Куќа на Мистеријата #4 VF/NM; DC/Вртоглавица стрип

Куќа на Мистеријата 4 VF/NM; DC/Вртоглавица стрип

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Напишано Од Метју Старџис. Илустрирано Од Лука Роси, Стив Ролстон. Точка : Куќа На Мистеријата (2 Серија) #4 Издавач : Дц/Вртоглавица Насловна Уметник : Сем Вебер Писател : Метју Старџс Уметник : Лука Роси, Стив Ролстон Приказни : Соба И Досада, Дел 4; Копнежот; Запознаени оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Избор на клиенти

Џон Мур Претставува: Мртов Војник 2 ВФ/НМ ; Динамит стрип Свеж
Џон Мур Претставува: Мртов Војник 2 ВФ/НМ ; Динамит стрип

Напишано Од Џон Френсис Мур, Ричи Смит Илустрирано Од Дин Хирапиет Точка : Џон Мур Подароци : Мртов Војни�

DEN 79.84
Ши: Ноќни Трагачи 1 ВФ/НМ ; стрип За Крстоносна Војна Свеж
Ши: Ноќни Трагачи 1 ВФ/НМ ; стрип За Крстоносна Војна

Напишано Од Кристофер Голден, Бил Тучи, Гери Кон Илустрирано Од Вал Мајерик Точка : Ши : Ноќни Трагачи #1 И�

DEN 79.84
Марвел Универзумот Одмаздници И Крајната Спајдермен Празник Специјални 2012 ВФ ; Марвел стрип Свеж
Марвел Универзумот Одмаздници И Крајната Спајдермен Празник Специјални 2012 ВФ ; Марвел стрип

Напишано Од Ден Слот, Тај Темплтон, Крис Елиопулос, Кристофер Јост Илустрирано Од Тај Темплтон, Кристофе

DEN 79.84
Вулверин: Потекло 28 ВФ/НМ ; стрип на Марвел | Оригинален Пролог На Гревот Дезодато Свеж
Вулверин: Потекло 28 ВФ/НМ ; стрип на Марвел | Оригинален Пролог На Гревот Дезодато

Напишано Од Даниел Веј Илустрирано Од Мајк Деодато Џуниор Точка : Вулверин : Потекло #28 Издавач : Марвел К

DEN 351.84
Мајстори на Универзумот 1а ВФ/НМ; Слика стрип Свеж
Мајстори на Универзумот 1а ВФ/НМ; Слика стрип

Напишано од Вал Стејплс Илустрирано Од Емилијано Санталусија, Енца фонтана Точка : Мајстори На Универзу

DEN 1.33
Легија На Супер-Херои 31 ВФ/НМ; ДЦ стрип Свеж
Легија На Супер-Херои 31 ВФ/НМ; ДЦ стрип

Напишано од Кит Гифен, Том Биербаум, мери Биербаум Илустрирано Од Колин Доран, Курт Лебед...

DEN 79.84
Зашиени 12 ФН; Аватар Стрип | Мајк Волфер Свеж
Зашиени 12 ФН; Аватар Стрип | Мајк Волфер

Напишано Од Мајк Волфер Илустрирано Од Фернандо Хајнц фурукава Точка : Зашиени #12 Издавач : Аватар Покри�

DEN 95.84
Нортлендерс 9 ВФ/НМ ; Дц/Вртоглавица стрип Свеж
Нортлендерс 9 ВФ/НМ ; Дц/Вртоглавица стрип

Напишано Од Брајан Вуд Илустрирано Од Дин Ормстон Точка : Нортлендерс #9 Издавач : Дц / Вртоглавица Наслов

DEN 2.33
Тајни Идентитети 4 ВФ/НМ; Слика стрип | Џеј Фербер Свеж
Тајни Идентитети 4 ВФ/НМ; Слика стрип | Џеј Фербер

Напишано Од Џеј Фербер, Брајан Се Приклучува Илустрирано од Илијас Киријазис Точка : Тајни Идентитети #4

DEN 79.84
Легендата За Храбриот Рајли, 2 ВФ/НМ; Северозападен стрип Свеж
Легендата За Храбриот Рајли, 2 ВФ/НМ; Северозападен стрип

Напишано Од Леја Ведингтон Илустрирано Од Зак Џалонго Точка : Легенда За Задебелени Букви Рајли, Издава�

DEN 3.33
Пробие/Црта/Ева: Топката Чудовиште 3 ВФ ; Динамит стрип Свеж
Пробие/Црта/Ева: Топката Чудовиште 3 ВФ ; Динамит стрип

Напишано Од Брендон Џерва Илустрирано Од Цезар Разек Точка : Пробие / Слеш / Ева : Топката Чудовиште #3 Изд�

DEN 3.33
Љубов и Ракети 9 ВФ ; фантаграфски стрип | Хернандез Брос. Свеж
Љубов и Ракети 9 ВФ ; фантаграфски стрип | Хернандез Брос.

Напишано од Гилберт Ернандез, Хаиме Ернандез Илустрирано Од Гилберт Ернандез, Хаиме Ернандез...

DEN 1231.84
Ксена: Воин Принцеза 0СЦ ФН ; Топс стрип | луси лоулс варијанта Свеж
Ксена: Воин Принцеза 0СЦ ФН ; Топс стрип | луси лоулс варијанта

Напишано од Арон Лопрести, Боб Требор Илустрирано Од Арон Лопрести, Аманда Конер Точка : Ксена : Воин При�

DEN 3.00
X-Датотеки, На: Сезона еден 6 VF/NM ; Топс стрип Свеж
X-Датотеки, На: Сезона еден 6 VF/NM ; Топс стрип

Напишано Од Глен Морган, Џејмс Вонг, Рој томас Илустрирано Од Џон Ван флит Точка : ХДатотеки, На : Првата С

DEN 2.00
Судијата дред 1 ВФ ; СТРИП за ДЦ Свеж
Судијата дред 1 ВФ ; СТРИП за ДЦ

Напишано Од Anрју Хелфер Илустрирано Од Мајкл Авон Оеминг Точка : Судија дред (ДЦ) #1 Издавач : Дц Покритие �

DEN 95.84
Одмазда на вампирела 21б ВФ/НМ; Динамит стрип | Бен Оливер Свеж
Одмазда на вампирела 21б ВФ/НМ; Динамит стрип | Бен Оливер

Напишано од Том Сниегоски Илустрирано Од Кебер Баал Точка : Одмазда на вампирела (2та Серија) #21б Издавач

DEN 95.84
Железен човек 3 ФН; марвел стрип | Ворен Елис Екстремис Свеж
Железен човек 3 ФН; марвел стрип | Ворен Елис Екстремис

Напишано од Ворен Елис Илустрирано Од Ади Гранов Точка : Железен Човек (4Та Серија) #3 Издавач : Марвел Кор�

DEN 1.67
Црно Лето 0 VF; Аватар стрип | Ворен Елис Свеж
Црно Лето 0 VF; Аватар стрип | Ворен Елис

Напишано од Ворен Елис Илустрирано Од Хуан Хозе Рјп Точка : Црно Лето #0 Издавач : Аватар Покритие Уметник

DEN 1.00
Хајлендер 3Б ВФ/НМ ; Динамит стрип Свеж
Хајлендер 3Б ВФ/НМ ; Динамит стрип

Напишано Од Брендон Џерва, Мајкл Авон Оеминг Илустрирано Од Ли Модер Точка : Хајлендер #3б Издавач : Динам

DEN 79.84
Хауард Човечкиот 1 ВФ ; Марвел стрип | Тајни Војни Скоти Јанг Свеж
Хауард Човечкиот 1 ВФ ; Марвел стрип | Тајни Војни Скоти Јанг

Напишано Од Скоти Јанг Илустрирано Од Џим Махфуд Точка : Хауард Човечкиот #1 Издавач : Марвел Корица Умет�

DEN 79.84
Неверојатен Хулк 2 ВФ ; Стрип на Марвел | Аѕопејсон Арон Силвестри Свеж
Неверојатен Хулк 2 ВФ ; Стрип на Марвел | Аѕопејсон Арон Силвестри

Напишано Од Џејсон арон Илустрирано Од Марк Силвестри, Додека Портацио, Били Тан, Мајкл Брусард, Basк База

DEN 1.33
Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип 1 ВФ ; марвел стрип Свеж
Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип 1 ВФ ; марвел стрип

Напишано Од Мек Фостер Илустрирано Од Џексон херберт Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип #1 Издавач : М�

DEN 3.33
Вчитана Библија: Крв Од Мојата Крв 6Б ВФ/НМ ; Стрип За Слики Свеж
Вчитана Библија: Крв Од Мојата Крв 6Б ВФ/НМ ; Стрип За Слики

Напишано Од Тим Сили Илустрирано Од Гизепе Кафано Ставка : Натоварена Библија : Крв На Мојата Крв #6Б Изда

DEN 95.84
Изгубени Момчиња, стрипот 1А ВФ; ДЦ/Вртоглавица Свеж
Изгубени Момчиња, стрипот 1А ВФ; ДЦ/Вртоглавица

Напишано Од Тим Сили Илустрирано Од Скот Годлевски Точка : Изгубени Момчиња, #1а Издавач : Дц / Вртоглавиц�

DEN 2.67
Максимална Масакр 1 ФН; Марвел Стрип | Спајдермен Веном Промо Свеж
Максимална Масакр 1 ФН; Марвел Стрип | Спајдермен Веном Промо

Напишано од Том Дефалко Илустрирано Од Рон Лим Точка : Максимална Масакр #1 Издавач : Марвел Писател : Том

DEN 1.00
Furrlough 123 VF/NM; антарктикот стрип Свеж
Furrlough 123 VF/NM; антарктикот стрип

Напишано Од Крис Фарингтон, Вил фауст, Фред Патен, Аими Тутаке, Дејвид Гудман Илустрирано Од Сузан Мејер,

DEN 111.84