Amscope SM-1TNZ-80M-8M Дигитален Професионален Тринокуларен Стерео Зум Микроскоп, Wh10x Окулари, 3.5 X-90X Зголемување, 0.7 X-4.5 X Зум Цел, 80-СИЈАЛИЦА LED Прстен Светло СО Rheostat, Столб Шта?

Amscope SM-1TNZ-80M-8M Дигитален Професионален Тринокуларен Стерео Зум Микроскоп, Wh10x Окулари, 3.5 X-90X Зголемување, 0.7

DEN 1475.20

Свеж

Достапно.

0 излез за снимање или прикажување мирни или видео слики на компјутер или проектор. Држачот за маса во стилот на столбот има реверзибилна црно-бела сценска плоча за да обезбеди контраст со примероци со светла и темна боја и големи сценски клипови за да го обезбедат примерокот за време на гледањето.Спецификации на микроскопсеадтринокуларенмагенсе3, 5х-90хзоом објективна моќност0, 7х-4,5 ксеепиес (ДИН, 30мм) Wh10х20мм висока око-интринокуларна порта-Монтирање или 23ммфилд на гледање опсег2-1/2"Оптичко работно растојание до 8"микроскоп стендпилархед movementx-Oxisillumination Typeepiscopic (рефлектира)извор на светлина80-сијалица led прстен со метален реостат-контролна кутија110v-240vcamera Спецификации Резолуција8mp (3264 x 2448 ефективни пиксели)тип на слика сѐ уште слика и видео дисплеј и снимање тип на камера сензор за фотоапарат1/2.Обединет Обем произведува опрема за микроскопија и додатоци под името На брендот Амскоп. Тие исто така можат да користат ЛЕР, флуоресцентни и огледални извори на светлина за да помогнат во контролата на можностите за гледање. Компанијата, основана во 1996 година, е со седиште во Ирвин, КАЛИФОРНИЈА. Стерео микроскопите покажуваат длабочина на објектот во тродимензионална слика. Резолуцијата, позната и како решавачка моќ, се однесува на јасноста на сликата. Микроскопите можат да го контролираат зголемувањето преку фиксен фокус или преку низа прилагодувања. Камерата може да се монтира Во Ц-Монтирање или која било цевка за очи од 23 мм. Контролите за напојување и прилагодување се наоѓаат на контролната кутија за прилагодување на брзината.Дигиталната камера ОД 8 МЕГАВАТИ има сензор ЗА боја CMOS за прикажување на сѐ уште микроскопски слики и стриминг видеа во живо на компјутер или проектор. Окуларите со високи очи го олеснуваат гледањето за корисниците кои носат очила, а диоптриското прилагодување ги задоволува индивидуалните разлики во јачината на очите. Камерата има USB 2. Дигитален стерео микроскоп, понекогаш наречен микроскоп за инспекција или дисекција, има мало зголемување и долго работно растојание што им овозможува на корисниците да манипулираат со објектот што се прегледува и се користи таму каде што е потребно снимање слика, детални записи или документација.Отстранливата ЛЕД-прстенеста светлина со 80 сијалици обезбедува светла, ладна светлина за работа со примероци чувствителни на температура или во живо. Леќата Барлоу со зголемување помало од 1,0 го намалува зголемувањето и го зголемува работното растојание, додека Леќата Барлоу со зголемување поголемо од 1,0 го зголемува зголемувањето и го намалува работното растојание.000 часа и променливо напојување ОД 110v-240 V. Микроскопот има држач за маса во стилот на столб.Што има Во Кутијата?Амскоп см-1ТНЗ-80М-8М микроскоп за стерео зумирање со држач за столбови10х20мм окулари, 30мм, еден пар0, 7х-4,5 х цел на зумирање0, 5х барлоу леќа2, 0х Барлоу Ленс80-СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА од прстен со метална контролна кутија (ЛЕР-М)8мп дигитална камера (МУ800)0,5 х намалување lensusb 2. Дигиталниот професионален микроскоп За стерео зумирање Амскоп СМ-1ТНЗ-80М-8М има пар од окулари со висока окулар 10х супершироко поле, цел за зумирање 0,7 х-4,5 х, две Леќи Барлоу и држач за столб.

Избор на клиенти

PCIe Gen4 U.2 до M.2 NVME адаптер Свеж
PCIe Gen4 U.2 до M.2 NVME адаптер

PCIE Gen4 U.2 (SFF8639) до M.2 NVME Адаптер Карактеристики : M.2 NVME во U.2 (SFF8639) Претворете го вградениот конектор SFF8639, PinOu

DEN 1.67
SSSR AC Адаптер ЗА 12v Модел pandigital Роман utader PRD07T20WBL7 PRD07T10WWH7 PRD07T1WWH7BL R70D200 Роман 72-70FW R7T40WWHF2 Свеж
SSSR AC Адаптер ЗА 12v Модел pandigital Роман utader PRD07T20WBL7 PRD07T10WWH7 PRD07T1WWH7BL R70D200 Роман 72-70FW R7T40WWHF2

Спецификации : Лаптоп Полнач / Адаптер / Кабел во светот употреба влезен напон опсег : 100240 V 50 / 60 HZ Компа�

DEN 0.67
Камерон Сино 1300mAh Батерија компатибилна со Sony DCR-DVD908E, DCR-HC47, HDR-HC7E, DCR-SR220D, HDR-CX11E, DCR-HC30, DCR-DVD905E, Свеж
Камерон Сино 1300mAh Батерија компатибилна со Sony DCR-DVD908E, DCR-HC47, HDR-HC7E, DCR-SR220D, HDR-CX11E, DCR-HC30, DCR-DVD905E,

Камерон Синососема нова и високо квалитетна батерија за замена за Sony DCRDVD908 E DCRHC47 HDRHC7 E DCRSR220 D HDRCX11 E DCRHC30 DCRDV

DEN 417.60
Пингвини Ленти Сина Божиќ Подарок Тагови Свеж
Пингвини Ленти Сина Божиќ Подарок Тагови

Пакување од 12 Големи Рачно Изработени Ознаки За Подароци со 12 Парчиња лента Печатени еднострани за да в�

DEN 3.00
3дроза Симпатична Слика На Помфрит Со Текст-Плочки Свеж
3дроза Симпатична Слика На Помфрит Со Текст-Плочки

Димензии( во инчи) : 8 W x 8 H x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Сликата е отпе�

DEN 599.84
Kine 2.6inch сет од 5 песни за стапчиња за јадење порцелан направен во Јапонија Свеж
Kine 2.6inch сет од 5 песни за стапчиња за јадење порцелан направен во Јапонија

Кине сет од 5 одмор на стапчиња за јадење Материјалот е порцелан Големината е W2.6x0.4, h0.6inch...

DEN 601.60
Dreamsoft Creations Satin Sheet, Soft & Silky 6 PC Slib Slests Slest for Moys and Girls, одлично за бебе со коса и кожа, розова Свеж
Dreamsoft Creations Satin Sheet, Soft & Silky 6 PC Slib Slests Slest for Moys and Girls, одлично за бебе со коса и кожа, розова

Мерки 52 "L x 28'''W x 8'''H Совршено вклопуваат повеќето стандардни душеци за креветчиња Секој сатен креветче д

DEN 0.67
Истегната соло јамка компатибилен со Apple Watch Band 38mm 40mm 41mm 42mm 44mm 45mm 49mm IWatch Series8/7/6/5/4/3/2/1/SE/Ultra Свеж
Истегната соло јамка компатибилен со Apple Watch Band 38mm 40mm 41mm 42mm 44mm 45mm 49mm IWatch Series8/7/6/5/4/3/2/1/SE/Ultra

Компатибилни модели : Еластичните ленти за рачни ленти на Apple Watch се компатибилни со Apple Watch Series Ultra, 8, 7, 6, 5,

DEN 255.84
Флипер монета Ајзенхауер долар од Танго - трик Свеж
Флипер монета Ајзенхауер долар од Танго - трик

Препорачано за возраст од 13 и повеќе години Одличен подарок за волшебниот хобист или професионалец...

DEN 1049.60
Гармин Монтана 610 Камо Свеж
Гармин Монтана 610 Камо

Овој Сертифициран реновиран производ е тестиран и сертифициран да изгледа и работи како нов Процесот н�

DEN 0.33
Саломе Идеја 1 Пар Компресија Полни Ракави За Нозе За Мажи И Жени, Заштита Од Сонце За Трчање, Кошарка Свеж
Саломе Идеја 1 Пар Компресија Полни Ракави За Нозе За Мажи И Жени, Заштита Од Сонце За Трчање, Кошарка

Ликра ткаенина Увезени Нема затворање затворање Миење Раце Само Ќе добиете 1 пар Нога Ракави Големина : �

DEN 2.67