Fram Extra Guard CH6846, филтер за масло за заштита од кертриџ 10,000 милји

Fram Extra Guard CH6846, филтер за масло за заштита од кертриџ 10,000 милји

-170 %

DEN 120.48

Свеж

Достапно.

Докажана заштита до 10,000 милји. Инженерски за употреба со конвенционално или синтетичко моторно масло. Посебна мешавина на влакна и смола создава комерцијален медиум за филтрирање што фаќа 95% од честички од нечистотија што можат да предизвикаат штетно абење на моторот. Наменети за секојдневни возачи кои вршат чести одржување на нивните возила. Тип на вклопување : Специфично за возилото. Филтер за масло. Филтер за масло. Fram Extra Guard Filters нафта дава напредна заштита на моторот за секојдневните возачи кои вршат рутински промени во маслото во OE (оригинална опрема) препорачани интервали. Дополнителните филтри за нафта за нафта се дизајнирани со комерцијален филтер медиум измешани од целулоза и смола. Fram Extra Guard Filters Filters се совршен биланс на ефикасност на нечистотија и капацитет за држење на нечистотија и се дизајнирани за употреба со конвенционални или синтетички моторни масла. Без оглед на тоа што возите, или какво моторно масло го користите, Fram има филтер за масло за вас. Заштитете го моторот на вашето возило со Fram Extra Guard Mail Filter денес! Дополнителен чувар е совршен филтер за секојдневните возачи кои вршат промени во нафтата во препорачаните интервали на ОЕ. Дополнителен чувар има целулоза и стакло мешани медиуми кои обезбедуваат напредна заштита на моторот за вашето возило. Инженерски со силиконски анти-одреден вентил, Fram Extra Guard Filters Filters ги исполнуваат препорачаните интервали за промена на производителот. Дополнителен чувар е совршен филтер за секојдневните возачи кои вршат промени во нафтата во препорачаните интервали на ОЕ. Дополнителен чувар има целулоза и стакло мешани медиуми кои обезбедуваат напредна заштита на моторот за вашето возило. Инженерски со силиконски анти-одреден вентил, Fram Extra Guard Filters Filters ги исполнуваат препорачаните интервали за промена на производителот. Тешкиот чувар е идеален филтер за возачи кои имаат возила со висока километража или ги туркаат своите возила во сообраќај, влечење и екстремни временски услови. Нашите реинженерски медиуми за синтетичко мешање на филтерот обезбедуваат премиум заштита на моторот за вашето возило. Fram Ultra Synthetic помага да се добијат врвни перформанси од понови мотори и максимална заштита за постарите. Совршен избор за потрошувачите кои бараат да извлечат максимум од нивната инвестиција во целосно синтетичко масло. Чувствувајте се самоуверено да знаете плоча за прислушување со тежок мерач и челикот со екстра дебела* може да го издржи флексирањето на висок притисок предизвикано од барање услови за возење. Централната цевка во форма на спирала обезбедува заштита од колапс, а цврстите челични капаци на челик додаваат уште поголема издржливост. Вентила за бајпас на филтерот 22 PSI на екранот обезбедува дополнителна заштита од поголеми загадувачи.

Избор на клиенти

Mobil 1 M1C-253A Extended Performance Filter Oil, 1 пакет Свеж
Mobil 1 M1C-253A Extended Performance Filter Oil, 1 пакет

Содржи синтетички влакна, кои помагаат во промовирање на чистото масло за поддршка на долг живот и перф

DEN 0.67
Филтер Доналдсон P136254 Свеж
Филтер Доналдсон P136254

Примарна примена : Deон Деер АР43941 Издржлив Сигурен Примарна примена : Deон Деер АР43941 Издржлив Сигурен Дур

DEN 818.72
Филтер за масло, спин-он, целосен проток Свеж
Филтер за масло, спин-он, целосен проток

✔item : Филтер за масло ✔ должина : 9 15 / 16 in ✔outside dia : 4 21 / 32 in Concutionsунарството на потеклото (предмет на проме�

DEN 0.67
Филтер Доналдсон P176749 Свеж
Филтер Доналдсон P176749

Примарна примена : Собрание на Доналдсон Фик Издржлив Сигурен Примарна примена : Собрание на Доналдсон �

DEN 4370.88
Филтер за масло за пренос, пакет од 3 компјутери. од Овен Свеж
Филтер за масло за пренос, пакет од 3 компјутери. од Овен

Ве молиме, проверете го бројот на делот против вашиот прирачник Забележете дека броевите на ОЕ дел спом�

DEN 161.60
68191349AB 6 Постави филтер за масло за автомобили со мотор со Он прстен 8191349AA, за џип, за Крајслер, за Dodge Challenger Свеж
68191349AB 6 Постави филтер за масло за автомобили со мотор со Он прстен 8191349AA, за џип, за Крајслер, за Dodge Challenger

Материјал : Пластика и хартија и гума Големина : приближно 16x5 см (6,3х1,97 инчи) (HXD) Друг број на дел : XG11665, E721 H

DEN 2.67
Денис Стублфилд Филтер за масло за продажба/спојката/моторот за монтирање на орев Алатка15 Свеж
Денис Стублфилд Филтер за масло за продажба/спојката/моторот за монтирање на орев Алатка15

Спајнер за отстранување на навртки за филтрирање на нафта / Центар за спојки на компатибилно со Honda CB, CL, C

DEN 337.28
Quicksilver 877761Q01 Филтер за нафта за избрани Mercury и Mariner 75-115 HP Outboards и 150 HP EFI 4-мозочни табли Свеж
Quicksilver 877761Q01 Филтер за нафта за избрани Mercury и Mariner 75-115 HP Outboards и 150 HP EFI 4-мозочни табли

Се одликува со антиодводниот заден вентил за да се обезбеди подмачкување на стартување и да се елиминир

DEN 3.00
Последенмар 420256620 филтер за масло Свеж
Последенмар 420256620 филтер за масло

Оригинален дел од ОЕМ за задниот дел Филтер за масло OEM Број на дел : 420256620 Можеби нема да вклучува оригин�

DEN 2.00
Xshmtsy компатибилен со Pentius Filter Filter Engine Oil Filter Свеж
Xshmtsy компатибилен со Pentius Filter Filter Engine Oil Filter

Пентиус (АПВ), дел# PCB10992 Дел# : PCB10992 Состојба : 100% нов во фабрички оригинален пакет Никогаш не се инсталира

DEN 3.33
Ecogard X8113 Premium Casteridge Engine Oil Filter за конвенционално масло одговара Audi TT Quattro 3.2L 2004-2009, A3 Quattro Свеж
Ecogard X8113 Premium Casteridge Engine Oil Filter за конвенционално масло одговара Audi TT Quattro 3.2L 2004-2009, A3 Quattro

Компатибилен со Audi TT Quattro 3.2 L 20042009, A3 Quattro 3.2 L 20062009, A3 2.0 L Дизел 2012 Volkswagen Jetta 2.0 L Diesel 20092014, Jetta 1.9 L Diesel 20052006, Golf 2.

DEN 191.84
Собрание за куќиште на богато масло за куќиште за куќиште на маслото компатибилно со Toyota Camry/Sienna/Tacoma/Tundra, Lexus Свеж
Собрание за куќиште на богато масло за куќиште за куќиште на маслото компатибилно со Toyota Camry/Sienna/Tacoma/Tundra, Lexus

Овој капак на филтерот за моторно масло е директна замена за оригиналниот капак на филтерот за опрема...

DEN 262.24
За Honda VFR750 RJ, RK, RL, RM RC30 1988 1989 1990 1991 1991 1992 Моторцикли на филтер за филтрирање на нафта GFY 303 Свеж
За Honda VFR750 RJ, RK, RL, RM RC30 1988 1989 1990 1991 1991 1992 Моторцикли на филтер за филтрирање на нафта GFY 303

Безусловна наплата Ако има проблем со квалитетот, изграден по стандардите идентификувани за најдобрит�

DEN 232.00
Филтер Доналдсон p564670 Свеж
Филтер Доналдсон p564670

Примарна примена : Хид елемент на ветерници Издржлив Сигурен Примарна примена : Хид елемент на ветерниц�

DEN 2.00
За Yamaha ATV YFM350 FG-W, X, Y, Z, A, B, D, E Grizzly 2007 2008 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Motorcycles Filter Filters Свеж
За Yamaha ATV YFM350 FG-W, X, Y, Z, A, B, D, E Grizzly 2007 2008 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Motorcycles Filter Filters

Тешка конструкција за екстремни услови Вентил против бекбек (каде што е применливо) ги елиминира сувите

DEN 3.00
Замена на Воск за капакот на капакот на куќиштето на филтерот за нафта 11427615389, доколку е применливо Свеж
Замена на Воск за капакот на капакот на куќиштето на филтерот за нафта 11427615389, доколку е применливо

100% сосема нови, тестирани пред породувањето 18 месеци неограничена гаранција за километража Референтен

DEN 268.96
Филтер за масло од кертриџ Свеж
Филтер за масло од кертриџ

Компатибилен со 20072012 Audi A8 Quattro, 20082012 Audi S5, 20072010 Audi Q7, 20082017 Audi R8, 20132015 Audi RS5, 20072011 Audi A6 Quattro, 20072008 Audi Rs4, 20072009 Volkswa

DEN 394.88
Бек/Арнли 0410009 Капа за куќиште за филтрирање на нафта Свеж
Бек/Арнли 0410009 Капа за куќиште за филтрирање на нафта

Натпревари на ОЕ форма, вклопување и функција Направени од врвни материјали Високо квалитетна конструк

DEN 0.67
Комплет за филтрирање на нафта Хенгст руно Свеж
Комплет за филтрирање на нафта Хенгст руно

Комплет за филтрирање на моторното масло Комплет за филтрирање на моторното масло Комплет за филтрирањ

DEN 0.33
Wix филтри - 57000 филтер за спин -on Lube, пакет од 1 Свеж
Wix филтри - 57000 филтер за спин -on Lube, пакет од 1

Димензии на пакетот : 8.128 H x 9.906 L x 8.128 W (сантиметри) Тежина на пакет : 0,55 фунти Земја на потекло : Кина...

DEN 501.60
Fram Extra Guard CH11675, филтер за масло за интервал на кертриџ за промена на касети од 10к милја Свеж
Fram Extra Guard CH11675, филтер за масло за интервал на кертриџ за промена на касети од 10к милја

Докажана заштита до 10,000 милји Инженерски за употреба со конвенционално или синтетичко моторно масло...

DEN 1.33
Елемент на филтер за масло DVParts ED0021750010-S Компатибилен со Дизел Кохлер Свеж
Елемент на филтер за масло DVParts ED0021750010-S Компатибилен со Дизел Кохлер

Компатибилен со Кохлер дизел Број на дел : ED0021750010S Состојба : Ново Гаранција : 12 месеци Висок квалитет и д�

DEN 1.33
Филтер за масло, спин-он, целосен проток Свеж
Филтер за масло, спин-он, целосен проток

Тип на вклопување : Специфично за возилото Димензии на пакетот : 22.098 H x 9.144 L x 9.144 W (сантиметри)...

DEN 135.52
Пентиус PLB8A RED PREMIUM LINE SPIN-ON MAIL FILTER за AMC, Chrysler, Dodge, Ford, Jeep, Lincoln, Mercury, Plymouth, Toyota Свеж
Пентиус PLB8A RED PREMIUM LINE SPIN-ON MAIL FILTER за AMC, Chrysler, Dodge, Ford, Jeep, Lincoln, Mercury, Plymouth, Toyota

Напредна технологија за филтрација и супериорни перформанси на филтрацијата Премиум, тешки компоненти

DEN 1.33
ACDELCO специјализирајте го филтерот за масло за моторно масло од UPF64R Свеж Попустот
ACDELCO специјализирајте го филтерот за масло за моторно масло од UPF64R

Опремено со 98% мултипремин ефикасност на филтрирање на 2530 микрони за извонредни можности за филтрирање.

DEN 151.84
Motion Pro 08-0015 Filter Filter и Spanner Chub Spanner 24mm Свеж
Motion Pro 08-0015 Filter Filter и Spanner Chub Spanner 24mm

Направено од челик третиран со топлина Направено од челик третиран со топлина Направено од челик трети�

DEN 200.96