Model Model Model, Human Anatomy Science Model

Model Model Model, Human Anatomy Science Model

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Одлично за училиштата, болниците, визуелните помагала во наставата по физичко здравје. Може да се користи во практики на терапија или класа на колеџ анатомија. Моделот е зголемен за 120.000 пати, ги претвора апстрактните работи во конкретни модели за вашето учење и презентација. Тоа е одлична алатка за образование за учениците/наставниците/професионалните САД. Овој модел ја покажува зголемената структура на синапси (хемиски синапси) под електронски микроскоп, кој може да ги набудува структурите на невронските аксони и пресинаптичките мембрани итн. прикажување на модели на структура на човечки синапси. Совршени за класа на анатомија и физиологија! Овие модели на анатомски учење се одличен и забавен начин за создавање раце на околината за учење во која било поставка! Опис : Моделот покажува зголемена структура на синапси (хемиски синапси) под електронска микроскопија, што може да набудува невронски Аксони, пресинаптички мембрани, синаптички везикули, митохондрии, нервни микротубули и неврофиламенти и др. Постојат вкупно 9 дигитални сигнали. -Пајнотеноте : Ве молиме, дозволете мала разлика во бојата заради различна дисплеј или светло опкружување. Бидејќи тоа е рачно мерење, големината на производот има грешка во мал опсег, ве молиме погледнете го вистинскиот производ, ве молиме разберете. Отсекогаш сме биле посветени на обезбедување на обезбедување на производи и услуги со најдобар квалитет. Направете да го имате најдоброто искуство за купување. Ве молиме слободно испратете ни е-пошта доколку има проблеми и прашања, ќе се обидеме да се потрудиме да ги исполниме вашите задоволства во рок од 24 часа. Овој модел на анатомија е совршен за канцеларијата на лекарот, училницата за анатомија или студиската помош.

Избор на клиенти

SMC MGPL63N -50 АКТУАТОР - MGP Компактен водич Цилиндер Семејство 63мм МГП топка со лежиште - ЦИЛ, компактен водич, топка BRG Свеж
Q.HOU 11x14 Слика Рамка Црн сет од 2, секоја рамка со 2 душеци, приказ 8x10 или четири отворање 4x6 фотографии со МАТ и 11x14 Свеж
X-Dree 2 PCS Алатка за напојување Електричен планер Блејдс за N1900B (Cuchillas Eleéctricas de 2 Piezas Para Herramientas eleéctricas Свеж
X-Dree 2 PCS Алатка за напојување Електричен планер Блејдс за N1900B (Cuchillas Eleéctricas de 2 Piezas Para Herramientas eleéctricas

Име на производот : Сечило на електричен планер; Модел : За N1900 B Боја : сребрен тон; димензија : 82 x 28 x 3mm / 3.2

DEN 170.72
Alfa Tools RB75110 1 1/4 x 2 1/8 Класичен рутер Свеж
Alfa Tools RB75110 1 1/4 x 2 1/8 Класичен рутер

Рутермакс рутер бит Карбид врзан, класичен предност формирајќи малку 11 / 4инчен дијаметар на секачот, до�

DEN 145.60
1954 Bowman 71 Art Decarlo PSA 7 Steelers Свеж
1954 Bowman 71 Art Decarlo PSA 7 Steelers

Питсбург челичари Уметност Декарло Над 55.000 списоци на Точно оценување и испорака на ист ден Разумни тро

DEN 3.33
PGMJ 40 комплети M6 Black Binding Post Завртки Countersunk Заврши капаче за приклучоци за приклучување на завртки за капаци Свеж
PGMJ 40 комплети M6 Black Binding Post Завртки Countersunk Заврши капаче за приклучоци за приклучување на завртки за капаци

40 комплети црни M6 за поврзување на завртки за капаци на капаци на капаци и алатка за погон на погон за по�

DEN 1.67