Ткаенина цветна апликација за везење јака од чипка цвеќе деколте закрпи Апликација за шиење чипка на лепенка DIY венчаница од слонова коска злато сребро

Ткаенина цветна апликација за везење јака од чипка цвеќе деколте закрпи Апликација за шиење чипка на лепенка DIY венчаница од

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Материјал : златна сребрена свила, без лепак на задниот дел, што може да се зашие со игла или залепена со пиштол за лепак. Ова зачудувачко дизајнерско парче има многу меко чувство, идеално за облека, забавен фустан, долна облека, облека за кукли, завеси, шами, нијанси на ламби. Идеално за трим на чипка од слонова коска, фустан од чипка од слонова коска, невестинска гарда на слонова коска, фустан од цвет од слонова коска, фустан од чипка, невестински фустан и венчаница. Употреба : Направете лакови за коса на бебето, украсете ги мини врвни капи, украсете девојки фустани, свадбени прославени украси, украсени фестивали, додатоци за облека, рачно изработени DIY итн. Метод на пеглање : 1. Прво ставете ја налепницата за ткаенини на положбата што сакате да ја залепите, а страната со лепило со топло топење е прикачена на облеката (лепилото не може да се искине) 2. Свртете ја облеката наопаку (или покријте го А. тенок слој на ткаенина на налепница за крпа. Ако е искривен од предната страна, овој метод може да се користи, но крпата не смее да биде премногу густа) 3. Наместете ја температурата на електричното железо на 120-160 степени C за 8- 15 секунди за да се загрее крпа рамномерно 4. Рабовите на пастата од крпа треба да се пеглаат неколку пати за да се спречи да се испадне 5. Откако ќе се лади пастата за пеглање со пластична хартија на површината (освен топлата солза), внимателно солза од тенка слој на пластика од еден потсетник за агол : 1. Откако пастата за крпа е заглавена, тешко е да се соблече, и тешко е да се измие со вода, па не заборавајте да го ставите во добра позиција пред да залепите 2. Налепници за крпа со sequins, мониста, ригистони, свилени цвеќиња и топки од волна, како и налепници за ткаенини, украсени со метални жици, прво ќе се пеглаат од задниот дел, а потоа рабовите и аглите ќе се корегираат од предниот дел откако ќе бидат налепниците на ткаенината Цврсто фиксирано, за да не ги оштетите Sequins или другите украси на предната страна 3. Облеката (или други текстили) треба да се чува суво. При пеглање, нема потреба да прскате вода на налепници на ткаенини или облека со железо 4. После пеглање, пастата од крпа генерално може да биде тесно комбинирана со облека (или друг текстил) долго време. Ако пастата од ткаенина падне по одреден временски период, или падне по миењето, тоа укажува дека температурата на железо е ниска за време на пеглање, или времето за пеглање е премногу кратко, така што може да се врати. 5. Налепниците за пеглање на ткаенини генерално имаат мала површина (освен големи) и дебелина од околу 1-2 см. Ткаенината има широк спектар на апликации и е прилично едноставна за употреба.

Избор на клиенти

Н/Калемење Лупа За Трепки Светло Глава Монтирани Лупа Со Светилка Глава Светлина Убавина Трепките Тетоважа Лупи Свеж
Реткоелектричен Нов Десен Фар Компатибилен Со Вагонот Сатурн Св2 1996-1999 по Дел Број 21111170 ГМ2503155 Свеж
Реткоелектричен Нов Десен Фар Компатибилен Со Вагонот Сатурн Св2 1996-1999 по Дел Број 21111170 ГМ2503155

Компатибилен Со Џенерал Моторс, ГМ, Сатурн и многу повеќе. Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД О�

DEN 3.00
Garneck Giraffe Car што виси бебе полнети животни за новороденче за бебиња за бебиња играчки играчки плишани фрлања плишани Свеж
Puccy 3 Pack Anti Blue Light Ecreen Protector Film, компатибилен со Nikon Coolpix L340 TPU чувар (Не заштитени стакло за заштита) Свеж
Puccy 3 Pack Anti Blue Light Ecreen Protector Film, компатибилен со Nikon Coolpix L340 TPU чувар (Не заштитени стакло за заштита)

Ве молиме, внимавајте дека заштитник на екранот е флексибилен пластичен филм, а не калено стакло Анти си

DEN 1078.40
Tapecase 594L-7 X 72YD Зелен полиестер/силиконски лепило со лагер, 72 г. Должина, ширина 7 Свеж
Tapecase 594L-7 X 72YD Зелен полиестер/силиконски лепило со лагер, 72 г. Должина, ширина 7

Отпорност на висока температура за апликации за завршна површина Поголема вкочанетост, лесна за ракува

DEN 2594.08
Vanknight PS4 Тенок Конзола Контролори Кожи Постави Топла Девојка Винил Налепница Налепница Заврши Секси Девојка Свеж
1 Поставете мултифункционална решетка за метла, лесна инсталација ABS Wall Mountable Mountable водоотпорен држач за дома за Свеж
Флипер монета Ајзенхауер долар од Танго - трик Свеж
Флипер монета Ајзенхауер долар од Танго - трик

Препорачано за возраст од 13 и повеќе години Одличен подарок за волшебниот хобист или професионалец...

DEN 1049.60
Favomoto 40 Rolls M Party Ghost Ghost Turtin Planners Kits School Hat Bar Pornation Journaling Model DIY ленти Проекти Декорации Свеж
Favomoto 40 Rolls M Party Ghost Ghost Turtin Planners Kits School Hat Bar Pornation Journaling Model DIY ленти Проекти Декорации

Вари лента за Ноќта на вештерките со теми за маскирање лента за маскирање, занаетчиски занаетчиски пода

DEN 710.40