Зандо девојки балетски здолништа за тинејџери за тинејџери дете шифон чиста прилагодлива здолниште жени балерина танцова облека возрасни

Зандо девојки балетски здолништа за тинејџери за тинејџери дете шифон чиста прилагодлива здолниште жени балерина танцова облека

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот. Големина на деца : S (4-6 години); М (7-9 години); L (10-12 години);. Womenените една големина : x-large погоден за повеќето жени за балетски танц. 100% полиестер. Затворање на вратоврска. Здолниште за танцување со балет : Балет шифонско здолниште за девојчиња и жени со прилагодлива вратоврска на половината е совршен натпревар за сите балерина леотарди за танцови костими. Должината на здолништето е доволно за да ги покрие колковите и да ја модифицирате фигурата. Големина : мала : должина за 9,8 инчи, висина за 35'4 "- 43'3" (90-110cm); средна : должина за 11,0 инчи, висина за 43'3 "- 51'2" (110-130cm); Голема : должина за 11,8 инчи, висина за 51'2 "-59'1" (130-150cm); x-large : должина за 13,8 инчи, висина за 59'1 "-65'0" (150-165cm. Материјал : Лесната шифонска ткаенина е мека за носење и е совршена за леотард на секој балет танчер. Ова шифонско здолниште е многу лесно. И здолништето се врти со движењето за танцување, кое е полно со движење. Повод : Можете да го носите во сите видови на часови за танцување, како што се балет, сала за танцување, латински танц, џез танц, итн. Може да се користи и како фустан за играње улоги или костум за изведба. Најдобри подароци : Најдобар подарок за ќерка/пријатели/сопруга/девојка/себе. Ова е многу удобен подарок за секоја девојка!. 100% полиестер. Затворање на вратоврска. Здолниште за танцување со балет : Балет шифонско здолниште за девојчиња и жени со прилагодлива вратоврска на половината е совршен натпревар за сите балерина леотарди за танцови костими. Должината на здолништето е доволно за да ги покрие колковите и да ја модифицирате фигурата. Големина : мала : должина за 9,8 инчи, висина за 35'4 "- 43'3" (90-110cm); средна : должина за 11,0 инчи, висина за 43'3 "- 51'2" (110-130cm); Голема : должина за 11,8 инчи, висина за 51'2 "-59'1" (130-150cm); x-large : должина за 13,8 инчи, висина за 59'1 "-65'0" (150-165cm. Материјал : Лесната шифонска ткаенина е мека за носење и е совршена за леотард на секој балет танчер. Ова шифонско здолниште е многу лесно. И здолништето се врти со движењето за танцување, кое е полно со движење. Повод : Можете да го носите во сите видови на часови за танцување, како што се балет, сала за танцување, латински танц, џез танц, итн. Може да се користи и како фустан за играње улоги или костум за изведба. Најдобри подароци : Најдобар подарок за ќерка/пријатели/сопруга/девојка/себе. Ова е многу удобен подарок за секоја девојка!. - Ткаенина : Надградените супер меки ткаенини можат да ја направат вашата кожа да се чувствува поудобно, а лесен шифонско здолниште е повеќе проток кога танцувате ;. - Дизајн за : балетски танц. - Совет за миење : Измијте одделно пред да носите ;. Погледнете ја табелата со големина за да ја изберете вашата големина.

Избор на клиенти

Балетско здолниште на везди за девојчиња за девојчиња, жени балерина танцуваат шифон здолништа Свеж
Балетско здолниште на везди за девојчиња за девојчиња, жени балерина танцуваат шифон здолништа

Ова танцување здолниште е кратко тенко и светло, ако вашата висина е висока, ве молиме изберете поголема

DEN 3.33
Девојки за девојки да го фалат танцот со долг круг здолниште Свеж
Девојки за девојки да го фалат танцот со долг круг здолниште

100% полиестер Увезени Повлечете го затворањето Повлечете ја лентата за половината Долг здолниште со цел

DEN 0.67
Кулрит балетски сала за танцување кратки здолништа за жени, повлечете го надворешното здолниште за обука на јога Свеж
Вртиге Женска Обвивка Преден Висок Струк Асиметричен Раб Патент Лизгач Мини Здолниште Свеж
Вртиге Женска Обвивка Преден Висок Струк Асиметричен Раб Патент Лизгач Мини Здолниште

95% Полиестер, 5% Спандекс Увезени Затворање на патент Рачно перење или машинско перење Не избелувајте...

DEN 287.84
Сјајна метална метална метална кожна кожена метална минија Свеж
Сјајна метална метална метална кожна кожена метална минија

Кожна кожа Повлечете го затворањето Womenените модни метални кожени кожни здолништа со низок половината,

DEN 95.20
Liiyii Девојки девојки сценски перформанси балетски танц шифон здолниште со цврста боја за танцување во боја Свеж
Liiyii Девојки девојки сценски перформанси балетски танц шифон здолниште со цврста боја за танцување во боја

Направено од високо квалитетен материјал, мала тежина, мека, дише и удобна за носење, супер мазна површи�

DEN 25.44
Женско Мини Здолниште Со Врвки Свеж
Женско Мини Здолниште Со Врвки

100% памук Увезени Затворање на патент Само Суво Чисто КРШЕЊЕ НА МОДНИТЕ ГРАНИЦИ ОД 2007 ГОДИНА : [БЛАНКИНИК]

DEN 243.04
Wendywu Women Professional Professional Swan Ballet Ballet Tutu Tutu Tutu Hard Organdy Platter Performance Leotard Scirt Свеж
Wendywu Women Professional Professional Swan Ballet Ballet Tutu Tutu Tutu Hard Organdy Platter Performance Leotard Scirt

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Еластичен, памук Повлечете го затв

DEN 911.84
Yizyif жени чиста мрежа со висока половината од половината, цврста должина на глуждот, макси здолниште Свеж
Yizyif жени чиста мрежа со висока половината од половината, цврста должина на глуждот, макси здолниште

100% шифон Само миење на рацете Сет вклучуваат : 1x здолниште со долго Широк еластичен дизајн на половината

DEN 207.20
Дневен танц Црни Девојки Жени Балет Завиткајте Здолништа Проегирен Шифон Танцувајте Преку Шамија За Трико Свеж
Дневен танц Црни Девојки Жени Балет Завиткајте Здолништа Проегирен Шифон Танцувајте Преку Шамија За Трико

Шифон Увезени Затворање на вратоврската Миење Раце Само Материјалот е ПолуПроегирен Шифон, Лирски, Вер�

DEN 1.67
AivTalk omeенски стомак танцување колкови на колкови за шамии мешне триаголни здолништа Свеж
AivTalk omeенски стомак танцување колкови на колкови за шамии мешне триаголни здолништа

Сите sequins се рачно зашиени, искра под сценските светла додека се движите во неа Овие здолништа за танцув�

DEN 1.67
Бебе Девојки Туту Здолниште Принцеза Меки Меки Тул Балет Роденденска Забава Pettiskirt Свеж
Бебе Девојки Туту Здолниште Принцеза Меки Меки Тул Балет Роденденска Забава Pettiskirt

100% Полиестер Увезени Повлечете го затворањето ❀Меки : Многу Тул Се Користи во Полите на Здолништето Тут

DEN 367.84
Коулрит балетски здолништа за жени за возрасни завиткани кратки танцувачки шифон здолниште со вратоврска Свеж
Коулрит балетски здолништа за жени за возрасни завиткани кратки танцувачки шифон здолниште со вратоврска

100% шифон Затворање на вратоврска Балетско здолниште за жени Висококвалитетна шифонска ткаенина, може д

DEN 206.40
Yizyif Women Girls Balllet Dance Chiffon Scirt Wrap со облека со шамија со танцувачка облека за половината Свеж
Yizyif Women Girls Balllet Dance Chiffon Scirt Wrap со облека со шамија со танцувачка облека за половината

100% шифон Затворање на вратоврска Сет вклучува : 1x здолниште за завиткување Womenените и дамите шифон балет

DEN 127.20