Shanrya USB 3.0 U диск, метален материјал приклучок и репродукција на преносни USB -дискови за проток на прашина за филмови

Shanrya USB 3.0 U диск, метален материјал приклучок и репродукција на преносни USB -дискови за проток на прашина за филмови

DEN 988.80

Свеж

Достапно.

Компатибилен систем : USB флеш -уредот е компатибилен со Windows, за OS X и други оперативни системи, само поврзете ја единицата за складирање со USB -портата на вашиот компјутер или други уреди со USB порти за да работат правилно. Лесен и преносен : мини дизајн, можете да го ставите USB флеш -уредот во вашиот џеб или кој било мал простор и да уживате во трансфер на податоци и споделување во секое време, каде било. Голем простор за складирање : USB флеш -уред за резервна копија на фотографии, снимање видеа, слушање музика, обезбедување на моќни точки за презентации или проекти, резервна копија на јавни датотеки, филмови, музика, слики, софтвер, податоци, итн. вашиот погон од оштетување. Обезбедува заштита од прашина, вода, температура и шок. Интерфејс USB3.0 : интерфејс USB3.0, пренесување на податоци со голема брзина, брзина на читање и пишување повисока од USB2.0, приклучок и репродукција, нема потреба да инсталирате софтвер. 1. Интерфејс USB3.0 : интерфејс USB3.0, пренесување на податоци со голема брзина, брзина на читање и пишување повисока од USB2.0, приклучок и игра, нема потреба да инсталирате софтвер.2. Компатибилен систем : USB флеш -уредот е компатибилен со Windows, за OS X и други оперативни системи, само поврзете ја единицата за складирање со USB -портата на вашиот компјутер или други уреди со USB порти за да работат правилно.3. Голем простор за складирање : USB флеш -уред за резервна копија на фотографии, снимање видеа, слушање музика, обезбедување на моќни точки за презентации или проекти, резервна копија на јавни датотеки, филмови, музика, слики, софтвер, податоци, итн .4. Водоотпорен : Металниот случај го брани вашиот погон од оштетување. Обезбедува заштита од прашина, вода, температура и шок.5. Lightweight and Portable : Mini design, you can put the USB flash drive in your pocket or any small space and enjoy data transfer and sharing anytime, anywhere.Specification : Item Type : USB 3.0 U Disk Material : Metal Interface : USB3.0 Compatible : For Windows, За OS XSIZE : Прибл. 6 x 17 x 67mm / 0.24 x 0,67 x 2,6inhow за употреба : Приклучок и Плејпајџ Список : 1 XU Disknote : За USB капацитетот. Додавање на различни методи на пресметување, меморискиот капацитет на USB флеш -уредот може да се покаже помалку на компјутер. Колку е поголем капацитетот, толку е поголем методот за пресметување на областа на индустријата. ^3)/(1024^3) ≈ 0,93gb4gb = приближно. 3,6 GB до 3,8 GB8 GB = приближно. 7.4 GB до 7,6 GB16 GB = приближно. 14 GB до 15 GB32 GB = приближно. 28 GB до 30 GB64 GB = приближно. 58 GB до 60 GB128 GB = приближно. 110 GB до 120 GB.

Item Type: USB 3.0 U Disk
Material: Metal
Interface: USB3.0
Compatible: For Windows, for OS X
Size: Approx. 6 x 17 x 67mm / 0.24 x 0.67 x 2.6in
How to Use:
plug and play:
Package List:
1 xU Disk:
Note:
About USB capacity.:
Due to different calculation methods, the memory capacity of a usb flash drive may show less on a PC. The larger the capacity, the greater the deviation.:
Storage industry area calculation method.:
1GB=1000MB=1000x1000KB=1000x1000x1000B:
Operating system calculation method.:
1GB=1024MB=1024x1024KB=1024x10024x1024B:
Therefore, the storage capacity of 1GB in the operating system is shown as: (1000^3)/(1024^3) ≈ 0.93GB
4GB=approx. 3.6GB to 3.8GB:
8GB=approx. 7.4GB to 7.6GB:
16GB=approx. 14GB to 15GB:
32GB=approx. 28GB to 30GB:
64GB=approx. 58GB to 60GB:
128GB=approx. 110GB to 120GB:

Избор на клиенти

薬師窯 Yakusigama 2580 Nishiki јагода Сузуме Хинамацури фестивал среќна прослава фигура ентериер Свеж
薬師窯 Yakusigama 2580 Nishiki јагода Сузуме Хинамацури фестивал среќна прослава фигура ентериер

Оваа симпатична Хинасама е родена во соработка со популарниот автор на ликовите „Нишида Атсуко“ и фар�

DEN 494.72
Ново-заштитен издржлив случај за PSP, виолетова Свеж
Ново-заштитен издржлив случај за PSP, виолетова

Гарантирајте го квалитетот на производите Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не...

DEN 1011.20
Бензара 93888 каубојски тематски елегантен и уникатен декор на wallидови Свеж
Бензара 93888 каубојски тематски елегантен и уникатен декор на wallидови

Овој декор на wallидната кука мери 6 инчи (ширина) x3 инч (г) x10 инч (ч) Американски елегантен каубојски панел �

DEN 320.00
Allstar Перформанси ALL16338 3/4-10 x 2-1/2 Шестоаголна Глава Болт Свеж
Allstar Перформанси ALL16338 3/4-10 x 2-1/2 Шестоаголна Глава Болт

висина на пакетот : 1.45" должина на пакетот : 2.95" ширина на пакетот : 7.5" земја на потекло : Тајван висина на п

DEN 3.33
Foviguo работа обичен долг ракав преголем пулвер жена зимска боја во боја со капаче за влечење на капачиња најмеки Свеж
Хитачи 0B23461 450 GB SAS 15K RPM Свеж
Хитачи 0B23461 450 GB SAS 15K RPM

Hitachi 0 B23461 450 GB SAS 15 K RPM Детали за внатрешниот производ : Производител : Хитачи Број на дел : 0 B23461 Категорија

DEN 1611.20
Пирамида на оргон на Вејенск - лековити кристали пирамида и лековити камења, генератор на енергија од кристал камен за јога Свеж Попустот
Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro Свеж
Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro

Филтрите за воздухот Bosch Workshop се конструираат со голем број на плети за стабилен капацитет за држење на �

DEN 1.33
Superdry Mens Unisex Train Woven јакна, опуштено вклопување, унисекс овесна каша/црна големина l Свеж
Superdry Mens Unisex Train Woven јакна, опуштено вклопување, унисекс овесна каша/црна големина l

Не измијте Овесна каша / црна Спортска јакна Не измијте Овесна каша / црна Спортска јакна Традицијата по�

DEN 1.00
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери. Свеж
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери.

? Menенски мажи Новинарска тренерска тренер 2 парчиња цврста боја пулвер руно худи со долги ракави, обични

DEN 360.00
Машка целосна кожна чанта со жито, голема 17 -инчна деловна патувачка лаптоп торба за гласини со метални патенти YKK Свеж
Yhaiogs mens облека машка облека мода машка мала тежина брза сув кратки ракави 40+ летни кошули за мажи за мажи Свеж
Yhaiogs mens облека машка облека мода машка мала тежина брза сув кратки ракави 40+ летни кошули за мажи за мажи

Произведено од мека памучна ткаенина, убав принт, погоден за лето / плажа / одмор / океански носење Увезен

DEN 1.33
Под Оклоп Машки Квалификации Стартувај 2.0 zip Свеж
Под Оклоп Машки Квалификации Стартувај 2.0 zip

100% Полиестер Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење Мека плетена ткаенина против избор, прот

DEN 3.33