Etoten 5-светло стакло asonидарски џар лустер за кујнски остров, линеарен кластер што виси приврзок светло за трпезарија, тела за светлосни тегла, лустер за фарми за кафе

Etoten 5-светло стакло asonидарски џар лустер за кујнски остров, линеарен кластер што виси приврзок светло за трпезарија, тела

DEN 2334.24

Свеж

Достапно.

【Единствени лустери на jидарски тегла】 5-светло рустикална arидарска тегла нијанси ги комплетираат овие уникатни и прекрасни кујнски светлосни тела. Оваа индустриска трпезарија за трпезарија е погодна за кујнски остров, трпезариска маса, дневна соба, кафе, паб, бар и многу повеќе. 【Опремено со висечки ланци и прилагодлива висина】 Прилагодете го аголот и висината за да одговараат на просторијата со различна големина. Со овој внимателен дизајн, висината на висината може да се прилагоди според различни идеи и стилови на куќи. 【Издржлив материјал, низок и наклон на таванот на располагање】 Овој лустер на arидарски тегла е изработен од високо квалитетни и издржливи материјали, не само што има цврста метална конструкција, туку и анти-кара и антикорозивна завршница што ќе го задржи да изгледа како нов за долго време. 【Совршена големина и погодна за какви било места】 вкупно 33,07 инчи × W 5,51 инчи × H 42,91 инчи. Таванска плоча : 33,07 инчи × 5,51 инчи × 0,79 инчи. Големина на теглата : 6,5 инчи × 3,35 инчи (h × l). Wireицата е 35,43 инчи (прилагодлива должина). Место со џар, лустер може да се обеси во разни сцени, како што се трпезарија, спална соба, дневна соба, влезна врата, кујнски остров, итн. Нема сомнение дека високиот и модерниот лустер на asonидарски тегла се одлична декорација за вашата куќа. 【E26 Стандардна база и лесна инсталација】 Специјалните кујнски светлосни тела е опремена со 5 E26 бази (светилки што не се вклучени), кои можат лесно да се заменат со различни стилови и бои на светилки за да се создадат различни атмосфери (LED светилки, сијалици и светилки со блескаво осветлување ). Вклучени упатства. Вклучени упатства.

Избор на клиенти

Троја Осветлување F6785 Емерсон Лустерот, Карбид Црна Свеж
Троја Осветлување F6785 Емерсон Лустерот, Карбид Црна

Заоблени четкани месинг зад секоја сијалица Емерсон 5 Лесен Лустер Карбид ЦрноЧеткан Месинг Прашајте �

DEN 1.67
Савој Хаус 1-6700-5-114 Ворвик со 5 светла лустер Свеж
Савој Хаус 1-6700-5-114 Ворвик со 5 светла лустер

Savoy House Warwick 5светлината лустер нуди органски изглед на осветлување со големи кругови слични на накит од �

DEN 1.00
Лафајет 7 -ЛТ лустер - злато Хавана Свеж
Лафајет 7 -ЛТ лустер - злато Хавана

Рачно фалсификуван рециклиран челик завршил во златото во Хавана Рачно врежано рециклирано дрво со зла

DEN 2367.84
Занаетчиски бентли 9 лесен лустер мат црно Свеж
Занаетчиски бентли 9 лесен лустер мат црно

Бараат 9 светилки Candelabra 60 вати (не се вклучени) Со елегантните скролувања и украсни цветања, колекцијата

DEN 0.33
Кворум Интернационал Венеција 24 6-ЛТ лустер-Персиски бело-6144-6-70 Свеж
Кворум Интернационал Венеција 24 6-ЛТ лустер-Персиски бело-6144-6-70

Шест лесен лустер од колекцијата во Венеција Висина : 27,00 инчи ширина : 24,50 инчи Стил : Кристални акценти Т

DEN 7296.00
Кристорама Рајли 18 3/4 Широк мат бел бел 6-светлина лустер Свеж
Кристорама Рајли 18 3/4 Широк мат бел бел 6-светлина лустер

Широко 23 1 / 2 "Висока x 18 3 / 4" Тркалезната крошна е висока 5 "широка x 1" Тежи 18,96 фунти Доаѓа со 6 метри на лане�

DEN 0.67
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер Свеж
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер

Име на колекцијата Фолсом Заврши мат црно со полирани акценти на хром Основа на сијалицата E12 / Max Wattage

DEN 2544.00