Mrhyswd 6 светло црно и златно лустер со четкан месинг модерен лустер на фарма за трпезарија за трпезарија, приврзок светло, таванот што виси за кујнски остров над маса

Mrhyswd 6 светло црно и златно лустер со четкан месинг модерен лустер на фарма за трпезарија за трпезарија, приврзок светло,

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Овие висечки кујнски светла се компатибилни со повеќето типови тавани, вклучувајќи рамни, наклонети, наклонети и засводени тавани. Современ стил- овој рустикален светлосен тела тавани на секоја поддршка од STEM 1 сијалица од Candelabra-база за да ја запали вашата соба. Компатибилен со LED, CFL, халоген или блескаво светилки. Нашата цел- ние сме посветени на подобрување на животната средина за осветлување на домот и вкусот на животот.? Прилагодлива висина : 26,18 ”ширина; Висина на ламбата : 13,85 ”; Дијаметар на крошна : 4,72 ''; Севкупна должина : 62,99 ”; Должина на металниот ланец : 39,37 ”(прилагодлива), шипка од 2 парчиња (9,84” по прачка), должина на ланецот на овој модерен лустер може да се прилагоди од 1,57 "до 39. Таванот на Farm House Light Filtures ги вклучува сите потребни делови за склопување и инсталација, обезбедување на удобни комбинирани конектори за да ги направат жиците лесни за склопување. ? Лесна инсталација : Хардвиран. Прво го поддржуваме квалитетот на производот, целта и посветеноста фокусирана на клиентите за да обезбедиме квалитетна услуга на секој. Погодно за разни тавани : . Овој месинг лустер може да биде целосно затегнат кога се користи со затемнети светилки и компатибилен прекинувач за затемнување. ? Гроздобер лустер : Оваа индустриска тела за светло има 6 рамномерно стебла во форма на свеќи, секоја поддршка 1 сијалица од канделабра, завршена од железо четкано злато и црн метал завршен, што е едноставен, но класичен дизајн. ? Професионална услуга : Вашата среќа е наш приоритет. 37 инчи според вашата предност или дизајн. Ако имате какви било прашања или проблеми во врска со оваа црна и златна светлина пред да го купите или по приемот на пакетот, ве молиме слободно контактирајте со нас! Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. Max Wattage : 60 W. 37 инчи според вашиот избор или дизајн. ), должината на ланецот на овој современ лустер може да се прилагоди од 1,57 до 39. (Светилки не се вклучени). Погоден за трпезарија, кујнски остров, фарма, кујна маса, фоаје, над трпезариска маса, дневна соба, бар, ресторан, влез, ходник, спална соба, гаража, магацин.

Bulb Base: E12 Max Wattage

Избор на клиенти

60W стариот лустер од месинг Свеж
60W стариот лустер од месинг

Стари месинг Интегрирана ЛЕР Затемнето 5 години гаранција Дневна соба, трпезарија, фоаје или сала Стари

DEN 1070.40
Троја Осветлување F6785 Емерсон Лустерот, Карбид Црна Свеж
Троја Осветлување F6785 Емерсон Лустерот, Карбид Црна

Заоблени четкани месинг зад секоја сијалица Емерсон 5 Лесен Лустер Карбид ЦрноЧеткан Месинг...

DEN 1.67
Капиталско осветлување 447161ap Брин - 6 лесен лустер во преоден стил -7 инчи висок и широк 35,25 инчи, широк, Свеж
Капиталско осветлување 447161ap Брин - 6 лесен лустер во преоден стил -7 инчи висок и широк 35,25 инчи, широк,

Димензии : Севкупно : 35,25 "W x 7" H; Прилагодлива висина на висина : 13,75 " 57,75"; Вклучува 12 "од ланец и 120" жица; Пр�

DEN 0.33
Vonn Lighting Sorrento VAC3139AB 27 9-светлосен приврзок Осветлување Висина Прилагодлива интегриран LED ETL Сертифициран кружен Свеж Попустот
Vonn Lighting Sorrento VAC3139AB 27 9-светлосен приврзок Осветлување Висина Прилагодлива интегриран LED ETL Сертифициран кружен

Сенка : 3,25 инчи L x 1 инчи W x 7 инчи H; Крошна : дијаметар од 7 инчи x 1,5 инчи H; Тежина : 13,9 фунти ЛЕР : Интегрирана

DEN 7760.00
Кихлер Довер 24.5 5 Лесен Лустер Во Четкан Никел Свеж
Кихлер Довер 24.5 5 Лесен Лустер Во Четкан Никел

Храбар и убав, овој ажуриран традиционален дизајн Во Стара Бронза со проѕирно семенско стакло беше инсп

DEN 1.67
FZZDP Тасел лустер дневна соба таванот лустер трпезарија за простории за спална соба за спална соба уметност Свеж
FZZDP Тасел лустер дневна соба таванот лустер трпезарија за простории за спална соба за спална соба уметност

Три бои бесконечно затемнето, бело светло топло светло неутрално светло како што сакате Високи квалите�

DEN 207.84
Livex Lighting 40593-05 Хардинг 3 лесен линеарен лустер, 9,50x28.00x4.50, полиран хром Свеж
Livex Lighting 40593-05 Хардинг 3 лесен линеарен лустер, 9,50x28.00x4.50, полиран хром

Традиционален дизајн Цртање инспирација од традиционалното мебел и декор Стил Нашиот широк спектар на

DEN 7984.00
Кристорама Рајли 18 3/4 Широк мат бел бел 6-светлина лустер Свеж
Кристорама Рајли 18 3/4 Широк мат бел бел 6-светлина лустер

Широко 23 1 / 2 "Висока x 18 3 / 4" Тркалезната крошна е висока 5 "широка x 1" Тежи 18,96 фунти Доаѓа со 6 метри на лане�

DEN 0.67
Livex Lighting 51845-91 Кристал Пет лесен лустер од колекцијата на в Valentina во PWT, NCKL, B/S, SLVR. Заврши, четкан никел Свеж
Livex Lighting 51845-91 Кристал Пет лесен лустер од колекцијата на в Valentina во PWT, NCKL, B/S, SLVR. Заврши, четкан никел

Преоден дизајн Задолжувајќи се од безвременското традиционално осветлување додека додавате пресврт ш�

DEN 3.33
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер Свеж
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер

Име на колекцијата Фолсом Заврши мат црно со полирани акценти на хром Основа на сијалицата E12 / Max Wattage

DEN 2544.00
Максим 11245saoi Симфониски екран Амбер стакло лустер, 9-светло 540 Вкупно вати, 32 H x 32 W, масло трие бронза Свеж
Максим 11245saoi Симфониски екран Амбер стакло лустер, 9-светло 540 Вкупно вати, 32 H x 32 W, масло трие бронза

Димензии на симфониски лустер : широка 32 „висока x32“, тежина : 30,03 фунти Средно основно светло : 960 ватибл�

DEN 10982.40
Фонтана на дизајнери 82989-БНБ 35in H Tackwood 9-светло лустер, запалена бронза Свеж
Фонтана на дизајнери 82989-БНБ 35in H Tackwood 9-светло лустер, запалена бронза

Преодни Користи сијалица со средна основа UL / CUL и суво оценето Изгорен бронзен финиш чај висеа стакло од

DEN 5472.00
Чигих 6 лесен лустер, модерна индустриска светлина за приврзоци, е12 сијалица фарма црна спутник таванот светло за светло за Свеж Попустот