Пол Шмит Совршена Облека, Стомачни Ленти За Бремени Жени, Бенд За Поддршка На Стомакот За Бременост Породилна И Постпартална Лента За Стомак, Дише И Прилагодлива, Л

Пол Шмит Совршена Облека, Стомачни Ленти За Бремени Жени, Бенд За Поддршка На Стомакот За Бременост Породилна И Постпартална

DEN 319.84

Свеж

Достапно.

Растечка Бебешка Испакнатина Со Минимални Растечки Болки - Совршениот Појас За Поддршка на Мајчинството е дизајниран да лулка и да ја подигне тежината на растечкиот стомак за да ја ублажи болката, заморот и непријатноста во долниот дел на грбот, нозете и стомакот за време на бременоста, за да можете да продолжите со вашиот ден. Оваа бременост мора да има ќе ви помогне да ја балансирате телесната тежина и да ги ублажите точките на притисок со нежно прераспределување на тежината рамномерно на ' рбетот. Поддршка за дишење и Прилагодување – појасот за бременост Пол Шмит е изработен од супер мек, 2-насочен лесен материјал за истегнување, таргетираме, спречуваме и елиминираме вообичаени болки и болки во бременоста како ниеден друг. Прилагодливите и дише материјали ќе се обликуваат на вашето тело и ќе понудат флексибилна големина за да се прошират додека вашето бебе расте. Почувствувајте Ги Придобивките-Почувствувајте итно ослободување од непријатност. Стабилизирајте го ' рбетот, подигнете го стомакот и поттикнете правилно држење на телото. Ослободете ја напнатоста во мускулите. Олеснување на лумбалниот и абдоминалниот притисок. Стомачната лента е исклучително поддржувачка и удобна за носење, се шири со секоја фаза од бременоста, го коригира држењето на телото, ја подобрува циркулацијата на крвта и ја ублажува непријатноста во мочниот меур. Постпартално Закрепнување-Користењето на нашата поддршка за бременост е најбезбедниот начин за олеснување на непријатноста, забрзување на процесот на заздравување и враќање на тежината пред бременоста. По породувањето, можете да ги прицврстите лентите околу колковите и долниот дел на грбот, што може да помогне во олеснување на напнатоста на колковите и карлицата. Само Најдобар Квалитет Со Пол И Шмит-ние сме тука да ви понудиме само производи со најдобар квалитет дизајнирани да ви го олеснат животот. Доколку ви треба помош, слободно контактирајте не, нашата професионална поддршка за клиенти е тука за вас!. Пол Шмит Совршена Облека, Породилен Појас За Поддршка На Бременоста И Постпартална Лента-Олеснување На Грбот, Карлицата, Болката Во Колкот, Дишењето И Прилагодливата Поддршка За Грбот, Л.

Избор на клиенти