Бинг &засилувач; Grjondahl Детски Ден Плоча 2023-Малку Помошник На Градинарот 13 см

Бинг &засилувач; Grjondahl Детски Ден Плоча 2023-Малку Помошник На Градинарот 13 см

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Димензии : Приближно 5,25 х 1 х 5,25 "(дијаметар од 13 см). Материјали : Порцелан. Дизајниран од : Свен Вестергард. Година : 2023. Димензии : Приближно 5,25 х 1 х 5,25 "(дијаметар од 13 см). Материјали : Порцелан. Дизајниран од : Свен Вестергард. Година : 2023. Детската Чинија Бинг И Грендал е како подарок завиткан во носталгија. Овогодинешната чинија разголува мотив наречен Мал Помошник На Градинарот, прикажувајќи дете како засадува дрво со кученце желно да помогне или можеби само сака да ископа поголема дупка. Дизајниран од : sven Vestergaard производ почеток : 2023 Материјал : Порцелан трите Кули бинг И Грендал бекстемп со трите кули датираат од 1895 година кога фабриката била претворена во ДОО со харалд Бинг како управен директор. Во тоа време, порцеланот од Кралската Данска Фабрика За Порцелан (Кралскиот Копенхаген) честопати се нарекуваше "Копенхаген порцелан". Со цел да се утврди дека порцеланот на Бинг И Грендал всушност бил и Од Копенхаген, Харалд бинг избрал да ги користи трите кули од Грбот На Копенхаген како заден печат на фабриката. Средната кула се смета за првиот Замок Во Копенхаген-Кулата Абсалон, која порано била на локацијата во која сега се наоѓа данскиот парламент. Помалите кули го претставуваат ѕидот што ја опкружувал главната кула. Производ Член Број 1066058 Меѓународен Член Број 5705140741992 Ширина 13 См Должина 13 см.

Избор на клиенти

4 парчиња Керамика Мачка Вечера Уживаат Јадења Зачини Јадења Натопи Мезе Плочи Свеж
4 парчиња Керамика Мачка Вечера Уживаат Јадења Зачини Јадења Натопи Мезе Плочи

Материјал : Високооган керамика .(Храна безбедна / Здрава) Дијаметар : 4 инчи, висина : 0,8 инчи...

DEN 0.33
Метју 4 парчиња Панда Олеснување Керамички Сос Јадење Зачини Јадење Суши Натопи Сад Предјадење Плоча Свеж Попустот
Метју 4 парчиња Панда Олеснување Керамички Сос Јадење Зачини Јадење Суши Натопи Сад Предјадење Плоча

Круг(Дијаметар) : 9 см / 3,5 инчи, Правоаголник(Д*В) : 9 х 6,5 см / 3,5 х 2,5 инчи Материјал : висока керамика, безбе

DEN 127.84
Тукстон Насловна Кона Керамички Мезе Плоча, 10 х 5-1/2, Лава/Порцелан Бела Свеж
Тукстон Насловна Кона Керамички Мезе Плоча, 10 х 5-1/2, Лава/Порцелан Бела

Ресторан одделение стаклен кинатермички шок тестиран, ниска пропустливост значи силна издржливост отп

DEN 2.33
ДЕМДАКО Црно И Црвено Срце 6.5 инчен Камен Предјадење Плочи Во собата на 4 Свеж
ДЕМДАКО Црно И Црвено Срце 6.5 инчен Камен Предјадење Плочи Во собата на 4

Забавувајте ги вашите гости и понудете ги вашите вкусни задоволства во шарен стил со овие чинии за пред�

DEN 1.67
AnBnCn Соја Сос Чинии/Јадења Во Собата на 6, 4 Инчен Натопи Чинии И Мезе Десерт Мали Чинии За Charcuterie Одбор, 3 мл Порцелан Свеж