Кугел 252 ПАРЧИЊА Картички Со Индекс Во Боја И 300 парчиња повеќебојна Врзивно Средство За Врзување Флеш Картичка

Кугел 252 ПАРЧИЊА Картички Со Индекс Во Боја И 300 парчиња повеќебојна Врзивно Средство За Врзување Флеш Картичка

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Пакет Со супер Вредност-252 ПАРЧИЊА Картички Со Индекс Во Боја И 300 парчиња мултиколирана Флеш Картичка За Врзивно Средство За Врзување. Пресудени Белешки-нашите индексни картички со 6 бои се дизајнирани со совршен простор на линијата за да го олеснат пишувањето. Нашите индекс картички се пресуди за брзо и читливо земање белешки. Ние дизајниравме празно јазиче од секоја индексна картичка за лесно организирање на овие индексни картички, јазичињата на индексните картички служат како приспособливи водичи или разделувачи можете исто така да го означите времето, датумот итн. Јазичињата на овие индексни картички ви се погодни за побрзо лоцирање на белешките во секое време и насекаде подоцна. Лесно За Разбирање - нашата шарена индексна картичка мери 5 х 3 инчи, овие индексни картички се погодни и за детски и за возрасни раце. Можете да ги ставите овие индексни картички во вашиот џеб за полесно носење. Бидејќи индексните картички не се фиксни, можете да понесете случајни броеви на индексни картички со вас во секое време или насекаде. Врвен Квалитет - нашите индексни картички се направени од густа хартија, индексните картички се издржливи, отпорни на брчки, мазни, совршени за пишување и немаат проблем со крварење со мастило. Широки Апликации-Нашите шарени индексни картички се одлични во помагањето да останете организирани без разлика дали сте дома или во канцеларија. Нашите индексни картички се погодни за земање белешки, создавање флеш картички, правење списоци итн. Можете да организирате различни работи во одредени бои. Идеален асистент за подготовка на испит, лична изјава, презентација, знак картичка итн.

Избор на клиенти

Блузи 10009 Мини Индекс Картички 7.5 Пт. 85 фунти. Пресуди 200 / Пк Вајт Свеж
Блузи 10009 Мини Индекс Картички 7.5 Пт. 85 фунти. Пресуди 200 / Пк Вајт

Продадени како 200 / ПК Мини индексните картички се половина од големината како стандардните индексни ка�

DEN 236.16
МАКО Ласерски/Мастило Млаз Бели Индекс Картички, 3 х 5 Инчи, 3 По Лист, 150 По Кутија Свеж
МАКО Ласерски/Мастило Млаз Бели Индекс Картички, 3 х 5 Инчи, 3 По Лист, 150 По Кутија

Популарната големина 5 "х 3" ги прави овие картички погодни за многу намени Светлобелиот картон обезбеду�

DEN 1.33
Училиште Паметни 90 Пресуди Индекс Картичка, 3 х 5 Инчи, Сина, Пакет од 100 Свеж
Училиште Паметни 90 Пресуди Индекс Картичка, 3 х 5 Инчи, Сина, Пакет од 100

Хартија Папки Тетратки Сува Избришете Одбори И Маркери Моливи Бришачи И повеќе! Измешајте и совпаѓајте

DEN 159.52
Неприкосновени Индексни Картички, 3 х 5, Сина, 100/Пакет, Продадени како 1 Пакет Свеж
Неприкосновени Индексни Картички, 3 х 5, Сина, 100/Пакет, Продадени како 1 Пакет

Идеален за презентации и помагала за учење Прецизност дизајнирана за униформа големина Акции на картич

DEN 276.48
Стејплс 233593 3-Инчен Х 5-Инчен Празно Бело Индекс Картички 500/Пакет Свеж
Стејплс 233593 3-Инчен Х 5-Инчен Празно Бело Индекс Картички 500/Пакет

Продадени како 500 / Пакет Земете белешки, снимајте рецепти или следете големи проекти со индексни картич

DEN 2.00
Индекс -држач за картички со делители и владеечки индексни картички, вклучуваат 30 индекс картички делители 300 управувани индексни Свеж Попустот
Индустриски Системи За Тестирање точно® 486101 - Кп Идип Базен Стартер Комплет Свеж
Индустриски Системи За Тестирање точно® 486101 - Кп Идип Базен Стартер Комплет

Точниот идип фотометар е водоотпорен (ИП67) и вклучува постојана вградена примерочна ќелија која ги елим

DEN 547.20
PPAPPAPPIYO 3, 5x2 боја индекс картички Хартија-Празно Свеж
PPAPPAPPIYO 3, 5x2 боја индекс картички Хартија-Празно

Материјал : Висококвалитетна Хартија Без Киселина Големина : 3.5 во х 2 во ДЕБЕЛИНА : 180гсм КОЛИЧИНА : 100 пар�

DEN 129.92
Хан Индекс а  -  Z Индекс Картичка Кутија А8 Пејзаж Сет 12 Парчиња  -  Кутии И Кабинети/Јасно Свеж
Хан Индекс а  -  Z Индекс Картичка Кутија А8 Пејзаж Сет 12 Парчиња  -  Кутии И Кабинети/Јасно

Име на ставка : аЗ индекс, Дин А8 Пејзаж Боја : Проѕирен Јасен Материјал : висококвалитетна пластика, Поли�

DEN 1.33
Дебра Дејл Дизајни 4 х 6 Пресуди и 2 х 3.5 Празна Дупка Удирани Со Тупаници Свеж
Дебра Дејл Дизајни 4 х 6 Пресуди и 2 х 3.5 Празна Дупка Удирани Со Тупаници

ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА КУПУВАЊЕТО НАПРАВЕНО ВО АМЕРИКА во време кога Многу Американци се невработени и бизн

DEN 559.20
П Поврзете 8х5 Инчи Пресуди Финт Рекорд Картичка-Бела Свеж
П Поврзете 8х5 Инчи Пресуди Финт Рекорд Картичка-Бела

П поврзете рекордни картички може да се користат за ревизија, инструкции, архивирање, индексирање и сце

DEN 111.84
Хамилко Браун Крафт Картон Дебели Хартиени Картички 5х7 Празна Картичка Голема Тежина 130 фунти Капак - 50 Пакет Свеж
Хамилко Браун Крафт Картон Дебели Хартиени Картички 5х7 Празна Картичка Голема Тежина 130 фунти Капак - 50 Пакет

РАМНИТЕ КАРТИЧКИ (без преклопување) ИМААТ ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА Тие се Одлични за Честитки, Покани, Раз�

DEN 479.84
4 парчиња Бели Индекс Картички 3 Х 5 Спирала Врзани Пресуди Пред 50 Листови Училишна Канцеларија Свеж
4 парчиња Бели Индекс Картички 3 Х 5 Спирала Врзани Пресуди Пред 50 Листови Училишна Канцеларија

Висок Квалитет : Изработен Со врвни материјали и исклучително внимание на деталите, тој е дизајниран да

DEN 2.00
Домашна предност празни визит -картички, мини картички за индекс на пораки Свеж
Домашна предност празни визит -картички, мини картички за индекс на пораки

Предност : Уживајте во Ослободување на вашата креативност со овие повеќенаменски картички за празна бе�

DEN 1.00
1 IntheOffice Index Card Box 5x8 инчи, држач за индекс картичка 5x8 400 Водич за капацитети и индекс картички, A-Z, 1/5 Tab, Свеж
1 IntheOffice Index Card Box 5x8 инчи, држач за индекс картичка 5x8 400 Водич за капацитети и индекс картички, A-Z, 1/5 Tab,

Индексните картички од 5 "x 8" се вклопуваат до 400 картички по случај Предпечатени наслови на АZ Азбучни 25 в

DEN 0.33
Херлиц А5 Пресуди Индекс Картички-Жолта-Пакет од 100 Свеж
Херлиц А5 Пресуди Индекс Картички-Жолта-Пакет од 100

Индекс картичка А5 Хартија без дрво, 170 г / м2 Пакет од 100 наредени Жолта Пакет од 100, смалуваатзавиткани...

DEN 512.00
Универзална UNV47225 4 во. х 6 во. Неприкосновени Индексни Картички-Бело Свеж
Универзална UNV47225 4 во. х 6 во. Неприкосновени Индексни Картички-Бело

Чувајте го вашиот воз на размислување на вистинскиот пат Суштинско значење за учениците, презентерите �

DEN 1.33