, Чешлање, И Обука-Бихејвиорална Помош За Немирни Кучиња

Оваа подлога за лижење кучиња е совршена за немирни кучиња Оваа ставка е идеална за чешлање, капење, обу�

DEN 2.33
Колумбија женска пожар со целосна поштенска јакна Свеж
Колумбија женска пожар со целосна поштенска јакна

100% полиестер Увезени Затворање на патент Машинско миење Подјака : Со овој поштенски, стендап, супер пози

DEN 3.00
1968 Топс 416 Бил Ригни Лос Анџелес Ангели Пса пса 8.00 Ангели Свеж
1968 Топс 416 Бил Ригни Лос Анџелес Ангели Пса пса 8.00 Ангели

Оваа картичка е професионално оценета од ПСА Прикажаната слика е вистинското скенирање на картичката ш

DEN 1563.20
Palumma RC LED LED светлосен покрив LED ламба комплет за Traxxas 1/18 TRX-4M BRONCO RC MOGIFIED LAMP Покривот на покривот Надградби Свеж
Palumma RC LED LED светлосен покрив LED ламба комплет за Traxxas 1/18 TRX-4M BRONCO RC MOGIFIED LAMP Покривот на покривот Надградби

Оваа RC LED LED покривна светлина е специјална дизајнирана за Traxxas 1 / 18 TRX4 M Bronco Светилката за покривот RC може

DEN 3.00