Гајуни Црн Камин 5 Сечила Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Еко Домашен Камин Вентилатор Дома Ефикасна Дистрибуција На Топлина Беатирс

Гајуни Црн Камин 5 Сечила Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Еко Домашен Камин Вентилатор Дома Ефикасна Дистрибуција

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Сребрена, Црна, Кафеава. Овој вентилатор за шпорет на дрва е дизајниран да биде поставен над вашиот шпорет на дрва за брзо и ефикасно циркулирање на воздухот во затворените простории. Вклучен Пакет : 1x Вентилатори На Шпоретот : - Стартувајте Автоматски : Технологија За Надградба, Поголема Брзина, Поголем Волумен на Воздух.Вентилаторот за шпорет на топлина е дизајниран да го циркулира топлиот воздух создаден од горење на дрво / јаглен или пелети.Ефикасно циркулира топол воздух низ куќата.- Еколошки И Самостојно Напојуван : Термоелектричниот модул делува како мал генератор за напојување на моторот на вентилаторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух резултира со поголема удобност и ја намалува потрошувачката на дрво од вашиот шпорет.- Шепотете Тивко : Новодизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот е таму, но ја чувствувате топлината!Ќе топол воздух во тивка и удобна средина.- Безбедно : поддршката на вентилаторот на шпоретот е изработена со Анодизиран Алуминиум, способен да се спротивстави на висока температура, без деформација и без промена на бојата дури и по време работејќи под висока температура.- Подолг Животен Век : во основата на вентилаторот има би-метален уред.Ако температурата на површината се искачи над околу 300°C, уредот нежно го издигнува предниот дел на вентилаторот до ТЕГ и моторот.Спецификации : Количина : 5спеед : 1350рпмноиз : 25дбстарт Темпо. : Околу 50работен Темпо. : 50-350материјал : алуминиумска легура : Црна/бронзена/златна/сребрена големина : 110*85*145ммвармни Совети : 1. Вентилаторите На шпоретот на Топлина не носат директно зголемување на температурата, туку само алатка за забрзување на преносот на топлина на оџакот.2. Без одржување : само повремено чистете го и ставете малку лесно масло на вратилото за да се врти непречено и тивко!3. Не носете ја основата на плочата за готвење. Не ставајте ја плочата за готвење на незаштитена површина кога е жешка.4. За движење или носење вентилатор,секогаш користете рачка што се повлекува кога носите ракавици. Држете го вашето дете подалеку кога користитеновативен и издржлив дизајн. Помала потрошувачка, поголема ефикасност.

Избор на клиенти

UXZDX CUJUX 4 - Сечилото Шпорет Топлина Напојува Вентилатор Режач/Камин Тивок Вентилатор Грејач Алатка Ефикасна Топлина Свеж