XINGYHENG 12pcs 7mm Мини Круг Моментално Копче Прекинувач 2 Пински Исклучување Spst Нормално Отворено Светло Копчиња За Притискање Прекинувачи со 200mm Пред-Лемење Жица

XINGYHENG 12pcs 7mm Мини Круг Моментално Копче Прекинувач 2 Пински Исклучување Spst Нормално Отворено Светло Копчиња За Притискање

DEN 1598.40

Свеж

Достапно.

Име на производот : моментален прекинувач на копчето, куќиштето на копчето е изработено од бакар-обложен никел, нерѓосувачки челик. Овие прекинувачи за инстант контакт, нормално отворени копчиња се лесен допир. Жица : 200мм/7. Спецификација : Вклучете прекинувач со копче од 12 парчиња, терминал : 2 Пински, тип на дејство : инстант, тип на контакт : 1 НЕ (нормално отворен), пол : СПСТ, номинален напон : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 250 V/1А. Претходно Залемена Жица : Елиминирајте ја маката при заварување, направете го копчето моментална инсталација на прекинувачот и користете лесно, заштедете многу време и енергија за вас. Широк спектар на апликации : Широко користен во електромагнетен стартер, реле, ѕвонче на вратата, прекинувач за копчиња за рогови, прекинувач за напојување НА КОМПЈУТЕР или какви било контроли на кола, компјутери, далечински управувач, дигитални производи, комуникациски производи,индустриски контролни кола, апарати за домаќинство итн. - Должина на жица : 200мм/ 4,8" - Пински Терен : 3мм / 0,11 " - Дијаметар На Конец : 6,9 мм / 0,27-Терминали : 2 Пински-Број На Жица : 2. - Полјаци : СПСТ. -Номинална работна струја за контакт : 12vdc-Рејтинг На Прекинувач : 10 A/250 VAC-Температура На Работа : -20 Qu~ +55 ® - Дупка За Сечење На Монтирање : 16mm/0,5 in, висина 34mm-Тежина : 50g широка примена : Широко се користи во електромагнетен стартер, реле, врата, прекинувач за копчиња за рогови, прекинувач за напојување НА КОМПЈУТЕР или какви било контроли на кола, компјутери, далечински управувач, дигитални производи, комуникациски производи, ИНДУСТРИСКИ контролни КОЛА,Апарати за ДОМАЌИНСТВО итн. Кога прстот го ослободува копчето, прекинувачот автоматски се ресетира и затвора. Претходно Залемена Жица : Елиминирајте ја маката при заварување, направете го копчето моментална инсталација на прекинувачот и користете лесно, заштедете многу време и енергија за вас. Уникатен дизајн : Стандардни модели, компактен дизајн, за постигнување лесен допир. Веднаш штом ќе притиснете копче, тие остануваат во контакт. Прецизна нишка, мазна инсталација на навртки, униформа сила и цврста инсталација. - Тип На Акција : Моментален. Овие прекинувачи за инстант контакт, нормално отворени копчиња се лесен допир. Прецизна нишка, мазна инсталација на навртки, униформа сила и цврста инсталација. Жица : 200мм/7. Широк спектар на апликации : Широко користен во електромагнетен стартер, реле, ѕвонче на вратата, прекинувач за копчиња за рогови, прекинувач за напојување НА КОМПЈУТЕР или какви било контроли на кола, компјутери, далечински управувач, дигитални производи, комуникациски производи,индустриски контролни кола, апарати за домаќинство итн.

Include 12pcs push button switch, terminal: 2 Pin, action type

Избор на клиенти

Foviguo работа обичен долг ракав преголем пулвер жена зимска боја во боја со капаче за влечење на капачиња најмеки Свеж
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа Свеж
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа

100% памук Увезени Затворање на тока Само миење на рацете Големина : Една големина одговара на повеќето ма

DEN 255.84
FXLION 50WH MINI V-MOUNT/V-Lock Батерија со D-Tap & LS-800C RGB рачно LED видео светло стапче стапче Свеж
FXLION 50WH MINI V-MOUNT/V-Lock Батерија со D-Tap & LS-800C RGB рачно LED видео светло стапче стапче

【Најмалата батерија Vзаклучување】 Нашата батерија Fxlion Nano е најмалата батерија со Vmount на пазарот во мом

DEN 1.67
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот Свеж
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот

Меки полиестер, удобен и пријателски за кожата за носење Увезени Повлечете го затворањето...

DEN 463.84
Хитачи 0B23461 450 GB SAS 15K RPM Свеж
Хитачи 0B23461 450 GB SAS 15K RPM

Hitachi 0 B23461 450 GB SAS 15 K RPM Детали за внатрешниот производ : Производител : Хитачи Број на дел : 0 B23461 Категорија

DEN 1611.20
Пирамида на оргон на Вејенск - лековити кристали пирамида и лековити камења, генератор на енергија од кристал камен за јога Свеж Попустот
Организатор на образци за чување на црна бела череп Свеж
Организатор на образци за чување на црна бела череп

Микрофибер кожа Големина : 8x8in / 20.5x20.5cm Материјал : Кожа од микрофибер и 300 DPVC, лесно е да се исчисти, треба �

DEN 2.00
Evans1nism Foodie дефиниција дрво знак духовни цитати дрвен wallиден знак речник уметнички дела христијански домашен wallид Свеж
薬師窯 Yakusigama 2580 Nishiki јагода Сузуме Хинамацури фестивал среќна прослава фигура ентериер Свеж
薬師窯 Yakusigama 2580 Nishiki јагода Сузуме Хинамацури фестивал среќна прослава фигура ентериер

Оваа симпатична Хинасама е родена во соработка со популарниот автор на ликовите „Нишида Атсуко“ и фар�

DEN 494.72