Model Model Model, Human Anatomy Science Model

Model Model Model, Human Anatomy Science Model

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Одлично за училиштата, болниците, визуелните помагала во наставата по физичко здравје. Може да се користи во практики на терапија или класа на колеџ анатомија. Моделот е зголемен за 120.000 пати, ги претвора апстрактните работи во конкретни модели за вашето учење и презентација. Тоа е одлична алатка за образование за учениците/наставниците/професионалните САД. Овој модел ја покажува зголемената структура на синапси (хемиски синапси) под електронски микроскоп, кој може да ги набудува структурите на невронските аксони и пресинаптичките мембрани итн. прикажување на модели на структура на човечки синапси. Совршени за класа на анатомија и физиологија! Овие модели на анатомски учење се одличен и забавен начин за создавање раце на околината за учење во која било поставка! Опис : Моделот покажува зголемена структура на синапси (хемиски синапси) под електронска микроскопија, што може да набудува невронски Аксони, пресинаптички мембрани, синаптички везикули, митохондрии, нервни микротубули и неврофиламенти и др. Постојат вкупно 9 дигитални сигнали. -Пајнотеноте : Ве молиме, дозволете мала разлика во бојата заради различна дисплеј или светло опкружување. Бидејќи тоа е рачно мерење, големината на производот има грешка во мал опсег, ве молиме погледнете го вистинскиот производ, ве молиме разберете. Отсекогаш сме биле посветени на обезбедување на обезбедување на производи и услуги со најдобар квалитет. Направете да го имате најдоброто искуство за купување. Ве молиме слободно испратете ни е-пошта доколку има проблеми и прашања, ќе се обидеме да се потрудиме да ги исполниме вашите задоволства во рок од 24 часа. Овој модел на анатомија е совршен за канцеларијата на лекарот, училницата за анатомија или студиската помош.

Избор на клиенти

Не можам да ја држам мојата кошула за кучиња за отпечаток на екранот портокалова xxxl Свеж
Не можам да ја држам мојата кошула за кучиња за отпечаток на екранот портокалова xxxl

Направено од 100% памук и зашиен за трајност и удобност Изберете од различни големини и бои Поли / памучна

DEN 696.00
BNY CORNER 2 MIL 1,5x2 чиста пластична патент за складирање торби за складирање 1.5 x 2 - 500 брои Свеж
BNY CORNER 2 MIL 1,5x2 чиста пластична патент за складирање торби за складирање 1.5 x 2 - 500 брои

Овој врв на заптивка од 1,5 "x 2", поли торба е идеална за предмети што треба да се чуваат свежи или препакув�

DEN 3.00
Покин плус цврста ребра-плетена тела Свеж
Покин плус цврста ребра-плетена тела

【Квалитет】 мазен, истегнување, брзо сушење и дишечки материјал со висок квалитет на ткаенина со одличн

DEN 453.60
Сирп магичен тепих со долга патека за лизгање - 1600мм или 5,2 стапки, се потребни капаци на магичен тепих на Сирп и превоз Свеж
BigWigprints Spiderman во печатените филмови Spiderverse - сет од 6 фотографии, сјајни Свеж
BigWigprints Spiderman во печатените филмови Spiderverse - сет од 6 фотографии, сјајни

Совршена идеја за подароци за вентилаторот Spiderverse во вашиот живот! Украсете ги wallsидовите со овие високо

DEN 2.00
Reebok Women'sенски PureMove+ Sports Sports Sports Sports Свеж
Reebok Women'sенски PureMove+ Sports Sports Sports Sports

100% други влакна Увезени Затворање на кука и очи Машина за миење Дишење и лесен материјал : Овие ажуриран�

DEN 1.00
Редихејт HP162 загреан систем за испорака на пица, 16 торба со 5 пита, 17,5 должина x 17,5 ширина x 12 висина, црна Свеж
Редихејт HP162 загреан систем за испорака на пица, 16 торба со 5 пита, 17,5 должина x 17,5 ширина x 12 висина, црна

Квалитетна термичка торба, специјализирана изолација дизајнирана да ја избрише влагата Издржлив греја

DEN 1.67
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor Свеж
Seewudee AG216 30G Cube Terahertz Stone Crystal Square Thz Stones Sliver Quartz for Health Energy Reiki Hualing Decor Decor

Секој е уникатен Единственоста е подарок од природата Големина : 1015мм Тежина : 30g / 50g Природен кристал, се

DEN 491.20
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување Свеж
Торонто Рапторс Мичел и Нес HWC златен врв 2 црна капа прилагодлива капа за прицврстување

Акрилик, волна Затворање на привремено Само миење на рацете Материјал : 80% акрилик / 20% волна Структурира�

DEN 590.40