Волтер АГ - F2482-4.97 - 4,97мм карбид 140 deg. Вежба за должина на работниците бит 1

Волтер АГ - F2482-4.97 - 4,97мм карбид 140 deg. Вежба за должина на работниците бит 1

DEN 1776.00

Свеж

Достапно.

Овие пренасочувачи на карбид доаѓаат во големини што спаѓаат помеѓу стандардните димензии на трговијата и нивните големини. Овие преовладувачи на карбид доаѓаат во големини кои спаѓаат помеѓу стандардните трговски димензии, а нивните големини се изразени во децимални инчи од 0,0030 до 0,2170. Пренасочувачите со права светлина туркаат чипови напред во дупка, бидејќи ја зголемуваат во точна големина за прецизно вклопување при инсталирање на сврзувачки елементи или други делови. Тие се најчесто користениот стил на Reamer. Овие гушкачи на прицврстувачи се направени од карбид и имаат светла завршница што не е под влијание кога нивните рабови за сечење се преобликуваат. Директното тресење на Reamers се монтира на чак на вежба за вежба или слична алатка за машинска обработка. Цврстиот карбид што ги гуши пренасочувачите обезбедуваат одлична отпорност на абење при обработка на најтешките материјали, како што се леано железо, нефрозни легури и не'рѓосувачки челик. Овие вртежи имаат директен дел што се монтира на чак на вежба за вежба или слична алатка за машинска обработка. Зачудувачки пренасочувачи, понекогаш наречени машински пренасочувачи, ја зголемуваат или завршуваат постојната дупка до точна толеранција или големина за прецизно вклопување при инсталирање на сврзувачки елементи или други делови. Обично имаат комора од 45 ° на работ на сечење за да се обезбеди точност бидејќи пренасочувачот влегува во дупката за време на задачите за обработка на метали. Овој список е за секоја. Агол за вежбање на бит : 140 степени Заврши : Неконкретен материјал : Карбид вежба Бит Заврши : Неконкретен список Број : F2482 Големина- Децимална : 4,97мм (0,1957) Број на флејти : 4 Флејт Тип : Права шанка Дија. : 6,00 мм Спирална насока : Неутрално мерење Систем : Метрички стандарди : ДИН 6537 Одделение : Заврши со високи перформанси - Машинирање : Светла (неконтролирана) Примена : За алуминиум, пластика течноста за ладење преку : да вежба бит Димензија Тип на димензија : Метрична должина на флејта : 12,00 мм Ремимер големина : 4,97 мм Шанк Тип : Директна вежба за бит Материјал : Групација за бит за вежбање со карбид : Држечка битна ставка : Насока за сечење на ремиер - Машинирање : Десна рака Севкупна должина : 75,00 мм Насока на сечење : Декална рачна децимална еквивалент : 0.1957 Вежба за бит : 4,97мм материјал - машинска обработка : тип на точка на карбид : Самоцентрирање.

Избор на клиенти

Тропски Monstera и Toucan Shockprofof Game Cash Case 12 слотови играч за чување картички за складирање на држач за складирање Свеж
Тропски Monstera и Toucan Shockprofof Game Cash Case 12 слотови играч за чување картички за складирање на држач за складирање

Случајот со кертриџ за конзола за игри е направен од трајна чиста црна тврда пластична обвивка Секоја п�

DEN 335.84
HP K0Q14ARBGJ монохроматски печатач Свеж
HP K0Q14ARBGJ монохроматски печатач

Најсигурното печатење во светот Перформансите со голема брзина ја исполнуваат енергетската ефикаснос�

DEN 1.67
Cwokakde Waynesburg AA University Logo Print Beanie плетена капа волнена капа топла мода на отворено плетено капаче унисекс Свеж Попустот
Cwokakde Waynesburg AA University Logo Print Beanie плетена капа волнена капа топла мода на отворено плетено капаче унисекс

100% полиестер Еластично затворање Само миење на рацете Вејнсбург аа универзитетско лого плете капа на к�

DEN 128.00
Замена на пумпа за вода 63V-44352-00 За замена за Yamaha 8HP 9.9HP 15HP 20HP надворешен мотор за Sierra 18-3040 Boat Motor 63V-44352-00-00 Свеж
Замена на пумпа за вода 63V-44352-00 За замена за Yamaha 8HP 9.9HP 15HP 20HP надворешен мотор за Sierra 18-3040 Boat Motor 63V-44352-00-00

Замена за број на дел од Јамаха : 63 V4435200, 63 V4435201 02 03 (Проверете го бројот на делот ОЕМ пред купувањето)...

DEN 1.00
1965 Топпс 300 Сенди Куфакс Лос Анџелес Доџерс ВГ/екс+ Доџерс Свеж
1965 Топпс 300 Сенди Куфакс Лос Анџелес Доџерс ВГ/екс+ Доџерс

Прикажаната слика е вистинското скенирање на картичката што ќе ја добиете Мора да има за секој обожават

DEN 5200.00
APW Wyott W-9 Electric Countertop Food Panе потопло 7 квартови Свеж
APW Wyott W-9 Electric Countertop Food Panе потопло 7 квартови

Компактен и преносен Лесен за одржување Тешка конструкција од не'рѓосувачки челик Термостатски контро�

DEN 345.60
Хајдолф 015610001 Пронаоѓач Супер Воздушен Кондензатор, Конус Б29, Приклучок Б24, 400 Мм Должина х 72 Мм Дијаметар Свеж
Хајдолф 015610001 Пронаоѓач Супер Воздушен Кондензатор, Конус Б29, Приклучок Б24, 400 Мм Должина х 72 Мм Дијаметар

Тип На Производ : Лабораториско Снабдување Точка Пакет Количина : 1 Точка Пакет Тежина : 0,3 кг Земја На Пот

DEN 927.20
Shanrya USB 3.0 U диск, метален материјал приклучок и репродукција на преносни USB -дискови за проток на прашина за филмови Свеж
Tucarest 513253 x2 лежиште на предните тркала и склопување на центри Компатибилен Audi A3 Q3 TT Quattro Volkswagen Beetle CC Свеж
Tucarest 513253 x2 лежиште на предните тркала и склопување на центри Компатибилен Audi A3 Q3 TT Quattro Volkswagen Beetle CC

Економични : Ние сме фабричка директна продажба Крајниците можат да потрошат мала сума пари и да добија�

DEN 1355.52
Intel Pentium G Series 3,50 GHz дво-јадрен LGA 1151 процесор Свеж
Intel Pentium G Series 3,50 GHz дво-јадрен LGA 1151 процесор

Socket LGA 1151 Компатибилност на чипсет во серија Intel 200 / 1001 (1 ја исклучува поддршката за технологија на Intel Optan

DEN 0.67
Зимска топла надворешна облека за женски цветни печати со аспиратор гроздобер преголем палта џебови Свеж
Зимска топла надворешна облека за женски цветни печати со аспиратор гроздобер преголем палта џебови

80% полиестер, 15% памук, 5% спандекс Направени во САД или увезени Затворање на патент Само миење на рацете...

DEN 0.67
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 '' Свеж
Долина Кујахога, Национален парк на Националниот парк Охајо, декларирај 3 '' до 5,5 ''

Изрази се : Дајте изјава со оваа налепница Cuyahoga Valley, Национален парк Охајо (Волк) Големини : Достапно во с

DEN 3.00
Babyеби за добивање на ќебиња од памук, памучна фланела, совршена за Swaddling & завиткување, ултра-меки болнички ќебиња, Свеж
Ксинбалов јакни за мажи јакни мажи јакни мажи нејасни трим со качулка патент палто палто за мажи за мажи Свеж
Ксинбалов јакни за мажи јакни мажи јакни мажи нејасни трим со качулка патент палто палто за мажи за мажи

【После продажбата】 1 Пристигна во рок од 5–15 работни дена по купувањето 2 Лесно за враќање : Откако ќе ап

DEN 0.33
Adенски панталони за жени на Адидас сите Свеж
Adенски панталони за жени на Адидас сите

100% памук Увезени Затворање на влечење Машински миење An'sенски меки панталони за пот за одмор и зачувувањ

DEN 0.33