Канон РФ 15-35мм Ф2. 8 Л Е УСМ

Канон РФ 15-35мм Ф2. 8 Л Е УСМ

-50 %

DEN 10640.00

Свеж

Достапно.

Висок квалитет на сликата и светла f/2.8 широкоаголен ЗУМ РФ Л објектив. Оптичка стабилизација на сликата до 5 Запирања* на корекција на тресење. Голема брзина, мазен и тивок автоматски фокус со НАНО УСМ. Минимално растојание на фокусирање од 0,92 стапки./0,28 М.Контролен прстен за директни промени во поставувањето. Проширете го вашето видно поле СО RF 15-35mm F2. 8 L е USM објектив. Овој објектив од широк агол, L-серија е динамичен додаток на составот НА Серијата EOS R, нудејќи светла f/2,8 максимална решетка и фокусна должина од 15-35mm што помага да се доловат пејзажи, архитектура и други широкоаголни теми во целосен поглед. Опремен Со нано УСМ технологија На Канон за тивко и непречено фокусирање, и до 5 постојки* за корекција на тресење, РФ 15-35мм Ф2. 8 Л Е УСМ овозможува јасни снимки во различни услови на осветлување дури и ноќе или во темни поставки. Експериментирајте со различни агли и перспективи, со минимално растојание за фокусирање од 0,92 стапки./0,28 м. За сигурни перформанси За време на незгодни временски услови, Оваа леќа е стручно запечатена околу нејзините панели, прекинувач и држач за леќи за да се спречи влегување на вода и прашина во објективот. Кога станува збор за подигање на вашата фотографска игра, свртете се кон RF 15-35mm F2.8 L Е USM за да испорача импресивни резултати.

Избор на клиенти

Lightdow 420-800mm f/8.3 Рачен Зум Супер Телефото Објектив + T-Mount За Canon EOS Rebel T3i T3i T4i T5i T6i T6i T6s T7i SL1 Свеж
Lightdow 420-800mm f/8.3 Рачен Зум Супер Телефото Објектив + T-Mount За Canon EOS Rebel T3i T3i T4i T5i T6i T6i T6s T7i SL1

316 Рачно Телефото Зум Леќа За Канон ЕОС Бунтовник Т8и, Канон ЕОС Бунтовник Т7и Т7, Канон ЕОС Бунтовник Т6и Т

DEN 1567.84
Фуџинон XF27mmF2. 8 R WR Свеж
Фуџинон XF27mmF2. 8 R WR

Затоа е опремен со голема отпорност на временските услови и можност за работа на температури до 14°F (10°C).

DEN 2559.84
Сони фе 20-70мм ф/4 Г Леќа Свеж
Сони фе 20-70мм ф/4 Г Леќа

Со невиден ултраширок опсег од 20 мм до краток телефото 70 мм зум, оваа разноврсна леќа е одличен избор за �

DEN 6384.00