Пакет за акушерство, медицински сестри, 22 значки за лична карта -RN, CCRN, картички за образование, водоотпорни ламинирани картички за медицински сестри - од антенатал,

Пакет за акушерство, медицински сестри, 22 значки за лична карта -RN, CCRN, картички за образование, водоотпорни ламинирани

DEN 191.84

Свеж

Достапно.

Идеално за студенти од акушерство или акушерка. Центар за раѓање, раѓање на раѓање, пролапс на кабел, дистоција на рамо, вагинален преглед, матка хиперстим, постојан хиперстим, хиперстим/тахистол, активен од трета фаза, трета фаза физиолошка, задржана или нецелосна плацента. Антенатална, еклампсија, вредности на крвта, предеклампсија, фетална срцева фреквенција, абдоминална палпација, IV стапки на капе, хеморагија на антипартална, заплена на еклампсија. Неонатално, постигнување на AGPAR, правило на Крамер/TCB, новороденче, складирање на мајчино млеко, неонатална реанимација, новородена хипогликемија, жолтица, примарна постпартална хеморагија. Идеално за студенти од акушерство или акушерка. Центар за раѓање, раѓање на раѓање, пролапс на кабел, дистоција на рамо, вагинален преглед, матка хиперстим, постојан хиперстим, хиперстим/тахистол, активен од трета фаза, трета фаза физиолошка, задржана или нецелосна плацента. Антенатална, еклампсија, вредности на крвта, предеклампсија, фетална срцева фреквенција, абдоминална палпација, IV стапки на капе, хеморагија на антипартална, заплена на еклампсија. Неонатално, постигнување на AGPAR, правило на Крамер/TCB, новороденче, складирање на мајчино млеко, неонатална реанимација, новородена хипогликемија, жолтица, примарна постпартална хеморагија. Сè што се очекува медицинска сестра да ги знае сите во удобен пакет дваесет и една картичка! Имајте пристап до важни информации на вашите прсти зад вашата значка за лична карта! Карактеристики на медицинска сестра за акушерство : +водоотпорен ламинат +практично неуништлива +најнови и релевантни информации +лесни за разбирање +еколошки доверлива компанија која работи директно со медицински сестри од 2005 година! Користено од АНМФ за сите дипломирани медицински сестри. Зошто критична секунда? Критична секунда е направена од медицински сестри за медицински сестри. Еве што ќе добиете : Центар за раѓање на раѓање, пролапсејд, дистоцијагиналниот преглед на дистоцијагиналниот преглед на хиперимперсинзивна хипестимимхиперстем/тахистолетирд фаза m'ment Активна трета фаза на физиолошкото или нецелосно плацентатаналеталноста на крвта, присвоеност на ритамот, приспани за ризици, приспани од срцев удар. Заплена на Age Clampsia M'ment Postnatal & Neonatalagpar Scoring Kramer правило/tcbnewborn Испитување на мајчината на мајчината на мајчината на мајчината на мајчината, хипогликемијајајајандримарна постпартална хеморагија.

Избор на клиенти

Маска, Лице, Сина, Конус Стил, 1 Бенд, Случај на 300 Маски Свеж
Маска, Лице, Сина, Конус Стил, 1 Бенд, Случај на 300 Маски

Забранете Маска Во Стилот На Конус : Маската Во Стилот На Конус во Стилот На Медлајн има удобни заоблени

DEN 617.60
Док nsонсон Loveубовен бубачки тиклер Лејдибуг вибратор, црвена/црна Свеж
Док nsонсон Loveубовен бубачки тиклер Лејдибуг вибратор, црвена/црна

Дали во последно време сте каснати од loveубовната бубачка? Нашите масивни масивни масини за пеперутка и �

DEN 1.33
Облекување на хидрогел Дермасин 3 мл. Цевка 1 секоја од Дермасин Свеж
Облекување на хидрогел Дермасин 3 мл. Цевка 1 секоја од Дермасин

Брза испорака! Гел за облекување / спреј за рани Дермасин обезбедува оптимална влажна околина за заздра�

DEN 0.33
Nokmopo секси фустан за женски забавен клуб ноќ случајна удобна тркалезна/лисја печати долг ракав фустан Свеж
Nokmopo секси фустан за женски забавен клуб ноќ случајна удобна тркалезна/лисја печати долг ракав фустан

Ние ќе ве контактираме што е можно поскоро за да ви обезбедиме подобри решенија Чист ракав и дизајн на ш�

DEN 3.33
Тешка медицинска сестра доктор Медикер листер завој траума ножици ножици премија за квалитет Свеж
Тешка медицинска сестра доктор Медикер листер завој траума ножици ножици премија за квалитет

Тешка медицинска сестра доктор Медикер Листер завој траума ножици ножици Премиум квалитет (ДДП) (Мулти �

DEN 1003.20