2 во 1 Надворешна Соларна Светилка Со Жардиниера, Надворешна Жардиниера За Двор, Монтирање На Ѕид Или Самостојна Водоотпорна Декоративна Светилка За Соларна Патека

2 во 1 Надворешна Соларна Светилка Со Жардиниера, Надворешна Жардиниера За Двор, Монтирање На Ѕид Или Самостојна Водоотпорна

DEN 614.40

Свеж

Достапно.

?€Полнење Со голема брзина&Автоматско Светло●светлото е уникатно дизајнирано со 4 соларен панел со висока ефикасност, кои обезбедуваат совршени работни перформанси. Преку фотосензитивен сензор, тој собира сончева енергија цел ден и тие можат автоматски да ја вклучат сијалицата во самрак и да ја исклучат кога ќе се раздени. За ваша погодност, ние обезбедуваме полнење batteries.It може да се запали 8-10 часа, а времето на полнење трае само 6-8 часа.Сијалицата е заменлива. ?●2 Во 1 Соларни Светилки●светлото На Соларната светилка има 2 работни опции за вас. Можете да ги ставите рамно на површина како светло за патека, или да ги закачите на ѕид или да ги искачите во вашиот двор како ѕидно светло. Каде и да сакате, оваа сончева светлина на отворено може да ви обезбеди светол поглед.Пакетот вклучува 1 надворешна пост светлина со пластична жардиниера. ?●Отпорност на временските услови ● Ip44 Водоотпорен ја прави сончевата светлина потрајна, во исто време оваа сончева светлина е отпорна на дожд и снег, молња и ниска температура. Издржувајќи ги сите временски услови, тие ќе ги красат вашите летни ноќи или ќе ви го разубават дождот и снегот со топол сјај. Без оглед на климата, се додека соларните панели складираат доволно енергија, може да се користи преку целата година.(Забелешка : Ставете го насекаде на директна сончева светлина.Лошото време може да влијае на вистинското работно време.). ?●Инсталирајте Лесно●Соларниот фенер нема барање за жици, можете да ги инсталирате каде сакате.Вклучени се целиот хардвер за монтирање и детална инструкција. Соларните пост светла имаат шармантни топли светла, тоа е многу погодно за надворешна декорација,давајќи ви елегантна и тивка атмосфера, донесете различни убави во дворот на градината.Полот на сончевата светлина е подобрен на издржлив АБС материјал, не повеќе загрижувачки за ризикот од свиткување. ?`+Топли совети и Зелена енергија ве Молиме внимателно прочитајте го упатството за употреба пред употреба. Кога го користите за прв пат, вклучете го копчето за вклучување и наполнете го најмалку 8 часа на директна сончева светлина.Доколку имате какви било прашања во врска со нашите производи, слободно контактирајте не. Ако сакате да додадете сигурен сјај во вашиот живот, што чекате?.

Избор на клиенти

Z-lite 1 светло отворено поставено поставено тела 586PHBR-519p-bk, црна Свеж
Z-lite 1 светло отворено поставено поставено тела 586PHBR-519p-bk, црна

Zlite 1 светло на отворено поставено поставено тема 586 PHBR519 PBK Cul / Cetlu Архитектонски, преодни, надворешни, инд

DEN 1345.60
Море Галеб Осветлување 82048-185 Јорктаун Отворено Пост Фенер Надвор Тела, Една Светлина, Црна Свеж
Море Галеб Осветлување 82048-185 Јорктаун Отворено Пост Фенер Надвор Тела, Една Светлина, Црна

Димензии : Д : 10, Ч : 17 1 / 4 Во Инчи; Напон : Линија 120В Море Галеб Осветлување Јорктаун една светлина отворен�

DEN 1456.00
Skytalent Outdoor Post Light Filtures, модерен надворешен пост -фенер со монтирање база, надворешна столб светло црна завршница Свеж
Z-lite 1 лесен надворешен пирс монтиран 591phb-553pm-bk Свеж
Z-lite 1 лесен надворешен пирс монтиран 591phb-553pm-bk

Zlite 1 Светло на отворено поставено подножје 591phb553pmbk SGS Надворешно, преодно, традиционално, урбано, класич�

DEN 4672.00
Осимир сетови на светло на отворено, сет од 2 пакет за појавување, отворено поле за поле за светло OS-3003, 2375/1gl Свеж
Осимир сетови на светло на отворено, сет од 2 пакет за појавување, отворено поле за поле за светло OS-3003, 2375/1gl

Сензор за фотоцели на самракот до зориБелиот сет на светло на отворено се вградени сензори за фотоцели �

DEN 3.00
Hinkley 1491AM Едно лесен пост/ Пјер Монт Свеж
Hinkley 1491AM Едно лесен пост/ Пјер Монт

Едно лесен пост / монтирање на пирс од колекцијата Рандолф Висина : 16,25 инчи ширина : 8,00 инчи Заврши : Есен

DEN 1206.40
Z-lite 554phxlr-518p-bk 3 светло отворено поставено поставување, црна Свеж
Z-lite 554phxlr-518p-bk 3 светло отворено поставено поставување, црна

3 лесна надворешна позиција поставена 3 лесна надворешна позиција поставена 3 лесна надворешна позиција

DEN 864.00
IIFAS Globe E27 Пост Фенер модерно сферично стакло IP55 Оценето водоотпорна столб за столб Градина патека за светло стадион Свеж