КАТЛЕР Професионален 10-Инчен Нож За Леб и Машина за Сечење Торта Со Назабен Раб-Ултра Остар Прибор За Јадење Од Нерѓосувачки Челик

КАТЛЕР Професионален 10-Инчен Нож За Леб и Машина за Сечење Торта Со Назабен Раб-Ултра Остар Прибор За Јадење Од Нерѓосувачки

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Професионална изработка : Изработена од високо јаглероден нерѓосувачки челик за врвни перформанси и издржливост. Нашиот нож за сечење леб и торта е екстра долг во должина, со димензии 15-1/2" долг во целина, со назабено сечило остро од брич од 10 инчи и рачка за офсет 5-1/2". Удобен зафат : Дизајниран Со handономска, текстурирана рачка за нелизгање за безбедно ракување. Овој кујнски нож е совршено избалансиран со вистинската тежина за крајна контрола при сечење. Ефикасно : ултра остриот брановиден раб на ножот од нерѓосувачки челик со висок јаглерод ви овозможува мајсторски да исечете леб и колачи со чисти парчиња и минимални трошки. Разноврсна алатка со повеќе задачи : овој повеќенаменски нож е вешт во без напор сечење сѐ од преголеми кора лебови, колачи, меко овошје, ананас, ѓевреци, пусти, па дури и домати! Вообичаено наречен "Пекарски Нож", нашиот нож за леб сигурно ќе биде добредојден додаток во вашата колекција прибор за јадење. Трајна острина : врвниот квалитет, ултра остриот, назабен нож од нерѓосувачки челик нуди прецизност и флексибилност на сечењето, со лесно одржување и чистење. Се спротивставува на корозија, дамки и абење за одржување на акутна, како нова, брановидна употреба на работ по употреба без потреба од острење. Стручно изработени за да одговараат и на професионалните готвачи и на пекарите, како и на домашните кујнски готвачи и на производителите на колачи, овој нож за леб и торта комбинира трајни, разноврсни перформанси со удобен, ergономски дизајн. Назабеното сечило на оваа кујнска алатка со повеќе задачи ќе воодушеви додека маестрално сечете леб и лесно се лизгате низ слоевите на тортата. Сечилото од нерѓосувачки челик со висок јаглерод и рачката за зафат за удобност се дизајнирани за совршена рамнотежа и контрола. Исечете дебели, кора занаетчиски лебови, ѓевреци и лебови брзо и без напор со остриот, назабен брановиден раб на брич. Секој пат ќе останете со совршени парчиња и минимални трошки. Исечете ги сендвичите, колачите и слоевите за колачи со леснотија и прецизност, можете дури и да исечете уредно униформни парчиња ананас, лубеница и домати. Овој нож за сите намени може да се справи со сите задачи што ги бара вашата кујна. За да ги одржите најдобрите перформанси, секогаш внимателно мијте рачно со сапун и топла вода, а потоа исплакнете и исушете со мека крпа. Целата линија На Ножеви И додатоци На Кутлер е позната по тоа што го обезбедува најдобриот прибор за јадење по паметна вредност, привлечен и за професионалци и за personal корисници. Премиум ножот е една од најважните алатки што му се потребни на секој готвач во кујната и Кутлер обезбедува одлични перформанси и разноврсност за да помогне секој оброк да биде ремек-дело.

Избор на клиенти

Колумбија Прибор за Јадење 12 во. Назабен Црн Леб Нож Свеж
Колумбија Прибор за Јадење 12 во. Назабен Црн Леб Нож

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.33
Водич За Сечење Леб За Печење На Г-Ѓа Андерсон Со Фаќач На Трошки, 12,5 Инчи х, Кафеава Свеж Попустот
Водич За Сечење Леб За Печење На Г-Ѓа Андерсон Со Фаќач На Трошки, 12,5 Инчи х, Кафеава

Водич За Сечење Леб На ГЃа Андерсон со фаќач на трошки за сечење совршено униформен исечен леб на рамном

DEN 339.04
Кангшан Тц Серија 1020984 шведски 14c28n Челик Фалсификувани 10.25-Инчен Леб Нож И Дрво Обвивка Во Собата Свеж
Кангшан Тц Серија 1020984 шведски 14c28n Челик Фалсификувани 10.25-Инчен Леб Нож И Дрво Обвивка Во Собата

Рачно изработени целосни танг ножеви фалсификувани од ситнозрнест, шведски Челик 14 C28 N ЗА неверојатна и

DEN 239.20
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал Свеж
Сузана од ханс хансен дански Сребрен Леб нож 7 1/2 HH Ws Оригинал

Тип : Нож Состав : Стерлинг Сребро Шема : Сузан Бренд : Ханс Хансен Ханс Хансен Сузана од ханс хансен данск

DEN 843.20
Алатка ЗА сечење, АБС Материјал Машина За Леб Компактен И Пренослив За Дома За Кујна За Домаќинки За Пекари Свеж
Алатка ЗА сечење, АБС Материјал Машина За Леб Компактен И Пренослив За Дома За Кујна За Домаќинки За Пекари

Поддржува различни опции за дебелина, вклучувајќи 30мм 24мм 20мм 15мм, што може да го исече лебот во омилена

DEN 0.33
Несмук Душа Леб Нож 270 | Микарта Грин Свеж
Несмук Душа Леб Нож 270 | Микарта Грин

Несмук Душата Леб Нож 270 Микарта Зелена СОВРШЕН ЗА СЕКАКОВ ВИД ЛЕБ : Лебот е важна главна храна во многу з

DEN 0.67
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои Свеж
Тејлор Око сведок 6-инчен Kitchenономски Кујнски Нож, 1-Брои

6Инчен нож Убаво дизајнирани ergономски рачки, квалитет дефиниран со удобност и функција Високо јаглерод

DEN 2.00
Хенкелс Изјава Брич-Остар 8-инчен леб Нож, Торта Нож, германски Инженеринг Информирани од страна на 100+ години На Мајсторство Свеж Попустот
Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик Свеж
Хуск Готвач Назабен Нож За Леб За Домашен Пакет Леб Со Јапонски Кујнски Нож Со Висок Јаглероден Челик

●Уметничко дело●Нашите ножеви за готвачи Хуск се мешање на традиционалната изработка со модерни техн�

DEN 2.33
Декстер На Отворено 8 Фалсификувани Фалсификувани Парчиња Леб Свеж
Декстер На Отворено 8 Фалсификувани Фалсификувани Парчиња Леб

Комерцијален декстел високојаглероден, високолегиран нерѓосувачки челик за зголемена острина Суперио

DEN 1.67