Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја

Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја

DEN 271.84

Свеж

Достапно.

Тежина по една топка -1,76 МЛ (+-0,176 МЛ). Материјал-ламс волна 60%, акрил 20%, најлон 20%. Игла за плетење бомбо 0,137~0,177 инчи (3,5~4,5 мм), кука за капчиња #4. Винил пакување како што е соодветно. Добро за правење ќебиња, чанти итн., неколку мали слики. За сите боење( хемиско боење, природно боење итн.), боите можат да бидат малку различни секој циклус. Тоа значи дека бојата на предивата може да биде малку поинаква, ако предивата доаѓаат од различни делови. Поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите. Поради многу нишки за извртување заедно, може да се појави јазол или прекин во средината на предивото за плетење. Тоа не е дефект. Поради боењето, може да има разлика помеѓу количината што излегува од боењето еднаш. Ве молиме купете уште 1 или 2 артикли со референца при купувањето Користејќи неутрален детергент во млака вода. само за миење раце. Не извртувајте и не тријте. Ставете го на крпа и нежно притиснете го за да ја отстраните влагата.Раширете го и сушење Во нијанси Производителот потпиша ексклузивен договор со мене кој е продажба на предива на.

Избор на клиенти

ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива Свеж
ДМЦ 486-7292 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Светло Сива

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.67
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x120 x1m, За Мотори Или Трансформатори Итн. Свеж
Мулти-Влакно Бакар Предиво Покриена Жица 0,1 мм (Дијаметар) x120 x1m, За Мотори Или Трансформатори Итн.

③Материјал : повеќестрана бакарно обложена предиво покриена жица €Карактеристики : изработени од четк

DEN 3.33
Карон Колекции Акварели, Рачно Обоени Теми. Боја 075, Изгрејсонце Свеж
Карон Колекции Акварели, Рачно Обоени Теми. Боја 075, Изгрејсонце

Боја #075, Изгрејсонце Рачно обоен 3 влакно пима памук со иста разноврсност како персиската волна За игла �

DEN 1.67
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење / Свеж
Памук Од предиво Луксор, Мерцеризирано Памучно Предиво Во Гиза, Меко, Супер Фино За Капчиња и Плетење /

?Памучното предиво од предиво е направено од 100% Мерцеризиран Памук Од Гиза Секоја ковчег 1,76 Мл (50гр) / 137

DEN 399.84
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр Свеж
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволителн

DEN 2.33
Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор Свеж
Ренслат Предиво Капчиња Каранфил Букет Рачно Плетени Вештачки Цвеќиња САМ Комплет Домашен Декор

Доволен материјал, Подготвен за ткаење ви овозможува лесно ткаење Сите рачно изработени со капчиња, ќе �

DEN 1.67
Норо Цубаме 14 Нагано Свеж
Норо Цубаме 14 Нагано

Норо Цубаме 14 Нагано Норо Цубаме 50 проценти Свила, 25 проценти Волна, 25 проценти Полиамид Земја на потекл�

DEN 1.00
Јубилејарн Необоен Бамбус Памук Буци Предиво-200гр/Хенк-4 Хенкс Свеж
Јубилејарн Необоен Бамбус Памук Буци Предиво-200гр/Хенк-4 Хенкс

[СОДРЖИНА] 4 хенкс по пакет Секој хенк е 200гр; 132 јарди (120 метри) [СОСТАВ] 50% памук, 50% бамбус вискоза...

DEN 1.33
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници Свеж
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници

Теми за игли на DMC, печатена картичка во боја Вклучени се детални упатства за перење и нега за секоја ниш�

DEN 3.00
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска Свеж
Бернат Меки Бебе Предиво, 5 мл, Мерач 3 Светлина, Мека Праска

Содржина : 100% акрилик Цврсти Материи Со Големина на топка : 140гр / 5 мл, 331 метри / 362 јарди, Омбрес : 120гр / 4

DEN 232.00
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7413 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење...

DEN 0.33