LM317 LM337 TL431 Високо Прецизно Линеарно Регулирано Напојување.

LM317 LM337 TL431 Високо Прецизно Линеарно Регулирано Напојување.

DEN 223.84

Свеж

Достапно.

LM317 LM337 TL431 високо прецизно линеарно регулирано напојување. Користете САМО LM317 L337 може да ги задоволи потребите на општата опрема, но со поголема точност и подобра термичка стабилност, TL431 се додава како референтен регулатор за зголемување за 1-2 нивоа, со помал шум и помал бран. Користете јапонија Рубикон филтер кондензатор 6800 UF 35 V. Влезен напон : AC6 V-AC33 V. Излезен напон : DC 3 V3-DC35 V. Максимална излезна струја : 1.5 A. големина на ПХБ : 86 X 55 X 38 MM(L X X H). Влез/Излез терминал : завртка терминал блок ,Теренот 5.08 мм/0.2 " Номинален НАПОН 400В, номинална струја 24амп. ​Опсег НА жици 24 AWG ~ 12 AWG / 2, 5mm2 должина на лента 7mm. Завртки-M3,челик, Cr3+ Zn позлатени. LM317 LM337 TL431 Висока прецизност Линеарна регулирана Употреба на напојување LM317 L337 само може да ги задоволи потребите на општата опрема, но со поголема точност и подобра термичка стабилност, TL431 се додава како референтен регулатор за зголемување за 1-2 нивоа, со помал шум и помал бран. Користете јапонија Рубикон филтер кондензатор 6800 UF 35 V . ​Производите се добро дизајнирани, извонредна изработка, а прецизните делови се добро прифатени од клиентите, Добредојдовте да купите! ​Параметри на производот : Влезен напон : AC6 V-AC33 V Излезен напон : DC 3 V3-DC35 V Максимална излезна струја : 1,5 a pcb големина : 86 X 55 X 38 MM(L X X H) влез/Излезен терминал : блок на приклучок за Завртки, Чекор 5,08 mm/0,2" Номинален напон 400 V, номинална струја 24 Amp. ​Опсег НА жици 24 AWG ~ 12 AWG / 2, 5mm2 должина на лента 7mm. Завртки-M3,челик, Cr3+ Zn позлатени.

Избор на клиенти

Тдк-Ламбда ХВС1500-12 Индустриско Одделение Едно Излезно Напојување. 1500 вати, 12 волти. Свеж
Тдк-Ламбда ХВС1500-12 Индустриско Одделение Едно Излезно Напојување. 1500 вати, 12 волти.

Моќност : 1500 Напон : 12 TdkLambda Серија HWS е едно излезно напојување достапно Од Kepco ВО 300w, 600 W, 1000w и 1500w големини

DEN 6384.00
КОМПЛЕТ За Лабораториска Опрема ENGINDOT-30v 5a Dc Лабораториска Варијабла За Напојување Со ЕМП МЕТАР 5HZ-3,5 G Свеж
КОМПЛЕТ За Лабораториска Опрема ENGINDOT-30v 5a Dc Лабораториска Варијабла За Напојување Со ЕМП МЕТАР 5HZ-3,5 G

[Производ 1] ПОГОЛЕМА ПРЕЦИЗНОСТ СО ФУНКЦИЈАТА ЗА ЗАДРЖУВАЊЕ НА ПОДАТОЦИТЕНапојувањето ENGINDOT DC користи т

DEN 726.40
ЗНАЧИ ДОБРО HDR-100-24N HDR 100 Серија 100.8 W 85 до 264 VAC Влез 24 V Излез Чекор Облик DIN Железнички - 1 точка Свеж Попустот
ЗНАЧИ ДОБРО HDR-100-24N HDR 100 Серија 100.8 W 85 до 264 VAC Влез 24 V Излез Чекор Облик DIN Железнички - 1 точка

Type ACDC : Дин Железнички Број Излези : Еден Излезна моќност : 100 W Излезни Напони : 24 V Влезен Напон : 85 до 264 V Из

DEN 540.80
UNCASO dr-30-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v НАПОН ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 30W Свеж
UNCASO dr-30-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v НАПОН ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 30W

Прилагодлив опсег ЗА ЕДНОНАСОЧЕН напон : ● 10% Опсег на влезен напон : 85~264ВАЦ 120~370ВДЦ 4763хз Струја на влија�

DEN 3.33
SUTK 1PCS Dr-60-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v Напон ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 60W Свеж
SUTK 1PCS Dr-60-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v Напон ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 60W

Прилагодлив опсег ЗА ЕДНОНАСОЧЕН напон : ● 10% Опсег на влезен напон : 85~264ВАЦ 120~370ВДЦ 4763хз Струја на влија�

DEN 718.08
Континуирана Ротација Енкодер Еднонасочна Струја Лабораторија За Напојување Прилагодлив Извор На Клупата Свеж
ЕКСТЕХ Инструменти 382270 Четири Излез Еднонасочна Струја Напојување Свеж
ЕКСТЕХ Инструменти 382270 Четири Излез Еднонасочна Струја Напојување

4во1 еднонасочна струја Две целосно прилагодливи материјали во комбинација со два помошни излези Два из

DEN 1092.80
Б&засилувач; К ПРЕЦИЗНОСТ 1665 НАПОЈУВАЊЕ, ДЦ, РЕГУЛИРАНИ, 20В Свеж
Б&засилувач; К ПРЕЦИЗНОСТ 1665 НАПОЈУВАЊЕ, ДЦ, РЕГУЛИРАНИ, 20В

Преглед на производот прекинувачкото напојување со ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА од 1665 година користи нови техно�

DEN 2239.84
Клупа За клучеви Врвни Напојувања DC PwrSply Двојна Rng1 Американски Кабел За Напојување Свеж
Клупа За клучеви Врвни Напојувања DC PwrSply Двојна Rng1 Американски Кабел За Напојување

Категорија На Производи : Врвни Напојувања На Клупата Рохс : Ј Производ : ЕДНОНАСОЧНА струја Влезен Напо�

DEN 2.00
Метлер Толедо 30137806 Седум 2go Dc Wallplug Адаптер ЗА USB Кабел Свеж
Метлер Толедо 30137806 Седум 2go Dc Wallplug Адаптер ЗА USB Кабел

Димензии на пакетот : 1,0 H x 1,0 L x 1,0 W (инчи) Тежина на пакетот : 2,0 фунти Земја На Потекло : Кина Број на единиц

DEN 656.00
Косдфоге 3д Печатач Регулирано Напојување За Ender-3 3PRO DC24V/15a Излез AC110V/240v Влез Свеж
Косдфоге 3д Печатач Регулирано Напојување За Ender-3 3PRO DC24V/15a Излез AC110V/240v Влез

Оваа Машина CR10s Pro е професионална верзија НА CR10s За Креалитетот додава нов механизам за истиснување со д

DEN 659.20
Еднонасочна струја, 0 ДО 30А, 1 ДО 32В Свеж
Еднонасочна струја, 0 ДО 30А, 1 ДО 32В

① Еднонасочна Струја, 0 ДО 30А, 1 ДО 32В ● Ставка : Еднонасочна струја ● Излезни Волти( DC) : 1 ДО 32 V...

DEN 3.00
АСИ АСИ462102 Дин Железнички Планината, 24w Напојување, 15 VDC, 1.6 засилувач Излез, 90 до 264 ВАЦ Влез Свеж
АСИ АСИ462102 Дин Железнички Планината, 24w Напојување, 15 VDC, 1.6 засилувач Излез, 90 до 264 ВАЦ Влез

Потребен е 1 инч простор за монтирање Приклучок завртка стегач жица завршетоци за лесна инсталација...

DEN 1263.20
6SN1123-1aa00-0BA1 Напојување LT-Модул На Залиха Што Се Користи Во Одлична Состојба Целосно Тестиран Свеж
6SN1123-1aa00-0BA1 Напојување LT-Модул На Залиха Што Се Користи Во Одлична Состојба Целосно Тестиран

6СН11231АА000БА1 Напојување Вистински снимени слики, користете брз транспорт и брод по тестирањето Ние сме �

DEN 0.67
EKSIL 1PCS DR-60-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v Напон ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 60W Свеж
EKSIL 1PCS DR-60-24 Еден Излез Din Железнички Напојување 24v Напон ТРАНСФОРМАТОР LED ДИСПЛЕЈ 60W

Прилагодлив опсег ЗА ЕДНОНАСОЧЕН напон : ● 10% Опсег на влезен напон : 85~264ВАЦ 120~370ВДЦ 4763хз Струја на влија�

DEN 705.12