Talegen 30 парчиња 1/2 фитинзи за наводнување капка по капки за 1/2 цевки за капење, 1/2 инчен конектори за бодликава мета, конектори од 1/2 T одговара

Talegen 30 парчиња 1/2 фитинзи за наводнување капка по капки за 1/2 цевки за капење, 1/2 инчен конектори за бодликава мета,

DEN 255.84

Свеж

Достапно.

Изградба на едно парче, пластика со високо влијание на УВ со високо влијание, сигурна и лесна инсталација без лепак или стеги. Пакет за најдобра вредност : Пакетот вклучува 30 парчиња 1/2 инчи за наводнување капка по капка. Лесен за употреба и сигурен : Едноставно вметнете го бодликавиот конектор длабоко во кој било цевки од типот 1/2-инчи, идеален за наводнување во градина. Совршено е за системот за наводнување DIY, можете да креирате свој систем за наводнување капка по капка со овие практични фитинзи. Трајно големо влијание не- Корозивна конструкција. Одговара на сите главни брендови на цевки 1/2 ", 16mm - приближно . Треба да биде многу безбедно вклопување. Компатибилен со многу модели на Rainbird, Orbit, Dig, Hunter и Toro Tubing, како и генерички цевки за наводнување капка по капка од 1/2 "или линија за капење 1/2-инчен.520 опсег на лична карта. Трајна не-корозивна конструкција на големо влијание. Не надминува 30 psi. Овие фитинзи се дизајнирани да одговараат на 1/2 "инчи, 16мм цевки за капење .520 опсег на лична карта. Не се потребни лепак, алатки или тела. Пакет за најдобра вредност : Пакетот вклучува 30 парчиња конектори за наводнување капка по капка. Не е потребно лепак, алатки или тела. Лесен и издржлив : направен од висок квалитет пластичен материјал. да се користи и сигурен : едноставно вметнете го бодликавиот конектор длабоко во кој било цевководи од типот 1/2-инчи, идеален за наводнување во градина.520 ID, ако цевката што ја користите е поголемо, може да предизвика протекување! 99% од сите протекувања и испади се предизвикани од проблеми со притисок или проблеми со големината на цевките. Оперативен притисок : до 30 psi. Притиснете го цевката што е можно повеќе над бодликавите краеви. Лесен и издржлив : направен од висок квалитетен пластичен материјал. Широка примена : Погодно за системи за наводнување капка по капка, подигнати градинарски кревети, станбени, фарма, градинарство за стаклена градина и апликации за наводнување на земјоделство. Овие конектори за наводнување капка по капка може да се применат за градинарски, цветен кревет, стаклена градина, фарма, тревник, внатрешен двор и друг комплет за систем за наводнување на земјоделство. Топла белешка : За да спречите протекување или испади, проверете дали дојдовниот притисок не надминува 30 psi. Нема истекување. Компатибилен со многу модели на Rainbird, Orbit, Dig, Hunter и Toro Tubing, како и генерички цевки за наводнување капка по капка 1/2" или 1/2- Инч за капење. Широка примена : Погодно за системи за наводнување капка по капка, подигнати градинарски кревети, станбени, градинарски производи за градинарство и апликации за земјоделско наводнување. Нема истекување. Ако вашиот систем работи со висок PSI (над 25psi), може да размислите да го регулирате притисокот или да користите стеги над фитинзите за да бидете сигурни дека нема да имате никакви испади или проблеми со протекување. Овие фитинзи се дизајнирани да одговараат на 1/2 "инч, 16мм капење со капе .TEE конектори за делови од системот за наводнување капка по капка по 1/2 инчи.520 ID, ако цевките што ги користите е поголемо, може да предизвика протекување! 99% од сите протекувања и испади се предизвикани од проблеми со притисок или проблеми со големината на цевките.

Избор на клиенти

Прекинувач за копче Daiertek Latching Push 12V Pushbutton Switch Blue LED 12 Volt Push Switch Метал водоотпорен на исклучен Свеж
Прекинувач за копче Daiertek Latching Push 12V Pushbutton Switch Blue LED 12 Volt Push Switch Метал водоотпорен на исклучен

Прекинувач за копче за притискање на копчето, 5 игла на 1 NO, 1 NC, одржуван, притиснете го, вклучено (продолж�

DEN 0.67
Дорман 713-685 Хром Отворено крајно згрозено оревче за тркала компатибилни со избрани модели, 20 пакувања Свеж
Дорман 713-685 Хром Отворено крајно згрозено оревче за тркала компатибилни со избрани модели, 20 пакувања

Ексклузивен дизајн Овие врвни ореви на ламби имаат автентичен изглед на тркачки стил со зглобни површи

DEN 408.48
3 кутии со уметност за нокти сушени цвеќиња летни нокти сончогледи гипсофила дафодили Свеж
3 кутии со уметност за нокти сушени цвеќиња летни нокти сончогледи гипсофила дафодили

Големина : 12,5*5*1 / количина на кутија; 3 кутии Design Дизајн на моден тренд : Уникатна налепница за украсувањ�

DEN 2.33
Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок Свеж
Сензор за притисок, сензор за еден сензор за сензори RP-L отпорен сензор за чувствителен на притисок

【Сензор за типот на филмот】 RPL Отпорен сензор за чувствителност на притисок е флексибилен сензор за те�

DEN 1.00
Nologo gyfwczj s формат за ск Свеж
Nologo gyfwczj s формат за ск

Нелизгачка рачка отпорна на абење, цврста заграда, не е лесна за деформација, посигурен за употреба, со д

DEN 3.00
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет Свеж
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет

Погоден лист може да се користи влажно или суво на боја, буквар, гел палто и метал Водоотпорна поддршка п

DEN 0.33
PaperBlanks Hardcover Journal Violet Fairy | Наредени | Ултра Свеж
PaperBlanks Hardcover Journal Violet Fairy | Наредени | Ултра

Поврзување : Смит ешиен; Затворање : Еластичен опсег; Мементо торбичка 144 страници; Наредени; Ултра; 180 × 230

DEN 1.00
Уред за жици на Хабел-Келмас, сингл, 50а, 6-50r, 250V, црно Свеж
Уред за жици на Хабел-Келмас, сингл, 50а, 6-50r, 250V, црно

Електричен Производител : Уред за жици на ХабелКелис Земја на производство : Соединетите држави...

DEN 0.67
Сет за сервирање со црна салата од 2 парчиња, сет за сервирање од не'рѓосувачки челик, 12 инчи Свеж
Сет за сервирање со црна салата од 2 парчиња, сет за сервирање од не'рѓосувачки челик, 12 инчи

Серверот за салата е вклучено 1 лажица салата и 1 парчиња вилушка за салата, должина од 12 инчи доволно за �

DEN 0.67