Digium TC400B VoIP Транскодирање PCI 3.3/5.0V картичка за компресија на глас

Digium TC400B VoIP Транскодирање PCI 3.3/5.0V картичка за компресија на глас

DEN 0.33

Свеж

Достапно.

120 G.729a, 92 G.723.1 Трансформации. Полу должина со ниска профил PCI 2.2+ 3,3/5.0 V картичка. Полу должина со ниска профил PCI-Express X1 картичка. Вклучува лиценцирање и обештетување на кодек. TC400 B е полу-должина, ниска профилна PCI 2.2-во согласност со картичката за трансформација на комплексни Vo IP-кодекси во едноставни кодекси. TC400 B е пакет на полу-профил PCI-2.2 во согласност со основната картичка TC400 P и модулот за обработка на глас TC400 M. TC400 B е дизајниран да се справи, во посветени DSP ресурси, сложените преводи на кодек за високо компресиран аудио, како што инаку би се обработувале со terвездичка во софтверот. Terвездичка, во софтвер и со лиценцирање на Digium G.729a, е способна да го трансформира кодексот G.729 A во други кодекси за целите на потеклото или прекинувањето на повикот, премостување на различните повици или Vo IP во врска со TDM. Овие трансформации во софтверот се многу скапи, во однос на МИПС и бараат значително количество на време на процесорот за да се остварат. TC400 B не само што го олеснува процесорот на оваа должност, ослободувајќи го за да се справи со други задачи или да заврши дополнителна обработка на повици; Но, исто така, обезбедува terвездичка со можност за премостување G.723.1 Компресираниот аудио во други формати, можност што не е претходно можна. TC400 B се декомпресира G.729a (8.0kbit) или G.723.1 (5.3kbit) во u-law или A-law; или, компресира u-law или law in g.729a (8.0kbit) или G.723.1 (5.3kbit). TC400 B е оценет за да се справи со 96 двонасочни трансформации G.729a или 92 двонасочни G.723.1 трансформации. TC400 B не бара дополнителни такси за лиценцирање за употреба на овие кодекси, ниту пак бара процесот на регистрација поврзан со лиценцирање на кодек базиран на софтвер на Digium.

Избор на клиенти

Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија) Свеж
Vim & vigr Merino волна 15-20 mmHg чорапи за компресија)

Состав : 45% најлон / 40% мерино волна / 15% спандекс 45% најлон / 40% мерино волна / 15% спандекс Ние мериме, истегну

DEN 1.67
PaperBlanks Hardcover Journal Violet Fairy | Наредени | Ултра Свеж
PaperBlanks Hardcover Journal Violet Fairy | Наредени | Ултра

Поврзување : Смит ешиен; Затворање : Еластичен опсег; Мементо торбичка 144 страници; Наредени; Ултра; 180 × 230

DEN 1.00
160,00мм калај 135 deg. Бит за вежбање со должина Свеж
160,00мм калај 135 deg. Бит за вежбање со должина

✅ 160,00мм калај 135 deg Бит за вежбање со должина на работникот ✅ Групирање на бит за вежба : Бит за вежбање...

DEN 1019.20
Фанки Junуники ексклузиви преголеми слабини гравчиња во комплет со ракавици за допир на допир на допир на допир Свеж
Фанки Junуники ексклузиви преголеми слабини гравчиња во комплет со ракавици за допир на допир на допир на допир

Преголемата капа мери 9 “долги од 10” широки лажни рамни, додека редовните мерки за вклопување долги 8 ”�

DEN 495.84
Дизајн на жолти кучиња кафеави ленти за кучиња поводник 3/4 широк и 5 'долг, мал/среден Свеж
Дизајн на жолти кучиња кафеави ленти за кучиња поводник 3/4 широк и 5 'долг, мал/среден

Направени за активни кучиња 100% мазен и издржлив полиестер, овие јаки се изградени за удобност и дејству

DEN 207.68
Мали животни Хамак Трикратен слој Ферет замав што виси хамак заморчиња за свињи кревети за кревети мали додатоци за кафез за Свеж Попустот
HNGM Stapler 360 степени Ротари Stapler BookBinding Machine Middle Seam Stail за канцелариски материјали за канцелариски материјали Свеж
HNGM Stapler 360 степени Ротари Stapler BookBinding Machine Middle Seam Stail за канцелариски материјали за канцелариски материјали

Заштеда на труд : Овој спојник е многу удобен за употреба, треба само да ја притиснете рачката со еден пр�

DEN 2.33
Floerns Mean's FishNet со долг ракав, пад на рамената на рамената, врвот на културата Свеж
Floerns Mean's FishNet со долг ракав, пад на рамената на рамената, врвот на културата

100% полиестер Увезени Затворање на чипка ★ Мекиот материјал, мало истегнување и удобен, совршен за летни

DEN 2.00
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри Свеж
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри

Носете ги сите 22 см x 12 cm x 5 cm Направено од полиестер Три патенти прегради Совршена големина за носење во �

DEN 1.67
10 парчиња Линеарен регулатор Позитивен максимален влезен напон 30V излезен напон 3V-5V 120mA SOT-89-3 MD7530H Свеж
10 парчиња Линеарен регулатор Позитивен максимален влезен напон 30V излезен напон 3V-5V 120mA SOT-89-3 MD7530H

10 парчиња Линеарен регулатор (LDO) Позитивен максимален влезен напон 30 V излезен напон 3 V5 V 120 MA SOT893 MD7530 H 10 п

DEN 2.33
Комплетни комплети за стартување на везови со печат, запечатени комплети за вкрстени бод. Свеж
Комплетни комплети за стартување на везови со печат, запечатени комплети за вкрстени бод.

Лесен за употреба : Следете ги едноставните правила на играта, можете брзо да го завршите предизвикот ш�

DEN 192.00