Twdyc Традиционален Рачен Чекан Од Јаглероден Челик Во Вок Со Дрвена И Челична Рачка За Помошник, Тркалезно Дно

Twdyc Традиционален Рачен Чекан Од Јаглероден Челик Во Вок Со Дрвена И Челична Рачка За Помошник, Тркалезно Дно

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Комерцијален квалитет со дебелина од 1,8 мм, 100% рачно зачукуван од професионалци во Гуангдонг, Кина, е изграден да трае и да се спротивстави на зафатените комерцијални кујни. вашиот вок може да биде исто како Оној Што Баба ми го поседуваше со децении. Традиционална кинеска вок тава со тркалезно дно - не е погодна за рамен електричен или рамен индукциски шпорет. Не заборавајте да ја зачините пред употреба! процесот на греење го блуз металот создавајќи прекрасно парче за прикажување во вашата кујна. Здраво нелепливо-вокот ќе стане природно нелеплив со употреба и затоа ќе ви овозможи да користите помалку масло. Јаглеродниот челик е исто така безбеден и нетоксичен, што ви овозможува да создадете здрави оброци без маснотии за вашето семејство. Искористете го автентичниот Вок Хеи-Премиум јаглероден челик и телото со тежок мерач обезбедуваат брзо загревање и супериорна дистрибуција на топлина на целата површина за готвење. Тоа е крајната тајна за да создадете интензивно зачадено, пржено и крцкаво пржење секој пат. Леснотија на користење-екстра долгата и цврста дрвена рачка овозможува фрлање без напор и обезбедува безбедно, удобно држење. Рачката на помошникот го олеснува кревањето и закачувањето за складирање. Материјал : фин железен вокпот дијаметар на устата : 32смнет тежина : 1,1 кгфункција : пржење чорба/варено/применливо за различни шпорети карактеристики : Без мрсен чад, без леплив, без облога, без мрсен чад.Материјал од рафинирано железо со висока чистота : изберете железо со висока чистота за храна извлечена на висока температура од речиси 2000€, без додадена обвивка, што го олеснува ослободувањето на железото.Цврст и издржлив, навистина нерѓосувачки : по третман со нитридирање на висока температура над 600 степени, отпорноста на ' рѓа и цврстината на површината на железото се подобруваат, и тој е силен и отпорен на абење.Рака против попарување : Висококвалитетно буково дрво, одгледувано за 30 години, спречува истекување на вода и масло, поминува низ поврзувачкото јадро за да спречи паѓање на рачката.Обликуван Навој Тенџере Дното : задебелена спирала шема дизајн на дното на тенџере може подобро да се соберат топлина и спроведе дури и топлина.Пакетот вклучува : 1*вокдоради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот.

Избор на клиенти

БЕЈБЈОРН Тоалет Тренер, Бела/Тиркизна, 1 Брои Свеж
БЕЈБЈОРН Тоалет Тренер, Бела/Тиркизна, 1 Брои

Удобно и безбедно седење; designономскиот дизајн му помага на вашето дете да седи правилно Лесно за детето

DEN 559.84
Крал Анодизиран Алуминиумски Плиток Тип Тенџере Со Една Рачка Со Скала 9,4 инчи Свеж
Крал Анодизиран Алуминиумски Плиток Тип Тенџере Со Една Рачка Со Скала 9,4 инчи

Надворешни Димензии : fr10,2 инчи (257 mm); Внатрешни Димензии : 9, 4 x 3,1 инчи (240 x 80 mm) Тежина : 3,3 килограми (1,5 кг)...

DEN 1936.00
Норпро Крона Нерѓосувачки Челик 8 Чаша Мулти Тенџере, 2 литри, Сребро Свеж
Норпро Крона Нерѓосувачки Челик 8 Чаша Мулти Тенџере, 2 литри, Сребро

Мерки : 5 "х 8,5" х 6 " / 13см х 21,5 см х 15см Капацитет : 8С / 1.9 Л Идеален За зеленчук, тестенини, пржени јајца, тес

DEN 3.00
Гром Група 14 Кварт Алуминиум Сос Тенџере Капак Свеж
Гром Група 14 Кварт Алуминиум Сос Тенџере Капак

14 квартал алуминиум сос тенџере капак Мијалник за садови безбедно Сос тенџере продаваат одделно Точка #

DEN 2.33
Мегамиксер 9.5 Срј Тава Со Екскалибур Слој Свеж
Мегамиксер 9.5 Срј Тава Со Екскалибур Слој

Количина На Пакетот : 1 Одличен Квалитет Одлична Идеја За Подарок Обезбедено Е Задоволство...

DEN 1.67
Доитол Стаклен Тенџере Со Капак, Проѕирно Стаклено Тенџере За Готвење На Шпорет, 1 Литарски Стаклен Тенџере За Готвење Тестенини Свеж Попустот
Титаниум Сос тава 9 /24см Свеж
Титаниум Сос тава 9 /24см

Ексклузивните Садови за Готвење титаниум се најголемиот дистрибутер На Титаниумски Садови за Готвење �

DEN 1339.20
Професионални Композитни Дното Тенџере Нерѓосувачки Челик Нелеплива Тава Со Рачка За Кујна Свеж
Професионални Композитни Дното Тенџере Нерѓосувачки Челик Нелеплива Тава Со Рачка За Кујна

[Удобна рачка] ширината на рачката на мини тавата за млеко е во согласност со човечката механика, што го �

DEN 222.40
ГИДЦГ Нелеплива тава, стек, тава, тенџере, нелеплива тава, без чад, мал вок Свеж
ГИДЦГ Нелеплива тава, стек, тава, тенџере, нелеплива тава, без чад, мал вок

● Издржлива тркалезна тава : Издржлива тркалезна тава : 24см, 26смвок изработен од алуминиум и нелеплив к�

DEN 6194.24
ТЕНЏЕРЕ ДОИТОЛ, Тава За Сос од 1 парче Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Кујна За Мерење Тенџере Алатка За Готвење Свеж
ТЕНЏЕРЕ ДОИТОЛ, Тава За Сос од 1 парче Тенџере Од Нерѓосувачки Челик Кујна За Мерење Тенџере Алатка За Готвење

Погоден и за шпорет на оган и за индукциски шпорет Изработени од нерѓосувачки челик за практична и издр�

DEN 569.44