Абена Делта-Формирајте Гаќички За Инконтиненција За Возрасни, Ниво 2, Екстра Голем, Броење 15

Абена Делта-Формирајте Гаќички За Инконтиненција За Возрасни, Ниво 2, Екстра Голем, Броење 15

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Големината На Формата Абена ДЕЛТА XL2 одговара на колковите 43" -67"; Апсорбира до 108 fl oz. Двојното Апсорбирачко јадро-абсорбентно јадро ја пренесува влажноста и влагата брзо подалеку од кожата обезбедувајќи чувство на сувост. Внатрешни Хидрофобни Манжетни кои спречуваат истекување-бариерите се протегаат десно до работ и вградена вкрстена бариера одзади. Заштита од мирис-два премиум супер апсорбирачки полимери го заклучуваат мирисот. Анатомска форма-обезбедува совршено вклопување на телото. Делта форма возрасните пелени се комплетен опсег на се-во-едно еднократна употреба за умерена до тешка инконтиненција, дизајнирани да дадат оптимална безбедност на истекување за многу тешки ситуации. Надворешноста слична на ткаенина е кодирана во боја по големина. Страните дозволуваат топлината на телото да излезе, но не и урината. Апсорбирачките заштитни зони се протегаат на страните и напред и назад. Стенд-ап штитници за истекување, рефинабилни комбо велкро/лента јазичиња и индикатор за влажност. Супер-апсорбирачките полимери за брзо сушење ја неутрализираат p H вредноста и каналите за брзо отстранување ја одржуваат кожата сува додека ги минимизираат протекувањата. Латекс слободен & хлор слободен. Двојно абсорбента јадро - ултра апсорбирачко јадро ја пренесува влажноста и влагата брзо подалеку од кожата обезбедувајќи чувство на сувост. Внатрешни Хидрофобни Манжетни кои спречуваат истекување-бариерите се протегаат десно до работ и вградена вкрстена бариера одзади. Заштита од мирис-два премиум супер апсорбирачки полимери го заклучуваат мирисот. Анатомска форма-обезбедува совршено вклопување на телото.

Избор на клиенти

Ојоангл машки 2 Парчиња Облека Краток Ракав Шарени Копче Надолу Кошула И Шорцеви Сетови Свеж
Ојоангл машки 2 Парчиња Облека Краток Ракав Шарени Копче Надолу Кошула И Шорцеви Сетови

100% Полиестер Увезени Копче Надолу затворање Машинско Перење Ткаенина : мека, удобна и пријателска за ко�

DEN 623.84
Куче Лижат Мат Со Вшмукување Чаши-Совршен За Капење, Чешлање, И Обука-Бихејвиорална Помош За Немирни Кучиња Свеж
Куче Лижат Мат Со Вшмукување Чаши-Совршен За Капење, Чешлање, И Обука-Бихејвиорална Помош За Немирни Кучиња

Оваа подлога за лижење кучиња е совршена за немирни кучиња Оваа ставка е идеална за чешлање, капење, обу�

DEN 2.33
Lubose Облека со две парчиња за мажи мажи со половина кошула и панталони за половината за влечење Свеж
Lubose Облека со две парчиња за мажи мажи со половина кошула и панталони за половината за влечење

100% сосема нова ставка со висок квалитет Материјал : Мека ткаенина, удобна Повод : Оваа облека со две парч�

DEN 0.33
Азееда 2 х Бокс Татко &засилувач; Син Микрофибер Леќи/Очила Чистење Крпи Свеж
Азееда 2 х Бокс Татко &засилувач; Син Микрофибер Леќи/Очила Чистење Крпи

Меки крпи за леќи од микрофибер отпечатени од едната страна Лесен и пренослив за да можете без напор да �

DEN 182.24
Куќа градина Serrenity молитва океански бранови дрво завршете накит музички кутија игра Вие сте моето сонце Свеж
Куќа градина Serrenity молитва океански бранови дрво завршете накит музички кутија игра Вие сте моето сонце

Прекрасна капа на облогата на оревот од дрво од орев можете да ја замените сликата со лична фотографија

DEN 1.67
Pro -Advantage - Рејнолдс торби со корња - одобрени ACL - како што се гледа на ESPN - Професионални торби за корпи - направени Свеж
Куки за геерот за висечки, лепливи куки, wallидни куки за висина, шарена шема на крофни за храна Свеж
Куки за геерот за висечки, лепливи куки, wallидни куки за висина, шарена шема на крофни за храна

Materialидни куки Материјал : фиберборд, железо Материјалот е сигурен и издржлив ❥ Карактеристики на wallидн�

DEN 294.40