АПИ Брз ПОЧЕТОК Слатководни И Морски Аквариум Нитрифицирачки Бактерии 4-Унца Шише

АПИ Брз ПОЧЕТОК Слатководни И Морски Аквариум Нитрифицирачки Бактерии 4-Унца Шише

DEN 250.88

Свеж

Достапно.

Содржи едно (1) АПИ Брзо СТАРТУВАЊЕ Слатководни И Морски Аквариумски Нитрифицирачки Бактерии Шише Од 4 Унци. Овозможува моментално додавање риба при стартување на нов аквариум. Ги намалува соединенијата штетни за рибите кога се користат рутински. Помага во спречување на губење на риби во слатководни и морски аквариуми. Користете кога започнувате нов аквариум, кога додавате нови риби и кога менувате вода и филтрирајте медиуми. Најдобар начин да го одржувате вашиот аквариум чист е да одржувате добар квалитет на водата. Ова ќе ја одржи вашата риба силна и жива, како и ќе спречи болести. Важно е да ја тестирате водата во аквариумот неделно за да потврдите добар квалитет, покрај двонеделната делумна промена на водата од не повеќе од 25% за да помогнете во намалувањето на токсичното таложење, да ги отстраните остатоците што ги пропуштил филтерот и да го надополните кислородот достапен за рибите. Нахранете ја рибата двапати дневно СО Храна ЗА РИБИ АПИ која содржи протеини засилени со исхрана, овозможувајќи лесно навлегување на хранливи материи и максимална апсорпција, што резултира со помалку измет за чиста, чиста вода. Најдете време да ги набудувате рибите за да бидете сигурни дека се активни и здрави и задолжително проверете ја температурата на водата. Аквариумот е затворена средина и за да напредуваат рибите, водата мора да биде слична на онаа што може да се најде во нивната природна средина. Лошиот квалитет на водата може да предизвика стрес, болест, па дури и загуба кај рибите. 6-те вообичаени параметри за квалитет на водата се Амонијак, Нитрит, Нитрат, рн и тврдост на водата (ГХ и КХ) - сето тоа може да варира со текот на времето и сите се невидливи за окото поради што е важно да се тестираат неделно СО АПИ МАСТЕР КОМПЛЕТИ ЗА ТЕСТИРАЊЕ ИЛИ АПИ 5-ВО-1 ТЕСТ ЛЕНТИ. Исто така, добро време е да додадете АПИ СТРЕС ЗИМА за да го одржите вашиот аквариум и чакал чист. Во затворена аквариумска средина нема природни реки или потоци за носење остатоци и други отпадни материјали. Важно е да се обновуваат 25% од водата во аквариумот на секои две недели. Кога ја менувате водата, важно е да знаете дека водата од чешма содржи хемикалии што го прават безбедно за пиење, но штетно за рибите, затоа додадете регенератор за вода како ШТО Е СТРЕС ПАЛТО АПИ. Важно е да го менувате медиумот за филтрирање и да чистите чакал месечно, но притоа може да го наруши кревкиот екосистем на вашиот аквариум. Користете API БРЗ ПОЧЕТОК за да го зајакнете со "корисни" нитрифицирачки бактерии кои природно ќе консумираат токсични соединенија и ќе помогнат да се спречи стресот на рибите. Исто така се препорачува кога започнувате нов аквариум или ја менувате водата.

Избор на клиенти

Е-З Мастило 6 Пакет Свеж
Е-З Мастило 6 Пакет

Име на производот : еЗ Мастило компатибилен со висок принос мастило касети замена ЗА CLI281 XXL Содржина на п

DEN 0.33
Алатка за карбид CARBIDE CCMT09T304 CCMT09T308 SM IC907/IC908 32.51 Алатка за внатрешно вртење метална алатка за вртење на сечилото Свеж
Алатка за карбид CARBIDE CCMT09T304 CCMT09T308 SM IC907/IC908 32.51 Алатка за внатрешно вртење метална алатка за вртење на сечилото

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 0.33
Запад 5plt5 - Bobber Dript Bit HSS црн оксид 7,80мм пакет од 10 Свеж
Запад 5plt5 - Bobber Dript Bit HSS црн оксид 7,80мм пакет од 10

Westward 5 PLT5 Jobber Drill Bit HSS Black Oxide 7.80mm Pack of 10 Jobber Drill Bit Metric Drill Bit Size 7.80mm Decimal Equivalent 0.3071 Drill Bit Point Angle 118 Degrees Drill Bit Materi

DEN 824.00
Јубнлви Св. Патрик Ден Круг За Жени Еднобојна Удобност О Вратот Лабава фит Забава Спојување Маичка Свеж
Јубнлви Св. Патрик Ден Круг За Жени Еднобојна Удобност О Вратот Лабава фит Забава Спојување Маичка

Вашата евалуација ќе ги води новите клиенти да купуваат производи што им се допаѓаат подобро ①Нега За п

DEN 291.04
ДЕЛЕПОУ УСБ БАТЕРИИ За ПОЛНЕЊЕ 4 4 пакет+Ааа Батерии 4 Пакет, УСБ Ц Литиумски Батерии На Полнење, 1,5 V Со Кабел за Полнење Свеж Попустот
Топ Пакет Снабдување Обратна Навивам Виткање Картони, 3 1/2 х 1 1/4 х 3 1/2, Крафт Свеж
Топ Пакет Снабдување Обратна Навивам Виткање Картони, 3 1/2 х 1 1/4 х 3 1/2, Крафт

Овие картони со мала тежина се совршени за мали делови Картоните со обратно навивање имаат навивач за з�

DEN 3.33
SEEWOODS shazhi56 7pcs 3-10mm HSS Титаниум Countersink Вежба Вежба Притиснете Сет Chamfer Reamer Столарија Дрво Алатка 1/4 Хексадецимален Свеж
SEEWOODS shazhi56 7pcs 3-10mm HSS Титаниум Countersink Вежба Вежба Притиснете Сет Chamfer Reamer Столарија Дрво Алатка 1/4 Хексадецимален

Задоволете ги вашите потреби Изберете висококвалитетен природен абразив, висока ефикасност, долг рабо�

DEN 632.00
1/8 in. Влијание Оценето со оценка на хексадецимална титаниумска вежба бит, 3 парчиња Свеж
1/8 in. Влијание Оценето со оценка на хексадецимална титаниумска вежба бит, 3 парчиња

✅ 1 / 8 in Влијание Оценето со хексадецимален титаниумски бит за вежбање, 3 парче ✅ 1 / 4 in Hex Shank се вклопува в

DEN 0.33
Вера Бредли Женска Памучна Средна Козметичка Организаторска Торба За Шминка Свеж
Вера Бредли Женска Памучна Средна Козметичка Организаторска Торба За Шминка

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 2.67
Мазна Ултра-Тенка Рампа За Брзо Полнење, 7,5 W за iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max/11/SE, 10w Брзо Полнење За Galaxy S20/S20 Ultra/Note10, Свеж
Мазна Ултра-Тенка Рампа За Брзо Полнење, 7,5 W за iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max/11/SE, 10w Брзо Полнење За Galaxy S20/S20 Ultra/Note10,

Отпакувајте Го Вашиот Простор : Кавга без приклучоци и кабли и одржувајте ја работната површина уредна �

DEN 127.84
Простор Меморијален Ѓердан Од Ѓердан Во Облик На Срце Во Форма На Мачка За Домашни Миленици Пепел Од Мачки Свеж
Простор Меморијален Ѓердан Од Ѓердан Во Облик На Срце Во Форма На Мачка За Домашни Миленици Пепел Од Мачки

Ѓердан со Посебно Значење : овој накит е совршен за да ја спомените вашата сакана засекогаш и да ја држит

DEN 3.33
ССУЛМ Женски Основен Еластичен 1/2 Ракав Екипаж Тенок Фит Маица Врвот Со Плус Големина Свеж
ССУЛМ Женски Основен Еластичен 1/2 Ракав Екипаж Тенок Фит Маица Врвот Со Плус Големина

95% ВИСКОЗА / 5% СПАНДЕКС Повлечете го затворањето Миење Раце Само #SST017Класичен Половина Ракав Crewneck Основ

DEN 287.84
Mitsubishi Материјали MAS0960MB Серија Мас Цврст Карбид Вежба, Внатрешна Течност За Ладење, 3 Дупка Длабочина, 9.6 мм Сечење Свеж
1971 Тимот на Топс Калифорнија Ангели постави Калифорнија Ангели екс/МТ+ Ангели Свеж
1971 Тимот на Топс Калифорнија Ангели постави Калифорнија Ангели екс/МТ+ Ангели

Комплетите за екипи, комплетите за стартување и многу прават одлични подароци за секој обожавател на Ка

DEN 3.00
Auto Express 4x Тркала Растојанија Адаптери одговара Форд Експедиција Ф-150 Raptor Сребрена 1.5 Центар Центрични Свеж
Auto Express 4x Тркала Растојанија Адаптери одговара Форд Експедиција Ф-150 Raptor Сребрена 1.5 Центар Центрични

Направено Од Висококвалитетен Алуминиум Т6! Машински Алуминиумски Финиш, Сребрена Боја Дизајниран За П�

DEN 1038.40
Одличен Велигденски Подарок За Возрасни Мини Крем Дама На Велигденско Биро Штанд Сестрински Украс Свеж
Одличен Велигденски Подарок За Возрасни Мини Крем Дама На Велигденско Биро Штанд Сестрински Украс

Големина : Како Што Е Прикажано Велигденски Подароци За Возрасни Големина Види Слика Вклучи : 1xgrat Велигд

DEN 0.33
Фиока за складирање на респермелдо, мал дрвен организатор Не е потребно организатор на фиоки за склопување Свеж
Фиока за складирање на респермелдо, мал дрвен организатор Не е потребно организатор на фиоки за склопување

Нашиот организатор на фиоки за бамбус ги дели вашите фиоки во области, давајќи им на вашите фиоки почист

DEN 2.67
ЗА Виљушкар Тојота 4P 4Y 5K Обнова Комплет За ремонт Клип + Прстен + Заптивка + Лежиште + Вентил Свеж
ЗА Виљушкар Тојота 4P 4Y 5K Обнова Комплет За ремонт Клип + Прстен + Заптивка + Лежиште + Вентил

Победа Дизел резервни делови копродукции.,оод ЗА тојота 4п комплет за ремонт на моторот : Клипот вклучув�

DEN 1.67