Флешки #1 црна EPDM флексибилна покривна приклучок за подигање на цевки за подигање на метални покриви - направени во САД

Флешки 1 црна EPDM флексибилна покривна приклучок за подигање на цевки за подигање на метални покриви - направени во САД

DEN 255.20

Свеж

Достапно.

Мал бизнис во сопственост на жени. Регистриран мал бизнис. Или : MWBE - малцинства и деловни претпријатија во сопственост на жени. Или : ESB - Нов мал бизнис. Или : DBE - загрозено деловно претпријатие. CA : CPUC Clearinghouse. Комплетен квалитетен надзор од внесот на суровини до испорака на готови производи. Погодност на превозот штотуку време или испорака на клиенти или директно на работното место. Доверба во точноста на редоследот. Конкурентни трошоци. Производител Директен : 100% направено во САД од страна на американска работна сила. Flashers EPDM се оценети за да сервисираат континуиран температурен опсег од -65 до +250 степени Фаренхајт. Флексибилната гума на трепкачите нема да попушти и дозволува проширување, контракција и вибрации на цевките. Тешката гума на преклопот и алуминиумскиот прстен во основата им овозможува да одговараат на кој било терен на покривот или метален профил. Треланерите не бараат посебни алатки или комплицирани методи за инсталација. Гумениот конус е јасно обележан со димензии на цевките, и во инчи и во милиметри, така што може лесно да се прилагоди со калајски снајпери или ножици. Нашата линија за производи Flashers има сертификат за список со IAPMO R&T. Ова покажува дека нашите производи се во согласност со униформниот код за водовод (UPC) и меѓународниот код за водовод (IPC). Производител Директен : 100% направено во САД од страна на американска работна сила. Flashers EPDM се оценети за да сервисираат континуиран температурен опсег од -65 до +250 степени Фаренхајт. Флексибилната гума на трепкачите нема да попушти и дозволува проширување, контракција и вибрации на цевките. Тешката гума на преклопот и алуминиумскиот прстен во основата им овозможува да одговараат на кој било терен на покривот или метален профил. Треланерите не бараат посебни алатки или комплицирани методи за инсталација. Гумениот конус е јасно обележан со димензии на цевките, и во инчи и во милиметри, така што може лесно да се прилагоди со калајски снајпери или ножици. Нашата линија за производи Flashers има сертификат за список со IAPMO R&T. Ова покажува дека нашите производи се во согласност со униформниот код за водовод (UPC) и меѓународниот код за водовод (IPC). Трепкачите на брендот на брендот се наменети да создадат заптивка за тесна вода на пенетрациите на цевките преку метални покриви и обвивка. Треланерите не се препорачуваат за употреба на апликации кои надминуваат континуирани температурни опсези, како што е наведено. Пр. Неуспехот на производот може да се појави со температури кои ги надминуваат применливите опсези. Употребата на проекти надвор од опсегот на предвидената употреба или температурен опсег ќе ја поништи секоја можност за замена на производителот.

Избор на клиенти

Arthouse верува во позадина на еднорози 698300 Свеж
Arthouse верува во позадина на еднорози 698300

Совршено за секоја спална соба за девојчиња Одлично како карактеристичен wallид Натпревар за модели : Иск

DEN 272.00
Трепкање со соларен покрив на Oatey G12801, галванизиран, 1-пакет, сива Свеж
Трепкање со соларен покрив на Oatey G12801, галванизиран, 1-пакет, сива

Се вклопува 1 / 2 инчи до 11 / 2 инчи цевка, мери 9 5 инчи x 12 5 инчи Елиминира каулинг Не е потребно соединение �

DEN 144.16
Amerimax 66304 Roll Valley Flashing, 10 метри Свеж
Amerimax 66304 Roll Valley Flashing, 10 метри

Amerimax Home производи Алуминиумски трепка Amerimax Home производи Алуминиумски трепка Се користи како бариера за

DEN 1.33
Amerimax 66004 Flashing Aluminum Roll, 4 x 50 ' Свеж
Amerimax 66004 Flashing Aluminum Roll, 4 x 50 '

Верса трепка Дебела 4 "x 50 '.0078" Намотка Верса трепка Дебела 4 "x 50 '.0078" Намотка Amerimax нуди систем на челик, алу

DEN 0.67