Прилагодливо работно капаче со копче, цветно цвеќе хируршко капаче, вратоврски со грб со ласкава коса

Прилагодливо работно капаче со копче, цветно цвеќе хируршко капаче, вратоврски со грб со ласкава коса

DEN 159.68

Свеж

Достапно.

Меки материјал - Хируршка капа Користете хуманизиран дизајн и изберете мека, удобна, пријателска за кожата, лесен, дише полиестер. Капчето за чистење е супер затегнување што нема да ви даде главоболка. Можете лесно да го носите ова 14 часа директно. Ова работно капаче ги прави вашите долги работни денови многу поудобно. Скриен за коса на косата е изработена од полиестер, гумен опсег . содржат коса - оваа буфантна капа ја покрива косата и останува на место дури и кога сте активни и носите штит за лице. Има многу Малку лизгање, нема нишки што ви се лизгаат во лицето. Не ви треба капа за прилагодување на копчињата цел ден . одговара на која било глава - не премногу голема и одговара на која било глава совршена, оваа прилагодлива работна капаче има одличен еластичен завој на задната страна и дизајнот на копчето, вие може едноставно да ја прилагоди затегнатоста за да се вклопи во различни форми на главата и типови на коса мажи и жени . Дизајн на копчиња и дизајн на џемпери : Можете да ги прикачите лентите на копчињата наместо ушите, што може да ви обезбеди поудобен начин за носење маска . Повикајте ја болката на ушите. Sweatband низ челото што може брзо да ги апсорбира сите потење за да го задржите челото чисто суво и свежо долго време . Широко апликации : Нашата работна капа е широко користена во секојдневниот живот, како што се спа -убавина, салата, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана, теретана Готвач, нега на лицето, заштита од домови, готвење и друга работа. Може да работи како хируршко капаче, хирург капа, капа за чистење анестезија, ноќна ноќ, глава, исто така е одличен подарок за медицински сестри, стоматолог, пациенти, готвачи, колеги, пријатели, членови на семејството, ЕКТ . Стил : Унисекс Работна капа со лак за коса Страшен. Материјал : Полиестерскиот материјал го натера капачето да биде дише, издржливо, удобно. Крвањето на косата е изработена од полиестер, гумена лента. Големина : прилагодлива големина, една големина. Одличен еластичен завој на задната страна за прилагодување. Погодна сезона : Сите сезони Пол : Пакет жени и мажи : 1 работна хап и 1 лак за коса за лакови за употреба : За да се спречи влакната да паѓаат во различно работно опкружување, погодни за разни потреби. Водечки се користат во бањата за убавина, салата, готвач, нега на лицето, дом заштита и друг бизнис. Карактеристики : Дишење, издржлив, удобен, мек, пот-апсорбит. Нема повеќе прекин на косата за време на долгите часови на работа. Удобно повлекување за да ги апсорбира сите потење кога го носите капачето и можете да го одржувате челото чисто за време на работењето. Дизајнот на копчињата ги олеснува ушите за да носите маска. Измијте ја грижата : миење на рацете со ладна вода. Лежете рамно на суво.

Избор на клиенти

Медицински капачиња прилагодливо работно капаче со копчиња и лак за коса од ласкава жирафа Свеж
Медицински капачиња прилагодливо работно капаче со копчиња и лак за коса од ласкава жирафа

Можете да ја добиете најдобрата работна состојба со неа Премиум материјалХируршката капа изработена о�

DEN 198.24
Медицинска медицинска сестра капачиња црни украси Прилагодливо работно капаче со копче и лак за коса Свеж
Медицински капачиња на Муоум, прилагодливо работно капаче со копчиња и лакова коса, череп на круната Свеж
Медицински капачиња на Муоум, прилагодливо работно капаче со копчиња и лакова коса, череп на круната

Ве молиме, оставете мала разлика во големината заради различно рачно мерење Нашиот сет на медицинска се

DEN 468.80
ЕМС Спорт „Скрин за танцување лента Свеж
ЕМС Спорт „Скрин за танцување лента

Тимска боја со спортска икона на бела лента Модни бои и отпечатоци ПониО има коса за време на напорна ак�

DEN 95.84