Auto Wayfeng wf® Нов 170 CCD Автомобил Обратен Заден Поглед Регистарска Табличка Резервна Копија Камера Паркинг Помош За Ford Transit Поврзете Се

Auto Wayfeng wf® Нов 170 CCD Автомобил Обратен Заден Поглед Регистарска Табличка Резервна Копија Камера Паркинг Помош За Ford

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Водоотпорен IP68. Работна Моќност : DC 12 V. Спецификација : Сензори За Слика : 1/4 "CCD ТВ СИСТЕМ во боја : NTSC И PAL Ефективни пиксели : 728 x 512 Резолуција : 520 Тв линии Видео Излез : 1.0 Vp-p, 75 Електронски Бленда : 1/60 (NTSC) -1 / 10000s, 1/50 (PAL) -1 / 10000s Водоотпорен Одделение : IPX 68 работна температура : -20 ° c ~ + 80 ° C rh95% РАБОТНА МОЌНОСТ (dc) : 12 V тековна потрошувачка : 90 ma max поставување : 1. Поставете ја камерата на регистарската табличка на вашиот автомобил површина 2. Прилагодете ја леќата на фотоапаратот во најдобра положба. 3. Поврзете ја жицата за напојување (црвена и црна) со светлосни жици за напојување на вашиот автомобил. 4. Поврзете го видеото (жолто) на екранот. На Телевизискиот Систем За Камера За Заден Преглед На Автомобили : Обично, повеќето монитори поддржуваат И НТСЦ И ПАЛ ТВ систем. Значи, тоа не е важно што КАМЕРАТА ПАЛ или НТСЦ систем. Меѓутоа, ако не сте сигурни, проверете дали вашиот монитор поддржува NTSC или pal систем. Ако вашиот монитор поддржува само NTSC или PAL, ве молиме оставете ни порака дека ТЕЛЕВИЗИСКИОТ систем што ви треба во еден работен ден откако ќе го направите плаќањето. Или ќе ја испратиме камерата НА системот NTSC или PAL по случаен избор. Список за пакување : 1 * ЦЦД Камера За Заден Поглед На Автомобил 1 * 6 м видео кабел 1 * кабел за напојување 1 * Упатство за Употреба.

Image Sensors: 1/4 CCD color
TV system: NTSC and PAL
Effective pixels: 728 x 512
Resolution: 520 TV lines
Video Output: 1.0Vp-p, 75
Electronic Shutter: 1/60 (NTSC) -1 / 10000s, 1/50 (PAL) -1 / 10000s
Waterproof Grade: IPX 68
Operating temperature: -20 ° C ~ + 80 ° C RH95%
Working Power (DC): 12V
Current consumption: 90 mA max
Setting:
1. Set the camera to your car's license plate area :
2. Adjust the camera lens to its best position. :
3. Connect the power wire (red and black) to light power wires of your car. :
4. Connect the video (yellow) to the display. :
On television Car Rearview Camera System:
Typically, most monitors support both NTSC and PAL TV system. So it does not matter what camera PAL or NTSC system. :
However, if you are not sure, please check that your monitor supports NTSC or PAL system. If your monitor supports only NTSC or PAL, please leave us a message that the TV system that you need in one business day after you make the payment. :
Or we will send the NTSC or PAL system camera at random. :
Packing list:
1 * CCD Car Rear View Camera :
1 * 6 m video cable :
1 * power cable :
1 * User Manual :

Избор на клиенти

Ниско ниво 000-14489-001 Активно сликање 3-во-1 трансдуцер, црна Свеж Попустот
Ниско ниво 000-14489-001 Активно сликање 3-во-1 трансдуцер, црна

Димензии на пакетот : 8.0 "L x6.0" W x4.0 "H Земја на потекло : Мексико Тежина на пакет : 3.51pounds Тип на производ : GPS и�

DEN 4269.44
SimThread Enbridery Thread Essential Pack Пакет | Брат 63 Комплет за бои и разновидни предни бобини Свеж
SimThread Enbridery Thread Essential Pack Пакет | Брат 63 Комплет за бои и разновидни предни бобини

✔ Вклучува : 1 брат 63 бои за вез на вез 500 метри комплет + 1 разновиден превод на бобини ✔ 63 Брат бои по комп

DEN 168.80
Jhsnjnrенски тениски здолниште на тенис, случајно здолништа за голф со џебови со џебови Атлетски скерт Свеж
Jhsnjnrенски тениски здолниште на тенис, случајно здолништа за голф со џебови со џебови Атлетски скерт

95% полиестер, 5% спандекс Увезени Еластично затворање Машинско миење или миење на рацете Здолништа за же�

DEN 447.84
10 парчиња/лот M8 * 10 * 10 mm бакарни инсерти вметнати делови од бакар Кнурл орев CPC19 Свеж
10 парчиња/лот M8 * 10 * 10 mm бакарни инсерти вметнати делови од бакар Кнурл орев CPC19

Големина : М8, боја : 10мм Број на модел : M81010 Тип : Друго Снабдување со DIY : обработка на дрво Големина : М8, бо�

DEN 0.67
Компанија за подароци за павилјон 67801 Заедно на реката - 7,75х10 инчи хоризонтална рамка за сликање на грбот, сива Свеж Попустот
JTWMY LATCH KITS KITS PEMOWION COVER PELLOWBACE DIY комплет сина мечка хоби и игла за возрасни и деца 22.9.26 Свеж
JTWMY LATCH KITS KITS PEMOWION COVER PELLOWBACE DIY комплет сина мечка хоби и игла за возрасни и деца 22.9.26

Овој тепих за заклучување кука нè држи подалеку од електронските производи привремено, може да ги зашти

DEN 905.44
Големи правоаголни корпи за складирање, принцеза круна розова плакарот за чување канти за организирање корпи Свеж
Големи правоаголни корпи за складирање, принцеза круна розова плакарот за чување канти за организирање корпи

CHIC Надграден тоте : Дополнителни рачки за носење може да се држат во вашата рака или да се одморат на под�

DEN 1356.80
DTKJ еластични ленти за шиење 20мм, рамна еластична лента, еластична на половината Свеж
DTKJ еластични ленти за шиење 20мм, рамна еластична лента, еластична на половината

Овие еластични ленти се изработени од трајни полиестерски влакна и гума, што е меко и удобно без штета н�

DEN 367.84
Завртки на Кекианг 10,9 одделение М27 2 завртки, хексагонални завртки, М27 2 50-100-М27 2 ореви од ореви Свеж
Завртки на Кекианг 10,9 одделение М27 2 завртки, хексагонални завртки, М27 2 50-100-М27 2 ореви од ореви

Висок квалитет : завртки за ореви од барел изработени од добар квалитет јаглероден челик, тврд и здрав, о

DEN 825.44