Јама Двојно лице сатенска лента со лента - ширина од 4 инчи со цврста боја занаетчиска лента, одлично за столчето, правење лак, шиење и букет за венчавки - 5 двор/колич?

Јама Двојно лице сатенска лента со лента - ширина од 4 инчи со цврста боја занаетчиска лента, одлично за столчето, правење лак,

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Лента за занаетчиски панделки се состои од висококвалитетна полиестерска цврста сатенска лента, мазна, мека и свилена лента. Овие сатенски панделки доаѓаат во широк спектар на бои и големини. Панделките на Јама се исто така машини што се перат без да згаснат. Висок квалитет Вистински класик, нашата лента има неспоредлива ширина и избор на боја, висококвалитетна, сјајна завршница од двете страни на лентата и е достапна за нарачка во повеќекратни поставувања, вклучително и двор. Широк од лента од 4 инчи, доаѓа во 5 јарди со ѓубре, 100% полиестер, цврста ролна со сатен лента. Повеќе бои прекрасните бои додаваат жив стил и изгледаат убаво со широк спектар на палети на бои. Лента за снабдување со Јама е софистицирана сатенска лента со совршена комбинација на мекост и сјај. Разновидност на бои се достапни за сите ваши потреби. Бела/црна/црвена/слонова коска/злато/сребро/розова/виолетова/кралска сина/зелена боја. Применливи прилики, цврстата лента со лента е совршена за Денот на мајката, Божиќ или празници Декоративни, големи сечење на лента за отворање, свадбени церемонијални, роденденски забава, туш за бебиња, лакови за автомобили, занаети, завиткување на подароци, модни додатоци и резервации за отпадоци. Услуги можете да ја пробате оваа лента со доверба. Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не и ние ќе ви помогнеме да ги решите. Нашиот професионален тим за услуги на клиентите е посветен да ви донесе најдобро искуство со услуги.

Избор на клиенти

CT Craft LLC Burlap Wired Ribbon за домашен декор, завиткување на подароци, DIY занаети, 2,5 инчи x 5 јарди x 1roll, црвено Свеж
CT Craft LLC Burlap Wired Ribbon за домашен декор, завиткување на подароци, DIY занаети, 2,5 инчи x 5 јарди x 1roll, црвено

Едноставно и елегантно, нашата занаетчиска лента додава „природно“ чувство како подарок Овие панделк�

DEN 223.84
JOEN 1 инчи широка цврста лента за Grosgrain за додатоци за коса за DIY, за да се занимава со пакување на подароци за пакување Свеж
Muchao обезбедува 1/2 инчи x 100 јарди двојно лице цврсто ролна со сатен лента, Свеж
Muchao обезбедува 1/2 инчи x 100 јарди двојно лице цврсто ролна со сатен лента,

Ширина : 1 / 2 инчи / 12мм; Lenghth : 100 јарди секоја ролна со пластична количка, може да се чува во складирање Бои

DEN 2.33
САД направија 5/8 Црвено -бело седло бод на Гросгрен лента - 50 јарди Свеж
САД направија 5/8 Црвено -бело седло бод на Гросгрен лента - 50 јарди

50 јарди 5 / 8 "Гросгрен лента Машината што се мие 100% Содржина на полиестер Направено во САД Голем дел од 5 / 8

DEN 411.04
Офрај, бела решетка занаетчиска лента, 1 1/2-инчен х 9 метри, 1-1/2 инчи Свеж
Офрај, бела решетка занаетчиска лента, 1 1/2-инчен х 9 метри, 1-1/2 инчи

1 1 / 2инчен х 9 метри Содржи една количка со една континуирана должина на лента Од брзи занаети како венци

DEN 1.00
Gorgecraft 7,7 јарди двојно странично металик злато етнички џакард лента 1.3 Широк цветен вез на боемски полиестер ткаени панделки Свеж Попустот
Offray Monofilament Edge Classic Tartan Plaid Craft Ribbon, ширина 1-1/2-инчи со шипка од 25 дворови, Камерон Свеж
Offray Monofilament Edge Classic Tartan Plaid Craft Ribbon, ширина 1-1/2-инчи со шипка од 25 дворови, Камерон

11 / 2 инч Широка лента од 25 двор Направено од 100 проценти полиестер Offray Број на точка 772445 Направено во САД..

DEN 2.33
Nbeads 32,8 јарди 2 ролни starвездени теми со лента за чипка, ширина од 0,61 Златна/сребрена сјај полиестерска форма на чипка Свеж Попустот
Најлонска лента за мрежи од 2 инчи со голема тежина за замена на жолта лента 5 јарди ZA46 Свеж
Најлонска лента за мрежи од 2 инчи со голема тежина за замена на жолта лента 5 јарди ZA46

материјали за чанти Продаден од дворот 100% вистински најлон мек допир и силен материјали за чанти...

DEN 3.33
Reliant Ribbon Velorene Ribbon, 2-1/2 инчи x 25 јарди, Бургундија Свеж
Reliant Ribbon Velorene Ribbon, 2-1/2 инчи x 25 јарди, Бургундија

Полиетилен, кадифе Несакана Бургундија во боја Големина 21 / 2 инчи x 25 јарди Содржина на влакна 100% полиети

DEN 449.28
Златна варијабилна 3 широка ткаенина за занаетчиска лента на ткаенина од 10 дворови Свеж
Златна варијабилна 3 широка ткаенина за занаетчиска лента на ткаенина од 10 дворови

Големина : 3 инчи x 10 двор, приближно 9,14 м Направено од 100% природен бурап, без миризба Одлично за занаетчис

DEN 111.84
Homeford Christmas Velvet Hometive Domesative Wired Ribbon, 4-инчен, 10-двор Свеж
Homeford Christmas Velvet Hometive Domesative Wired Ribbon, 4-инчен, 10-двор

Кадифе домашна жична лента на отворено Додадете свој личен допир на кој било проект! Оваа лента има клас

DEN 333.60
Крег Бахман пеперутки и гранки жичен раб лента, 10 јарди Свеж
Крег Бахман пеперутки и гранки жичен раб лента, 10 јарди

Пеперутки и гранки со форма на платно 2,5 "Широк од 10 јарди (должина од 30 стапки) Вклучува жичен раб...

DEN 191.20
Mlurcu Mexican Serape Ribbon Fiesta Ribbon 4 Rolls Виножито лента со лента Мексикано пара Fiesta Шарена лента за грбови за подароци Свеж
Mlurcu Mexican Serape Ribbon Fiesta Ribbon 4 Rolls Виножито лента со лента Мексикано пара Fiesta Шарена лента за грбови за подароци

【Дизајн во мексикански стил】 Овој сет од 4 ролни со мексикански панделки со фиеста има традиционален д�

DEN 0.33
Bowknot dgbrsm 50pcs мини панделка лакови - 25 парчиња розови и 25 парчиња црвени DIY занаетчиски снабдувања свадбени забави Свеж