Рекомбинантен човечки ц - ц хемокински рецептор-како 2

Рекомбинантен човечки ц - ц хемокински рецептор-како 2

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Гененаме : CCRL2; HCR; CKRX; CRAM; CRAM-А; CRAM-B; CCR11, CCR6, CKRX, CRAM, HCR ; CCR11; CCR6. Синиме : Рекомбинантен ц - ц хемокински рецептор-како 2 (ЦЦРЛ2); ц-ц хемокински рецептор-како 2. Хемокин рецептор CCR11 Хемокин рецептор X Putative MCP - 1 хемокин рецептор. Ц-ц хемокин рецептор-како 2 изоформ 2; хемокин рецептор Х; хемокин рецептор CCR11. наводен мцп-1 хемокин рецептор; хемокин (ц-ц мотив) рецептор-како 2; Хемокин рецептор CCR11. Извор : Е Коли или Квасец. Чистота : >90%; *Информации За Ознаката : Неговите обележани; *Видови : Хомо сапиенс (Човечки). Тампон за складирање : PBS p H 7.4, 50% глицерол; *Seq Pos : 1-344. Складирање : Чувајте на -20 Степен Ц. за продолжено складирање, чувајте на -20 или -80 степен Ц. СЛОБОДЕН-8 GB-USBDrive за оваа ставка. Предметот е за употреба во истражување. НЕ за дијагностичка / терапевтска постапка. * Форма : оваа ставка бара сопствено производство и времето на водење е помеѓу 5-9 недели. Ние можеме да произведуваме по нарачка според вашите спецификации.; *Сек : MANYTLAPEDEYDVLIEGELESDEAEQCDKYDAQALSAQLVPSLCSAVFVIGVLDNLLVVLILVKYKGLKRVENIYLLNLAVSNLCFLLTLPFWAHAGGDPMCKILIGLYFVGLYSETFFNCLLTVQRYLVFLHKGNFFSARRRVPCGIITSVLAWVTAILATLPEFVVYKPQMEDQKYKCAFSRTPFLPADETFWKHFLTLKMNISVLVLPLFIFTFLYVQMRKTLRFREQRYSLFKLVFAIMVVFLLMWAPYNIAFFLSTFKEHFSLSDCKSSYNLDKSVHITKLIATTHCCINPLLYAFLDGTFSKYLCRCFHLRSNTPLQPRGQSAQGTSREEPDHSTEV; *Пристапување# : NP_001124382. 1; NM_001130910. 1; O00421; *Ncbi Резиме : овој ген кодира хемокински рецептор како протеин, за кој се предвидува дека е седум трансмембрански протеин и најтесно поврзан со CCR1. Хемокините и нивните рецептори со посредство на трансдукција на сигналот се клучни за регрутирање на ефекторни имунолошки клетки на местото на воспаление. Овој ген се изразува на високо ниво кај примарните неутрофили и примарните моноцити и дополнително се регулира врз активирањето на неутрофилите и за време на диференцијацијата на моноцитите во макрофаги. Функцијата на овој ген е непозната. Овој ген е мапиран во регионот каде што се наоѓа генскиот кластер на хемокински рецептори. [обезбедено Од Рефсек, Јули 2008]; *Резиме На Унипрот : Функција : Рецептор ЗА CCL19 и chemerin/RARRES2. Се чини дека не е сигнален рецептор, но може да има улога во модулирањето на имунолошките одговори предизвикани од хемокин со фаќање и интернализирање НА CCL19 или со презентирање НА RARRES2 ligand НА CMKLR1, функционални сигнални рецептори. Игра клучна улога За развој На Одговорите На Тх2.Субцелуларна локација : Клеточна мембрана; мулти-помине мембрана протеин Реф.11 Реф.12. Специфичност на ткивото : Изобилно Изразено во имунолошки ткива како што се слезината, феталниот црн дроб, лимфните јазли и коскената срцевина. Силен израз и во белите дробови и срцето. Изразено во речиси сите хематопоетски клетки, вклучувајќи моноцити, макрофаги, Пмн, т-клетки (и ЦД4+ и ЦД8+), идц добиени од моноцити, нк клетки и цд34+ прогениторни клетки. Б-клетките изразени изоформа 1 но не.

Избор на клиенти

Дојде-ТВ ТП-801А 4-Дел Алуминиум Видео Статив Со Течност Главата Макс Свеж
Дојде-ТВ ТП-801А 4-Дел Алуминиум Видео Статив Со Течност Главата Макс

Дојдетв ТП801А 4Дел Алуминиум Видео Статив Течност ГлаватаБрзо Ослободување Плоча4Дел Алуминиум НозеПа�

DEN 772.80
3drose Флорен модерен апстракт - бели свитоци на зелена боја - крпи Свеж
3drose Флорен модерен апстракт - бели свитоци на зелена боја - крпи

Рачна / спортска крпа; 15 x 22 инчи Направено од 63% полиестер (микрофибер) / 37% памук (велур Тери крпа) Слика о

DEN 183.84
Дотерра - есенцијално масло од Марџорам - 15 мл Свеж
Дотерра - есенцијално масло од Марџорам - 15 мл

Со своите смирувачки својства и позитивниот ефект врз човековите имунолошки и нервни системи, Марџорам

DEN 512.00
ЛДЕКСИН 23,6 кружен стаклен секач со чаша за вшмукување, прилагодлива алатка за сечење на типот на стакло Свеж
ЛДЕКСИН 23,6 кружен стаклен секач со чаша за вшмукување, прилагодлива алатка за сечење на типот на стакло

Практична алатка за сечење секачот за стакло од кругот е специјално дизајниран за да се намали точниот

DEN 2.67
Каубоите на Далас Каубои НФЛ, Класа II и III Свеж
Каубоите на Далас Каубои НФЛ, Класа II и III

Официјално лиценцирана стока во НФЛ Издржлив цинк Одговара на приемници за хит од класа II и класа III...

DEN 718.40
Под оклопни машки топлински шорцеви Свеж
Под оклопни машки топлински шорцеви

Тело : 84% полиестер, 16% еластан; МЕШ : 92% полиестер, 8% еластан Увезени Повлечете го затворањето Машинско ми�

DEN 287.84
Паметен Часовник Blackview За Телефони Со Android И iOS Телефони, Тракер За Целодневна Активност Со Монитор За Спиење На Отчукувањата Свеж Попустот
Детски подарок FBVCDX Дрвена музичка кутија креативна рачно занаетчиска музичка кутија за подароци Свеж
Детски подарок FBVCDX Дрвена музичка кутија креативна рачно занаетчиска музичка кутија за подароци

1 Пријателска база на смола : безбедна и 2 Дизајн и убава музика 3 Музичка јамка, лебдечки снегулки, ќе се з

DEN 1.67
Ароматерапија на вистината на природата чисто незначено основно масло, сладок бадем, 4 fl oz Свеж
Ароматерапија на вистината на природата чисто незначено основно масло, сладок бадем, 4 fl oz

Подолу информациите се само за пакување 100% чисти растителни масла Парабен бесплатно Без глутен Нема те�

DEN 2.33
NVBVBKL Електрични Влажни Сува Бришење Вода Четка Главата Прилог Компатибилен Со Dyson Правосмукалка V6 Dc58/Dc59/Dc62 Модел Свеж
Yellowолта јакна 1/4 Брзи дихтунзи за црево за спојување 10 пакувања Свеж Попустот
Yellowолта јакна 1/4 Брзи дихтунзи за црево за спојување 10 пакувања

К20 рефус Сочно формулираната гумена цевка се спротивставува на повеќето ладилници и гарантира долг раб

DEN 143.52
Меморијална галерија MG-3728GP чиста loveубовна златна облога Кремација за домашно милениче накит Свеж
Меморијална галерија MG-3728GP чиста loveубовна златна облога Кремација за домашно милениче накит

Квалитетен накит за кремирање од светски водечки дизајнер / продавач 14К злато позлата над 925 Стерлинг ср

DEN 1543.36
Држач За Четка За Заби За бања Автоматски Диспензер За Паста За Заби Монтиран На Ѕид Електричен Држач За Четка За Заби Со Стискач Свеж Попустот