Fram Extra Guard CH6846, филтер за масло за заштита од кертриџ 10,000 милји

Fram Extra Guard CH6846, филтер за масло за заштита од кертриџ 10,000 милји

-170 %

DEN 120.48

Свеж

Достапно.

Докажана заштита до 10,000 милји. Инженерски за употреба со конвенционално или синтетичко моторно масло. Посебна мешавина на влакна и смола создава комерцијален медиум за филтрирање што фаќа 95% од честички од нечистотија што можат да предизвикаат штетно абење на моторот. Наменети за секојдневни возачи кои вршат чести одржување на нивните возила. Тип на вклопување : Специфично за возилото. Филтер за масло. Филтер за масло. Fram Extra Guard Filters нафта дава напредна заштита на моторот за секојдневните возачи кои вршат рутински промени во маслото во OE (оригинална опрема) препорачани интервали. Дополнителните филтри за нафта за нафта се дизајнирани со комерцијален филтер медиум измешани од целулоза и смола. Fram Extra Guard Filters Filters се совршен биланс на ефикасност на нечистотија и капацитет за држење на нечистотија и се дизајнирани за употреба со конвенционални или синтетички моторни масла. Без оглед на тоа што возите, или какво моторно масло го користите, Fram има филтер за масло за вас. Заштитете го моторот на вашето возило со Fram Extra Guard Mail Filter денес! Дополнителен чувар е совршен филтер за секојдневните возачи кои вршат промени во нафтата во препорачаните интервали на ОЕ. Дополнителен чувар има целулоза и стакло мешани медиуми кои обезбедуваат напредна заштита на моторот за вашето возило. Инженерски со силиконски анти-одреден вентил, Fram Extra Guard Filters Filters ги исполнуваат препорачаните интервали за промена на производителот. Дополнителен чувар е совршен филтер за секојдневните возачи кои вршат промени во нафтата во препорачаните интервали на ОЕ. Дополнителен чувар има целулоза и стакло мешани медиуми кои обезбедуваат напредна заштита на моторот за вашето возило. Инженерски со силиконски анти-одреден вентил, Fram Extra Guard Filters Filters ги исполнуваат препорачаните интервали за промена на производителот. Тешкиот чувар е идеален филтер за возачи кои имаат возила со висока километража или ги туркаат своите возила во сообраќај, влечење и екстремни временски услови. Нашите реинженерски медиуми за синтетичко мешање на филтерот обезбедуваат премиум заштита на моторот за вашето возило. Fram Ultra Synthetic помага да се добијат врвни перформанси од понови мотори и максимална заштита за постарите. Совршен избор за потрошувачите кои бараат да извлечат максимум од нивната инвестиција во целосно синтетичко масло. Чувствувајте се самоуверено да знаете плоча за прислушување со тежок мерач и челикот со екстра дебела* може да го издржи флексирањето на висок притисок предизвикано од барање услови за возење. Централната цевка во форма на спирала обезбедува заштита од колапс, а цврстите челични капаци на челик додаваат уште поголема издржливост. Вентила за бајпас на филтерот 22 PSI на екранот обезбедува дополнителна заштита од поголеми загадувачи.

Избор на клиенти

Филтер за масло за кертриџ Mann-Filter Hu 610 x Свеж
Филтер за масло за кертриџ Mann-Filter Hu 610 x

Секој филтер за нафта со кертриџ MannFilter е дизајниран за да ги исполни највисоките барања за филтрација н�

DEN 2.00
Motorcraft - Филтерот Аси - масло Свеж
Motorcraft - Филтерот Аси - масло

Водечки производител на висококвалитетни производи Меѓународно реномирано за нашиот разновиден спект

DEN 1264.96
Xshmtsy 4 OEM тип компатибилен со филтерот за моторно масло OE 1275811-6 V7 итн. Свеж
Xshmtsy 4 OEM тип компатибилен со филтерот за моторно масло OE 1275811-6 V7 итн.

Филтер за масло за квалитет OEM* : Fitment : Ве молиме, проверете го филтерот за вклопување и описот за да видит

DEN 2.00
K&N HP-7038 филтер за нафта Свеж
K&N HP-7038 филтер за нафта

Дизајн на високи перформанси за извонредна филтрација Медиуми со висока ефикасност со униформни плети

DEN 223.84
За Yamaha ATV YFM350 FG-W, X, Y, Z, A, B, D, E Grizzly 2007 2008 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Motorcycles Filter Filters Свеж
За Yamaha ATV YFM350 FG-W, X, Y, Z, A, B, D, E Grizzly 2007 2008 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Motorcycles Filter Filters

Тешка конструкција за екстремни услови Вентил против бекбек (каде што е применливо) ги елиминира сувите

DEN 3.00
Филтер за нафта Locopow 490652071 490652078 Замена за Kawasaki Mule KAF400 600 600 610 KAF620 2510 3010 4010 TRANS 4X4 & FD620D Свеж
Филтер за нафта Locopow 490652071 490652078 Замена за Kawasaki Mule KAF400 600 600 610 KAF620 2510 3010 4010 TRANS 4X4 & FD620D

Делови за замена : Замена на филтерот за нафта за Kawasaki 490652071 Kawasaki 490652078.locopow Заменете го филтерот Запознај

DEN 2.00
Собрание за куќиште на богато масло за куќиште за куќиште на маслото компатибилно со Toyota Camry/Sienna/Tacoma/Tundra, Lexus Свеж
Собрание за куќиште на богато масло за куќиште за куќиште на маслото компатибилно со Toyota Camry/Sienna/Tacoma/Tundra, Lexus

Овој капак на филтерот за моторно масло е директна замена за оригиналниот капак на филтерот за опрема...

DEN 262.24
Филтер за масло за пренос, пакет од 3 компјутери. од Овен Свеж
Филтер за масло за пренос, пакет од 3 компјутери. од Овен

Ве молиме, проверете го бројот на делот против вашиот прирачник Забележете дека броевите на ОЕ дел спом�

DEN 161.60
Филтер за масло, спин-он, целосен проток Свеж
Филтер за масло, спин-он, целосен проток

Тип на вклопување : Специфично за возилото Димензии на пакетот : 22.098 H x 9.144 L x 9.144 W (сантиметри)...

DEN 135.52
Елемент на филтер за масло DVParts ED0021750010-S Компатибилен со Дизел Кохлер Свеж
Елемент на филтер за масло DVParts ED0021750010-S Компатибилен со Дизел Кохлер

Компатибилен со Кохлер дизел Број на дел : ED0021750010S Состојба : Ново Гаранција : 12 месеци Висок квалитет и д�

DEN 1.33
68191349AB 6 Постави филтер за масло за автомобили со мотор со Он прстен 8191349AA, за џип, за Крајслер, за Dodge Challenger Свеж
68191349AB 6 Постави филтер за масло за автомобили со мотор со Он прстен 8191349AA, за џип, за Крајслер, за Dodge Challenger

Материјал : Пластика и хартија и гума Големина : приближно 16x5 см (6,3х1,97 инчи) (HXD) Друг број на дел : XG11665, E721 H

DEN 2.67
Adlerspeed AN3 машки до AN3 машки 150 микрони со висок проток со висок проток турбо масло за линијата за напојување со црвена Свеж
Wix филтри - 57000 филтер за спин -on Lube, пакет од 1 Свеж
Wix филтри - 57000 филтер за спин -on Lube, пакет од 1

Димензии на пакетот : 8.128 H x 9.906 L x 8.128 W (сантиметри) Тежина на пакет : 0,55 фунти Земја на потекло : Кина...

DEN 501.60
Филтер за масло HH152-32432 за моторот Кубота Свеж
Филтер за масло HH152-32432 за моторот Кубота

Компатибилна опрема : Кубота Дел # HH15232432 Делот одговара на 12те модели наведени подолу : G5500 S (Дизел генера

DEN 543.84
Ecogard X8113 Premium Casteridge Engine Oil Filter за конвенционално масло одговара Audi TT Quattro 3.2L 2004-2009, A3 Quattro Свеж
Ecogard X8113 Premium Casteridge Engine Oil Filter за конвенционално масло одговара Audi TT Quattro 3.2L 2004-2009, A3 Quattro

Компатибилен со Audi TT Quattro 3.2 L 20042009, A3 Quattro 3.2 L 20062009, A3 2.0 L Дизел 2012 Volkswagen Jetta 2.0 L Diesel 20092014, Jetta 1.9 L Diesel 20052006, Golf 2.

DEN 191.84
Денис Стублфилд Филтер за масло за продажба/спојката/моторот за монтирање на орев Алатка15 Свеж
Денис Стублфилд Филтер за масло за продажба/спојката/моторот за монтирање на орев Алатка15

Спајнер за отстранување на навртки за филтрирање на нафта / Центар за спојки на компатибилно со Honda CB, CL, C

DEN 337.28
Филтер за масло за масло за мотори на мотор 72207WS Свеж Попустот
Филтер за масло за масло за мотори на мотор 72207WS

Филтрите за масло за мотори на Bosch Workshop екран до 97,5% од штетните честички како што се нечистотии, јаглеро�

DEN 149.60
Комплет за филтрирање на нафта Хенгст руно Свеж
Комплет за филтрирање на нафта Хенгст руно

Комплет за филтрирање на моторното масло Комплет за филтрирање на моторното масло Комплет за филтрирањ

DEN 0.33