304 Нерѓосувачки Челик Абсинт Лажици Гроздобер Пелин Коктел Бар Стакло Чаша За Пиење Филтер Се Користи во Подготовката На Традиционалните Абсинт Издлабени Фонтана

304 Нерѓосувачки Челик Абсинт Лажици Гроздобер Пелин Коктел Бар Стакло Чаша За Пиење Филтер Се Користи во Подготовката На Традиционалните

DEN 125.76

Свеж

Достапно.

Одлични Алатки За Абсинт Ставајќи рамна лажица на работ од чашата , ставете шеќер врз неа и полека испуштајте ладна вода за шеќерот полека да се раствори . Особено се користи за подготовка на абсинт на традиционален начин од 19 век. Погоден за собирање оваа лажица од пелин е дизајнирана со ретро шуплив дизајн и извонредна изработка . Многу е погодно за собирачите да се соберат како додаток на антички садови од вермут. Заштедете Време За Чистење оваа лажица е изработена од нерѓосувачки челик 304 , кој е лесен за чистење , отпорен на ' рѓа , мазен и издржлив . По употреба, може да се исчисти директно со плакнење со вода . Не треба да се грижите за времето за чистење. 5 Стилови За Избор оваа алатка за вино има 5 форми и големини, што е погодно за различни форми и ситуации на чаши за да ги задоволи вашите различни преференции. Достапни се повеќе Сценарија овој филтер може да се користи во многу прилики , како што се барови , ресторани или семејни собири . Многу е погодно за барови да користат вермут, а различни земји користат различни методи. Спецификација : Состојба : Нов Бренд Боја : Прикажан Како материјал За слика : 304 Дизајни Од Нерѓосувачки Челик : #1, #2, #3, #4, #5 #1 Големина (L x W) : Прибл. 16 х 4см / 6,3 х 1,6 инчи #2 Големина (Л х Ш) : Прибл. 16,3 х 3,6 см / 6,4 х 1,4 инчи #3 Големина (Л х Ш) : Прибл. 9,5 х 7,5 см / 3,7 х 3,0 инчи # 4 Големина (Л х Ш) : Прибл.16,3 х 4,1 см / 6,4 х 1,6 инчи #5 Големина (Л х Ш) : Прибл. 16 х 4см / 6.3 х 1.6 Инчен Пакет Тежина : Прибл. 15-25гр Пакет Вклучени : 1 х Пелин Лажица Забелешка : 1.Француски метод за пиење : Тоа ќе биде околу 1 унца Абсинт истурете стакло за вино, израмнувајќи на шуплина на устата На Чашата на Лажицата Абсинт и ставајќи грутка шеќер во лажицата што одозгора наводнување капка по вода со ледени бонбони. Кога ледената вода се инјектира Во Абсинтот, млечно-белите облаци почнаа да се креваат во чашата на врвот. По инјектирање вода Со Абсинт лажица мешање, додавајќи две или три парчиња мраз. 2.Чешки метод за пиење : Прво започнете го палењето во циганската област. Прво, Абсинтот Во чашите, шеќерната лажичка, потопена во мала количина Абсинт, подоцна ќе ја направи неговата запалена кафеава шеќерна светлина карамела. Шеќерот ќе го растворите Во Абсинт мешајќи, додавајќи соодветна количина вода за пиење.

Condition:   New Brand
Color: Shown as picture
Material: 304 Stainless Steel
Designs: #1, #2, #3, #4, #5
#1 Size (L x W): Approx. 16 x 4cm / 6.3 x 1.6inch
#2 Size (L x W): Approx. 16.3 x 3.6cm / 6.4 x 1.4inch
#3 Size (L x W): Approx. 9.5 x 7.5cm / 3.7 x 3.0inch
#4 Size (L x W): Approx.16.3 x 4.1cm / 6.4 x 1.6inch
#5 Size (L x W): Approx. 16 x 4cm / 6.3 x 1.6inch
Package Weight: Approx. 15-25g
Package Included:
1 x Wormwood Spoon :
Note:
1.French drinking method: It will be about 1 ounces of Absinth pour wine glass, flatting on a hollow at the cup mouth of the Absinth spoon, and putting a lump of sugar in the spoon that from above the water drip irrigation with ice candy. When the ice water is injected into the Absinth, milky white clouds began to rise in the cup at the top. After injection water by Absinth spoon stirring, adding two or three pieces of ice.
2.Czech drinking method: First start the ignition in the gypsy area. Firstly, Absinth into the glasses, sugar teaspoon, immersed in a small amount of Absinth, later will make its burning brown sugar light caramel. You will dissolve the sugar into Absinth stirring, adding proper amount of drinking water.

Избор на клиенти

Копче за вратот на женката на желка надолу лабава вклопена опуштена вклопена маица со блуза за дами есен лето xo xo Свеж
Кошули со кратки ракави на женски кошули, случајно копче за кратки ракави надолу Свеж
Кошули со кратки ракави на женски кошули, случајно копче за кратки ракави надолу

100% полиестер Увезени Машинска миење Боја кошула жени со долга ракав пливање кошула жени женски маички к

DEN 2.33
Машки спортски спортски спорт со долги ракави со целосен патент дуксер Свеж
Машки спортски спортски спорт со долги ракави со целосен патент дуксер

100% ткаенина Увезени Затворање на патент Машинско миење Затворање на целосна зип и аспиратор за прилаго�

DEN 2.67
3drose Симпатична црвена, зелена, жолта, пурпурна срцева шема - плочи Свеж
3drose Симпатична црвена, зелена, жолта, пурпурна срцева шема - плочи

Дијаметар : 7 1 / 2 Направено од порцелан Злато надвор и внатре во рамките Вклучен штанд Само украсна употр

DEN 599.84
Копчиња со кратки ракави нагоре кошули за жени врвови летни цветни блузи за жени деловни обични кошула Blusas de Moda 2023 Свеж
Работно капаче на iRolskdnfh со копчиња и џемпери, еластична завој вратоврска назад капи за жени Свеж
Работно капаче на iRolskdnfh со копчиња и џемпери, еластична завој вратоврска назад капи за жени

100% полиестер Затворање на влечење Квалитетен материјал Оваа работна капа за жени е изработено од полие

DEN 200.00
Есенцијални масла од чисти масла Поставете - Подарок сет од 6 есенцијални масла од ароматерапија, 10мл Свеж
Есенцијални масла од чисти масла Поставете - Подарок сет од 6 есенцијални масла од ароматерапија, 10мл

100% чисти есенцијални масла Нема додадени полнила, без адитиви или превозници Рачен избор од различни де

DEN 2.00
АСУРИОН 3 Годишен План За Заштита На Домот Свеж
АСУРИОН 3 Годишен План За Заштита На Домот

Asurion.com или по телефон Ако не можеме да го поправиме, ќе ви испратиме еподарок картичка за куповната цена

DEN 2.33
SJYDQ Екран Засилувач 12 Инчен Голем Екран Bluetooth АУДИО USB Полнење Телефон Екран Засилувач Мобилен Екран Засилувач Свеж
SJYDQ Екран Засилувач 12 Инчен Голем Екран Bluetooth АУДИО USB Полнење Телефон Екран Засилувач Мобилен Екран Засилувач

Овој засилувач на мобилен екран е ново развиен засилувач на мобилни телефони со закривен екран Усвојув�

DEN 1536.00
Локачи женски лесен спортски тренинг со целосна зипска спортска јакна за јога со палецот на палецот Свеж
Локачи женски лесен спортски тренинг со целосна зипска спортска јакна за јога со палецот на палецот

88% најлон, 12% спандекс Увезени Само миење на рацете Ткаенина : 88% најлон+12% спандекс, лесна текстура, апсор�

DEN 383.84
Природни камења со патеки Реики заздравување и заздравување на кристали, камен 8 компјутери Свеж
Природни камења со патеки Реики заздравување и заздравување на кристали, камен 8 компјутери

Духовното лекување на камен има специфична боја и психичка вибрација, испуштајќи позитивна енергија за

DEN 367.84
Камерон Сино Нова замена батерија одговара за Canon Digital Rebel XT EOS 350D, DV5, DV5-BL, DV-FV M100, DVM3, Elura 40MC, Elura Свеж
Камерон Сино Нова замена батерија одговара за Canon Digital Rebel XT EOS 350D, DV5, DV5-BL, DV-FV M100, DVM3, Elura 40MC, Elura

Ве молиме, осигурете се дека и бројот на моделот и батеријата се совпаѓаат со вашиот уред пред да го наба

DEN 1356.80
109S072UL  -  Аксијален Вентилатор, 230 V, AC, 120 mm, 38 mm, 45 dBA, 102.5 cu.фт / мин Свеж
109S072UL  -  Аксијален Вентилатор, 230 V, AC, 120 mm, 38 mm, 45 dBA, 102.5 cu.фт / мин

Дел Број : 109 S072 UL 18 / 16В 0.11 / 0.09 А 120х120х38мм САНИО вентилатор за ладење Ново од стариот акции, без монтажа за�

DEN 252.80