Тешка Ф Стегач За Обработка на Дрво, Обработка На Метали, Заварување и многу повеќе, Пакување од 2

Тешка Ф Стегач За Обработка на Дрво, Обработка На Метали, Заварување и многу повеќе, Пакување од 2

-50 %

DEN 319.84

Свеж

Достапно.

€Разноврсна нашиот F капка фалсификувани челични шипки може да се користат за широк спектар на апликации, вклучувајќи обработка на дрво, обработка на метали, заварување и многу повеќе. Длабочината на грлото е 3 инчи, максималниот капацитет за отворање е 7,8 инчи. ●Извонредна Сила На Стегање ● нашите стеги за шипки тешки се одликува со робустен дизајн кој обезбедува исклучителна сила на стегање, овозможувајќи ви да се справите дури и со најсложените проекти со доверба. ●Издржлива Конструкција● Изработена од висококвалитетни материјали, нашата лизгачка Стегач F е изградена да трае. Неговата термички обработена челична конструкција со хромирана завршница гарантира дека е цврста, отпорна на ' рѓа и долготрајна. ●Прилагодлив Капацитет На Вилицата F прилагодливиот капацитет на вилицата На Стегачот Го прави разноврсен, приспособувајќи различни дебелини, форми и големини на материјалот. Стегачот има и рачка за брзо ослободување за да го забрза стегањето и времето на ослободување. Со својата прилагодлива завртка за притисок, оваа стегач ви овозможува да примените совршена количина на притисок за вашиот специфичен проект. ●Ourономски Зафат●нашата тешка стегалка за лизгање се одликува со ergономска рачка која обезбедува удобно држење, намалувајќи го заморот на рацете, дури и при стегање подолги периоди. Гумената рачка обезбедува удобно и сигурно држење, дури и кога работите со лизгави или мрсни површини. Тешка Ф Стегач За Обработка на Дрво, Обработка На Метали, Заварување И многу Повеќе Карактеристики > Макс Отворена Вилица : 8 инчи ( 200 мм ) > Длабочина на Грлото : 3 инчи ( 80мм ) > Големина на Шината : 0,6 во х 0,3 инчи ( 15,3 х 7,6 мм ) Опис На Производот > Изработена Од висококвалитетен челик, оваа стегач за шипки е изградена да трае и да издржи дури и најтешките работни места. Неговата прилагодлива завртка за притисок ви овозможува да примените точна количина на притисок за да го постигнете посакуваниот исход за вашиот проект. Без разлика дали работите со дрво, метал или други материјали, нашата Стегач Е доволно разноврсна за да се справи со широк спектар на апликации. Од заварување до изработка на метал до обработка на дрво, оваа стегач е задолжителна алатка во секоја работилница. > Гумената рачка обезбедува удобно и сигурно држење, дури и кога работите со лизгави или мрсни површини.

Избор на клиенти

Рака Л-Тип Стегач ЛХБ-150 Свеж
Рака Л-Тип Стегач ЛХБ-150

Алатка за држење и обезбедување занаети за време на обработката на занаетите За обработка / заварување �

DEN 798.24
БЕСИ КРЕ3524 ПАР 24 К ТЕЛО РЕВО Паралелно Бар Стегач Сега Со Хексадецимален Клуч Стегање Свеж Попустот
БЕСИ КРЕ3524 ПАР 24 К ТЕЛО РЕВО Паралелно Бар Стегач Сега Со Хексадецимален Клуч Стегање

ПАР КРЕ3524 паралелни бар стеги! К Телото На БЕСИ револуција паралелната шипка за шипки е редизајнирана з�

DEN 1599.84
Перко 1113dp0chr Хромирана Монтажа Со Прав Агол Држач За Држење-2.5 x 1.5, Бронза Свеж
Перко 1113dp0chr Хромирана Монтажа Со Прав Агол Држач За Држење-2.5 x 1.5, Бронза

Држач за држење под прав агол Хромирана бронза Лесна инсталација Изграден со квалитетни материјали...

DEN 3.00
Bessey STC IHH25 T20 Прачка Клуч со Хоризонтална База Плоча/35 Профил Цилиндар Со Додаток Комплет Свеж
Bessey STC IHH25 T20 Прачка Клуч со Хоризонтална База Плоча/35 Профил Цилиндар Со Додаток Комплет

Оригинална БЕСИ точка број : СТЦ ИХХ25 Т20 Беси, полесно е Тежок и долготраен Оригинална БЕСИ точка број : С

DEN 514.56
Конекс КОКС865300 Завртка Стегач, Сребрена/Црна/Црвена, 300 х 120 мм Свеж
Конекс КОКС865300 Завртка Стегач, Сребрена/Црна/Црвена, 300 х 120 мм

Ширина на распон : 300мм Изработени Од податливо леано железо, со рамна челична шина обложена со никел (че�

DEN 512.00
39-1/2 Двојна Сила Бар Стегач/Распрскувач, 4-3/4 Длабоко Свеж
39-1/2 Двојна Сила Бар Стегач/Распрскувач, 4-3/4 Длабоко

Распон 1000 мм Радиус : 120 мм Железница 28 х 11 мм Распон 1000 Мм Радиус : 120 мм Железница 28 х 11 мм Стегите Со Проме

DEN 0.33
Гринли ТОЈ.9834 Обвивка, 1-Пакет Свеж
Гринли ТОЈ.9834 Обвивка, 1-Пакет

Погледнете го упатството за делови од алатката Гринли за да го потврдите точниот број на делот...

DEN 111.04
Јост Алатки К7012 12 Тешки Паралелни Стегач, Челик Свеж
Јост Алатки К7012 12 Тешки Паралелни Стегач, Челик

Понатаму, главата на стегачот е реверзибилна, што овозможува да функционира или како стегач за шипки, ил

DEN 1392.00
Сребрена Линија Алатки 738743 600 мм Т-бар Појас Грч-Сина Свеж
Сребрена Линија Алатки 738743 600 мм Т-бар Појас Грч-Сина

Направено од тдел бар Насликана завршница Леано железо глави и нозе За вршење висок притисок Стегач пат

DEN 0.67
ЦРНА+Декер Електричен Брусилка, 1/4 Лист, 1,5-Засилувач со ИРВИН Брзо ЗАФАТ Прстиња, Една Рака, Мини Бар, 6-Инчен, 4-Пакет Свеж Попустот
МАКСИМАЛНА Моќност Тешки Ф Стегач 12-Инчен х 4-3/4-Инчен Грлото, Пакет од 2 Свеж
МАКСИМАЛНА Моќност Тешки Ф Стегач 12-Инчен х 4-3/4-Инчен Грлото, Пакет од 2

Макс Вилица Отворена : 12 инчи (300 мм ) Длабочина на грлото : 43 / 4 инчи (120 мм ) Големина на шината : 7 / 8 "х 27 / 64" (2

DEN 799.84
БЕСИ ЛМ2. 008 ЛМ Стегач За Општа Намена Свеж
БЕСИ ЛМ2. 008 ЛМ Стегач За Општа Намена

Рачни Алатки Производител : Беси Земја На Производител : Германија Заменува цстеги Handономски дрво рачка

DEN 135.20
БЕСИ GSCC2. 512, 12 Во., 600 фунти стегање сила, Спојката Стил Бар Стегач Свеж
БЕСИ GSCC2. 512, 12 Во., 600 фунти стегање сила, Спојката Стил Бар Стегач

Ergономска дрвена рачка Вклучува 2парче спојката плочи и некршење заштита влошки Погоден за различни лес

DEN 191.20
ИРВИН Брзо ЗАФАТ Бар Стегач, Една Рака, Тешки, 24-Инчен Свеж
ИРВИН Брзо ЗАФАТ Бар Стегач, Една Рака, Тешки, 24-Инчен

Новото копче за Брзо Менување лесно ја претвора стегачот во распрскувач Нови отстранливи, вртливи вили�

DEN 1.00
Се Пластична Клешта, 4 - ФК Свеж
Се Пластична Клешта, 4 - ФК

Пластично тело Црна и портокалова боја Копче за брзо ослободување 4" Одлично за сите хобисти Пластичнат�

DEN 3.00
волфкрафт 3620000 1 сз 120-300 - завртка стегач Свеж
волфкрафт 3620000 1 сз 120-300 - завртка стегач

длабочина 120 мм ширина на стегање 300 мм рачка formedономски формирана со влошки што не се лизгаат, за оптима

DEN 1.67
БЕСИ ГК60, 24 Во. 450 фунти стегање сила, Менувач Серија Свеж
БЕСИ ГК60, 24 Во. 450 фунти стегање сила, Менувач Серија

Рачката за стегање е надвор од работната површина Ergономската рачка го придвижува вретеното за стегање

DEN 1.67
Лизгачка Рака Ф Стегач, Ergо, 20 во Свеж
Лизгачка Рака Ф Стегач, Ergо, 20 во

Мпн : 2400ти20 Земја На производство : Германија Производител : Беси Единица^Упатство За Употреба...

DEN 1217.92
Јоргенсен 33804 Е-з Држете Хоби Занаетчиска Лента/Стегач, 4 Свеж
Јоргенсен 33804 Е-з Држете Хоби Занаетчиска Лента/Стегач, 4

Јоргенсен ЕЗ Држете Хоби Занаетчиска Лента Стегач е идеален за хоби, занаетчиски и моделски проекти...

DEN 202.24
Јоргенсен 2-пакет 30 Бар Стегач Во Собата, 90° Паралелно Стегач Кабинетот Господар, Челик Вилицата Бар Стегач за Обработка на Свеж Попустот