Биксби Деца Ранец, Диносаурус Ранец за Момчиња &засилувач; Девојки, Отпорни На Вода Ранец Со Џебови, Трајни Патенти &засилувач; Лесен Дизајн Носење-Совршена Големин?

Биксби Деца Ранец, Диносаурус Ранец за Момчиња &засилувач; Девојки, Отпорни На Вода Ранец Со Џебови, Трајни Патенти &засилувач;

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

УНИКАТЕН ДИЗАЈН : сите ранци за животни за деца биксби се дизајнирани да ја максимизираат имагинацијата додека секогаш се подготвуваат за нова авантура. Ексклузивните дизајни на биксби се шарени и дизајнирани да инспирираат забава и моќна креативност. ОРГАНИЗАЦИЈА : ранецот на Биксби вклучува главен оддел со многу простор за папка, книга со приказни, мало ќебе или џемпер. Нашата училишна чанта содржи два внатрешни џебови за мали потреби како моливи или боички. Лесен : уникатниот дизајн на чантата За книги На Бикси го олеснува носењето книги и материјали за деца од предучилишна возраст и како ранец во основно училиште. Вградениот систем за брави им овозможува на децата да ја носат и училишната торба и кутијата за ручек, без раце. ДИМЕНЗИИ : водоотпорниот ранец на Бикси има димензии 12,5" х 10 "х 4" со 24 " контурирани прилагодливи ремени за рамо. Идеален за деца од 3 до 5, и 36" до 42" високи. НАШАТА КОМПАНИЈА : Биксби е посветена на обезбедување забавни, висококвалитетни чанти и додатоци за децата за да им помогне да ја поттикнат нивната имагинација и да ја инспирираат нивната љубов кон авантурата. Еден Овде. Еден Таму. социјално движење : за секое купување ранец, Бикси донира училишна торба со училишен прибор на дете кое има потреба од целиот свет. Детските ранци за животни на биксби прават функција и издржливост со мода и забава! Овие животински пакувања се 600 негираат цврсто изградени и специјално дизајнирани за уникатни мерења на децата, вклучувајќи контурирани и прилагодливи ремени за рамо со ремен за градите со тока за да ги држат вашите момчиња или девојчиња и да помогнат да се задржи ergономската положба. Нашите производи се тестираат пвц бесплатно, без олово и бпа бесплатно за безбедноста на вашето дете. Биксби " Еден Овде. Еден Таму. социјалната мисија и овозможува на компанијата да соработува со други непрофитни организации за да им обезбеди на децата на кои им е потребен пристап до образование. Како Б Корп, Биксби ја користи моќта на нивниот бизнис за да ги реши социјалните предизвици со снабдување ранци и училишен прибор за деца на места како Што се филипините, Руанда, Хаити, Индија, Тајланд и Сад. Looking пријателе—барате дино-грини начин да ја однесете вашата имагинација во епски размери? Нашиот Пакет рад Дино може да потрае секој ден од Тријас до тотално тубуларен со тактилни, 3-д детали. Децата ќе бидат поттикнати за "нови" праисториски авантури.

Избор на клиенти

Зајачко Животно Секојдневен Училишен Ранец За Момчиња Тинејџерки, Чанта За Книги За Мажи Жени Свеж
Зајачко Животно Секојдневен Училишен Ранец За Момчиња Тинејџерки, Чанта За Книги За Мажи Жени

Издржлив Материјал : ладниот ранец е изработен од ткаенина од ткаенина што лесно се чисти Мини ранецот е

DEN 511.84
Училишни Ранци За Пеперутки Хенгпаи Ранец Сина Студентска Книга Чанти Патуваат Девојки Свеж
Училишни Ранци За Пеперутки Хенгпаи Ранец Сина Студентска Книга Чанти Патуваат Девојки

Приближни Димензии : 11,5 x 6 x 15 инчи / 29,2 x 15,2 x 38,1 СМ (L*W*H) Тежини : 14,35 МЛ / 0,41 кг Лесен И ИЗДРЖЛИВ Стилски ранец

DEN 0.33
Жанао Девојки Тркалање Ранец Тркала Ранец За Момчиња Количка Училиште Торби Деца Багаж Ролери Ранец со 6 Тркала Свеж
Еверест Багаж Основен Ранец, Морнарица, Медиум Свеж
Еверест Багаж Основен Ранец, Морнарица, Медиум

Димензии 11 "х 5" х 15 "(Lx Wx H) Ранец со средна големина во модерна, рационализирана силуета идеален за училиш�

DEN 224.00
РАНЕЦ ЗА Мали ДЕЦА WZLVO ЗА Момчиња, Слатка Чанта За Книги Од Предучилишна Возраст Од 12 Инчи, Училишна торба За Градинки за Свеж Попустот
Ѕвезда Скај Лесен Предучилишен Ранец За Момчиња И Девојчиња Торба Со Молив Кутија ЗА Ручек КС3 Свеж
Ѕвезда Скај Лесен Предучилишен Ранец За Момчиња И Девојчиња Торба Со Молив Кутија ЗА Ручек КС3

АПС+КОМПЈУТЕР Увезени Полиестер поставата Предвремено затворање Лесен Предучилишен Ранец За Момчиња И

DEN 543.84
Веијатас Детски Ранец Детска Книжарница Предучилишна Градинка Основно Училиште Торба За Девојчиња Момчиња Свеж
Веијатас Детски Ранец Детска Книжарница Предучилишна Градинка Основно Училиште Торба За Девојчиња Момчиња

2 практични и безбедни странични џебови за шише со вода и други ситници Задниот панел што дише и поместу�

DEN 351.84