Кленгард А80 Хемиски Проникнување &засилувач; Млаз Течни Честички Заштита Комбинезони, Патент Пред, Бура Размавта, ЕВА, Респиратор-Одговара Хауба, Чизми, Бела, 2XL, 12 / ?

Кленгард А80 Хемиски Проникнување &засилувач; Млаз Течни Честички Заштита Комбинезони, Патент Пред, Бура Размавта, ЕВА, Респиратор-Одговара

DEN 7772.96

Свеж

Достапно.

12 Кленгард А80 Големина На Хемиска Пермеација 2ХЛ; Бело; Чизми, Хауба, Еластични Зглобови беспрекорен фронт обезбедува поголема заштита во примарната област на изложеност. Респиратор одговара хауба дизајн за компатибилност со комплементарни ЈПП; Снимени рабови. Кленгард А80 Хемиски Пермеатион И Комбинезони За Заштита На Течни Млазници се задолжителни за да помогнат во заштитата на вашиот тим кој работи околу петрохемикалии и опасни материјали / хемикалии. Тие се дизајнирани да се движат со вас, нудејќи заштита во средини каде што може да биде присутен контакт со опасни хемиски пареи. Материјалот Кленгард А80 е изработен од филм Саранекс 23-П, ламиниран до издржлива ткаенина, која обезбедува меко чувство слично на крпа против кожата. Отпорен на течност, екстра долг патент и снимен, запечатлив размавта за бура и беспрекорен комбинат за да обезбедат поголема заштита во примарната област на изложеност. Овој модел има чизми, еластични зглобови и глуждови и хауба со респиратор дизајнирана за компатибилност со комплементарна ППЕ. Комбинезоните А80 имаат рефлексен дизајн, кој нуди одлично вклопување и слобода на движење. Овој ППЕ беше Подложен НА Тестирање На Пенетрација НА АСТМ Ф1001 и е идеален за употреба каде што работниците може да дојдат во контакт со опасни хемиски испарувања како што се хемиско ракување / мешање / чистење, ракување со опасен материјал и чистење на отпад, петрохемикалии, комунални услуги и за индустриски тимови за опасност. Кленгард А80 Хемиската Пермеација И Комбинезоните За Заштита На Течни Честички Од Млаз Се силни, па знаете дека можете да им верувате дека ќе ги заштитат вашите работници.

Избор на клиенти

200w Висока Моќност ip65 Водоотпорен НЛО ПРЕДВОДЕНА Висока Заливска Светлина, Индустриски Hi-Bay Осветлување. Свеж
Dataram 240gb 2.5 SSD Диск Солидна Држава Диск Компатибилен СО ASROCK Fatal1ty B250m Перформанси Свеж
Dataram 240gb 2.5 SSD Диск Солидна Држава Диск Компатибилен СО ASROCK Fatal1ty B250m Перформанси

Dataram 240 GB SATA III 6.0 Gb / s 2.5 " Цврста Состојба Диск Датарам, доверливо име на брендот од 1967 година 3 година замен

DEN 372.80
Avokadol Цртичка Камера Пред и Задниот Дел, Двојна Камера Автомобил СО 32g SD Картичка 4IPS Екран На Допир, 1080p Табла Камера Свеж
Сафко Производи 3265бл Оникс Мрежа Десктоп Организатор со 1 Вертикална/3 Хоризонтални Делови, Црна Свеж
Сафко Производи 3265бл Оникс Мрежа Десктоп Организатор со 1 Вертикална/3 Хоризонтални Делови, Црна

Оникс челик мрежа десктоп организатор Два вертикални делови Две полици со големина на хоризонтална бук

DEN 686.24
1пцс Нов Е2Е2-Х2Ф1-М1 Е2Е2Х2Ф1М1 Свеж
1пцс Нов Е2Е2-Х2Ф1-М1 Е2Е2Х2Ф1М1

ICexpertинвентар, основан во текот на 10 години, е професионален во електронски компоненти и производи за ин�

DEN 1577.76
Тенис Скарт со 13 -тина 13 “Sofibella Свеж
Тенис Скарт со 13 -тина 13 “Sofibella

Мрежа Повлечете го затворањето Машинско миење УВ заштита (10 UPF) Брзо сушење Двонасочно истегнување...

DEN 1088.00
Џемпери за џемпери за жени- капка рамо по up grutstring худи Свеж
Џемпери за џемпери за жени- капка рамо по up grutstring худи

Оваа облека е изработена од висококвалитетна ткаенина Погодно за секојдневно носење 1 Пристигна во рок

DEN 0.67
Tfcocft wallидни куки, куки за виси, wallидни куки за виси, виси куки, шема на зелена растителна уметност Свеж
Tfcocft wallидни куки, куки за виси, wallидни куки за виси, виси куки, шема на зелена растителна уметност

✅ ✅идни куки Големина : 22x10 cm / 8.6x3.9 in ✅ Куки за висечки материјал : фиберборд, железо ✅ Карактеристики на

DEN 1595.20