Сензор за температура, 0-400 ℃ 100мм Сигурен брз одговор на термопарска сонда за мерење на температурата за контролирање

Сензор за температура, 0-400 ℃ 100мм Сигурен брз одговор на термопарска сонда за мерење на температурата за контролирање

DEN 0.33

Свеж

Достапно.

Ова е прецизен вид на термопарска сонда на типот K широко користена за мерење на температурата. Има брза брзина на одговор и стабилни перформанси. Термопар е отпорен на висока температура, од 0 ℃ до 400. Конектори со висок квалитет на терминали обезбедуваат удобна и стабилна врска. Сондата со дијаметар од 5мм е многу чувствителна и може брзо да ја чувствува температурата. Ова е прецизен вид на термопарска сонда на типот K широко користена за мерење на температурата. Има брза брзина на одговор и стабилни перформанси. Термопар е отпорен на висока температура, од 0 ℃ до 400. Конектори со висок квалитет на терминали обезбедуваат удобна и стабилна врска. Сондата со дијаметар од 5мм е многу чувствителна и може брзо да ја чувствува температурата. Карактеристики : Ова е прецизен вид на термопарска сонда на типот K широко користена за мерење на температурата. Има брза брзина на одговор и стабилни перформанси. Термопар е отпорен на висока температура, од 0 ℃ до 400. Конектори со висок квалитет на терминали обезбедуваат удобна и стабилна врска. Сондата со дијаметар од 5мм е многу чувствителна и може брзо да ја чувствува температурата. Спецификација : Должина на кабелот : 1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (по избор) Тип : K завртка Дијаметар : 8mm / 0,3in Должина на сондата : 100мм / 3.9in Дијаметар на сондата : 5мм / 0,2in Конектор : 2 парчиња (Сината е негативна, црвената е позитивна) Температурен опсег : 0 ~ 400 ℃ Тежина : 36g ~ 81g / 1.3oz ~ 2.9oz (приближно) Список на пакети : 1 * Термокул.

Cable Length: 1 m, 2 m, 3 m, 4 m, 5 m (Optional)
Type: K
Screw Thread Diameter: 8mm / 0.3in
Probe Length: 100mm / 3.9in
Probe Diameter: 5mm / 0.2in
Connector: 2pcs (blue is negative, red is positive)
Temperature Range: 0~400℃
Weight: 36g~81g / 1.3oz~2.9oz (approx.)
Package list:
1 * Thermocouple :

Избор на клиенти

Пенка за чистење на аспираторот за леќи SR3 43mm, UV CPL FLD FLET FILTER PNEN FOR FUJIFILM X-PRO3 & FUJIFILM X-PRO2 & FUJIFILM Свеж
Пенка за чистење на аспираторот за леќи SR3 43mm, UV CPL FLD FLET FILTER PNEN FOR FUJIFILM X-PRO3 & FUJIFILM X-PRO2 & FUJIFILM

Аспиратор за леќи за блокирање на вишок сончева светлина и заштита на леќите од случајно скршени...

DEN 1417.60
Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro Свеж
Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro

Филтрите за воздухот Bosch Workshop се конструираат со голем број на плети за стабилен капацитет за држење на �

DEN 1.33
Пирамида на оргон на Вејенск - лековити кристали пирамида и лековити камења, генератор на енергија од кристал камен за јога Свеж Попустот
Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9 Свеж
Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9

Обезбедете максимална заштита за вашата акциона камера Доказ за шок и водоотпорен Заменливи делови за �

DEN 1.00
Evans1nism Foodie дефиниција дрво знак духовни цитати дрвен wallиден знак речник уметнички дела христијански домашен wallид Свеж
16 јануари 1978 година НЦАА Кошаркарска програма во Индијана држава со Лери Бирд - колеџ програми Свеж
16 јануари 1978 година НЦАА Кошаркарска програма во Индијана држава со Лери Бирд - колеџ програми

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Колеџ програми...

DEN 1352.64
FXLION 50WH MINI V-MOUNT/V-Lock Батерија со D-Tap & LS-800C RGB рачно LED видео светло стапче стапче Свеж
FXLION 50WH MINI V-MOUNT/V-Lock Батерија со D-Tap & LS-800C RGB рачно LED видео светло стапче стапче

【Најмалата батерија Vзаклучување】 Нашата батерија Fxlion Nano е најмалата батерија со Vmount на пазарот во мом

DEN 1.67
Mirage Pet Products 20-inch Sant Francisco Skyline Screen Mirts за миленичиња, 3x-large, црвена боја Свеж
Mirage Pet Products 20-inch Sant Francisco Skyline Screen Mirts за миленичиња, 3x-large, црвена боја

Одговара на 18 „врат, 24“ Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во �

DEN 240.96
Тркалезни места 3/8 никел обложени 100 пакувања Свеж
Тркалезни места 3/8 никел обложени 100 пакувања

2позлатени никел позлатени челични кружни места 3 / 8 " 100 пакет Лесен начин да ги пробиете парчињата за Prong

DEN 228.80
Foviguo работа обичен долг ракав преголем пулвер жена зимска боја во боја со капаче за влечење на капачиња најмеки Свеж
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот Свеж
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот

Меки полиестер, удобен и пријателски за кожата за носење Увезени Повлечете го затворањето Само миење на

DEN 463.84
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа Свеж
Lcztn 2 пакет класичен бејзбол капа за мажи жени, низок профил голф тато капа

100% памук Увезени Затворање на тока Само миење на рацете Големина : Една големина одговара на повеќето ма

DEN 255.84
Inoomp Ratchet Belt kayak ленти за сурфање лента за лабава лента за тешка врата од врвот со заклучување на тока за заклучување Свеж