MRDIYSHISHISHA AFRAFIC AMARCEUS TAROT DECK, 78 гроздобер тароти картички во големина на џеб

MRDIYSHISHISHA AFRAFIC AMARCEUS TAROT DECK, 78 гроздобер тароти картички во големина на џеб

DEN 191.84

Свеж

Достапно.

【Афроамериканец Тарот-Афроамериканскиот тарот е силна и живописно обоена палуба на сцени и слики на африканска и афро-американска култура, животни и уметност. Палубата го следи системот за тароти на Рајдер-Ваит-Смит, а комплетниот сет вклучува 78 картички. 【Африкански мит и oreубов】 иако всушност повеќе се фокусираат на африканскиот мит и oreубов, отколку на придонеси од Афроамериканците во цивилизацијата, оваа палуба е прекрасен вовед во двете истражувања, како и да е доволно блиску до традицијата RWS, за да биде корисна како алатка за дивинација за секој читател на тарот. Одлично за оние кои се заинтересирани за африканската култура и гордост, како и за медитација и минатиот живот регресии. 【Афро-американски придонеси】 Со знаењето доаѓа разбирање; Со разбирање доаѓа толеранцијата. Користењето на оваа палуба за да започнете студија за Африка и афро-американски придонеси може да помогне во намалувањето на расизмот и тоа може да биде најголемиот подарок на оваа палуба. 【Комплетен сет】 Оваа уникатна палуба Тарот е комплетна палуба со таро со 78 картички по системот Rider Waite кој искусни читатели на тарот можат лесно да ги направат своите психички читања без упатство. 【Фантастичен подарок】 Добро е за сите возрасти, особено за оние кои собираат слатки тароти или цртани филмови. Палубите се професионално печатени во целосна боја со реверзибилни грбови. Може да му се даде и на еден пријател како фантастичен мал подарок. 【Услуга за клиенти】 Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не. Ние сме на Интернет 24/7 и нудиме бесплатна услуга за враќање/размена во рок од 120 дена. Картички. Картички. Оваа палуба е страшна, прекрасен ресурс за да започнете да учите за африканската култура и историја. Секоја картичка има слика од африканските традиционални религии, митови или историја. Боговите, божиците и митовите илустрирани на картичките се земени од култури низ цела Африка. Здруженијата со Афроамериканците се прикажани во помали линии цртање на картичките. На пример, 9 -те мечеви ја покажуваат Ухлаканана, „demуџест демон се заколнал непријател на човештвото“ (од јужноафриканската oreубов). Тоа го покажува одзади, стоејќи на еден рид со мечеви одгледувани во секоја рака (на RWS покажува жена како седи во кревет, главата во рацете, како да плаче во очај). Дивинативното значење, според LWB е „кошмар, терор, опасност. Очај, каење,„ што е слично на значењата на Ваит “,„ Смрт, неуспех, спонтан абортус, одложување, измама, разочарување, очај “. Додадената слика во горниот десен агол покажува сцена од животот на Гарет Морган (1877-1963), кој измислил претходник на маски за гас, еден вид аспиратор за кој се смета дека е заштеда на животите на работниците под езерото Ери во 1916 година во А. Тунелот исполнет со отровни гасови од гас по експлозија. Тој исто така го измисли сообраќајниот сигнал.

Избор на клиенти

Алхемија 1977 Англија Тарот Свеж
Алхемија 1977 Англија Тарот

Божествена вашата духовна патека низ езотеричната мудрост на тарот и славно живописни и детални слики �

DEN 3.00
Палуба за картички Карпонж тарот Свеж
Палуба за картички Карпонж тарот

Одличен подарок за вештерки во вас! Тарот е најчувствителната алатка за само знаење и самоилуминација...

DEN 2.33
Тарото картички со големина на покер, игра на табли, забавни картички за тарот за почетници. Свеж
Тарото картички со големина на покер, игра на табли, забавни картички за тарот за почетници.

Англиската верзија на Тарот, неверојатно и забавно искуство со игри Оваа игра на табли обезбедува фанта

DEN 451.20
Soul Sparkle Tarot, Classic Tarot картички палуба, холографски тароти картички, оригинални тароти картички со водич, несакана Свеж
Beatus lignum Elder Futhark Rune in Purpleheart Wood -Не можете да промашите како читате со тие руни Свеж
Beatus lignum Elder Futhark Rune in Purpleheart Wood -Не можете да промашите како читате со тие руни

Сите во дрво од виолетова срце Дојдете со торба за корап Направено во Америка Вкупно 24 парчиња...

DEN 1.00
Witchy Cauldron Tarot Wrap, Satin Tarot Storage and Train, држач за складирање на палубата на тарот, ширење на тарот, тарот Свеж
Witchy Cauldron Tarot Wrap, Satin Tarot Storage and Train, држач за складирање на палубата на тарот, ширење на тарот, тарот

Чувајте ја вашата палуба Тарот безбедно чувајте ги вашите картички за тарот безбедни и заштитени со об�

DEN 2.00
Царицата тарото картичка Fortune кажува 3,6 железо на везена термоестична лепенка за облека Свеж
Царицата тарото картичка Fortune кажува 3,6 железо на везена термоестична лепенка за облека

Прославете ја картичката на царицата Тарот со оваа прекрасна лепенка Мерки високи 3,6 инчи...

DEN 1.00
Gzxinke Angel Oracle картички, Message Oracle Deck, Love Oracle картички палуби, пораки од палубата на вашиот ангел Oracle Свеж
Gzxinke Angel Oracle картички, Message Oracle Deck, Love Oracle картички палуби, пораки од палубата на вашиот ангел Oracle

? 【Најдобар избор】 Најдобрата игра за семејни забави за вас и вашите пријатели Без разлика дали тоа е Д�

DEN 223.68
Junkin 2 компјутери со кадифени торби со таро и 2 парчиња аметист кристален приврзок Тарот картичка Вирпуларна торбичка торбичка Свеж Попустот