Body_soul_n_spirit сребрена позлатена мезуза мезуза сина кутија 7см јудаица еврејска тора круна Котел подарок

Body_soul_n_spirit сребрена позлатена мезуза мезуза сина кутија 7см јудаица еврејска тора круна Котел подарок

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Сребрена позлатена декоративна кутија Мезуза - направена во Израел. Големина на случајот Мезуза - 7 см / 2,75 инчи. * (Клаф Скрол не е вклучен). Забелешка - големината од 7 см се однесува на големината на отворот за свиток Клаф во задниот дел на мезуза. Самата реална мезуза е малку поголема. Сребрена позлатена декоративна кутија Мезуза - направена во Израел. Големина на случајот Мезуза - 7 см / 2,75 инчи. * (Клаф Скрол не е вклучен). Забелешка - големината од 7 см се однесува на големината на отворот за свиток Клаф во задниот дел на мезуза. Самата реална мезуза е малку поголема. Еврејската мицва да постави мезуза на вратата на домот доаѓа од Дјут. 6 : 4-9, добро познат пасус кој обично се нарекува Шема. Г-Д нè наредува да ги чуваме неговите зборови постојано во нашите умови и во нашите срца со тоа што ќе ги напишеме на вратите на нашиот дом „Барух Ата Ад-Оно-Е-Лоеин Мелех Ха-Олам Ашер Кидишану Бе-Митцвосав Ветзивану Ликбоа мезуза“. Благословен сте вие ​​Г-г, нашиот Г-г, крал на универзумот кој нè освети со своите заповеди и ни заповеда да ја поставиме мезуза. Атрактивен дизајн Мезуза. Ова е навистина прекрасна ставка што е утешно да се има на вратата на вашиот дом или да се даде како вистински посебен подарок на Јудаица.

Избор на клиенти

Judaica Mezuzah Case Пластично бело W сино сјај затворено 12 см Свеж
Judaica Mezuzah Case Пластично бело W сино сјај затворено 12 см

Убава кутија Мезуза направена од бела пластика со сина боја сјај Случајот има силиконска плута и затвор

DEN 206.40
Убава кутија Мезуза со црвено стакло, бело споено стакло, еврејски подарок за домаќинство Свеж
Убава кутија Мезуза со црвено стакло, бело споено стакло, еврејски подарок за домаќинство

Mezuzah Cover Glass, Mezuzah Case, Clear Glass ,Housewarming Gift, Handmade Judaica, Gift, Art Glass, Jewish Wedding Gifts, Jewish New Home, mezuzah with scroll for door, mezuzah kosher scro

DEN 0.33
Пластична мезуза слична на бакар со гумена заптивка 10 см Свеж
Пластична мезуза слична на бакар со гумена заптивка 10 см

Бакарна пластика Мезуза Гума заптивка, доказ за вода Одговара на 10 см Клаф Не доаѓа со свиток...

DEN 3.33
Judaica Mezuzah Case Gold Metallic Aluminum затворен полу -круг 12 см Свеж
Judaica Mezuzah Case Gold Metallic Aluminum затворен полу -круг 12 см

Прекрасен случај во Мезуза направен од металик златен алуминиум Полу тркалезна форма Случајот има затв

DEN 1308.80
Ахарони 7 брахот метал кошер мезуза случај со луксузна сребрена чинија. Свеж
Ахарони 7 брахот метал кошер мезуза случај со луксузна сребрена чинија.

Вклучувајќи силен двострана лепак и метал назад што го затвора мезуза и го штити свитката на Мезуза Пос�

DEN 1.33
Meir Cohen пакет од 5 разновидни бои емајлиран метал мезуза случаи, 8,8 см, Менорах Свеж
Meir Cohen пакет од 5 разновидни бои емајлиран метал мезуза случаи, 8,8 см, Менорах

Пакет од 5 случаи на мезуза Обоена емајл вметнување во бела, тиркизна, светло сина, црвена и кралска сина

DEN 3.00
Бетонски мезуза сјај во боја - сина Свеж
Бетонски мезуза сјај во боја - сина

Современа Јудаица Грк од Марит Мејслер, оригинални дизајни Направено во Израел Рачно изработени...

DEN 1.00
Judaica mezuzah case алуминиум емајл сребрен сјај 10 см Свеж
Judaica mezuzah case алуминиум емајл сребрен сјај 10 см

Прекрасен случај во Мезуза направен од алуминиум обложена со емајл Сребрена боја Шин...

DEN 1334.40
Мезуза „Шалом-Салаам-Пејс“ во израелска сина емајл Свеж
Мезуза „Шалом-Салаам-Пејс“ во израелска сина емајл

20% од профитот на војна до мир се посветени на организациите за мир и социјална правда посветени на тран�

DEN 1.33
Потпишана голема мезуза - алуминиум Свеж
Потпишана голема мезуза - алуминиум

Современа Јудаица Оригинален дизајн од Анат Басанта Направено во Израел Рачно изработени Предметот до�

DEN 0.67
Сино мезуза стакло куќиште со сини, жолти и црвени дамки, подарок за еврејски домаќинки Свеж
Сино мезуза стакло куќиште со сини, жолти и црвени дамки, подарок за еврејски домаќинки

Случај во Мезуза, шарени дамки, сино стакло, рачно изработена Јудаица, еврејско домаќинство, подарок за �

DEN 960.00
Baltinester Agayof Media Mezuzah со dots Shin Cut -Out Design 1,5 x 12cm - црна Свеж
Baltinester Agayof Media Mezuzah со dots Shin Cut -Out Design 1,5 x 12cm - црна

Рачно изработена ставка Анодизиран алуминиум за да се спречи бојата да се излупи Разновидност на бои за

DEN 1360.00
Маташи рака насликана мезуза злато позлатена и кристали Свеж
Маташи рака насликана мезуза злато позлатена и кристали

Очигледна Јудаица : Мезуза е контејнер во кој се сместени пергамент испишан со верски текстови...

DEN 383.84
Случај со месинг мезуза со кошерска свитка Јудаица мезуза јудаизам еврејски дом Свеж
Случај со месинг мезуза со кошерска свитка Јудаица мезуза јудаизам еврејски дом

Погоден за движење до 12 см Метал Мезуза Златна боја Висина на големината 16см / 6.2 "Ширина2см / 0.7" Длабочин

DEN 1.67
Еврејска мезуза случај бело стакло со шарени дамки, креативна Јудаица, подарок за еврејски домаќинки Свеж
Еврејска мезуза случај бело стакло со шарени дамки, креативна Јудаица, подарок за еврејски домаќинки

Случај во Мезуза, шарени дамки, бело стакло, рачно изработено Јудаица, еврејско домаќинство, подарок за �

DEN 1040.00
Детска соба за деца од полираизин го потпишува писмото Мезуза Свеж
Детска соба за деца од полираизин го потпишува писмото Мезуза

* Мезуза со уметнички дизајн Големина : 12 см Материјал : полираизин Оваа дрвена мезуза е светло обоена и �

DEN 0.67
Еврејска мезуза кутија беж стакло со шарени ленти, креативна Јудаица, подарок за домаќинство Свеж
Еврејска мезуза кутија беж стакло со шарени ленти, креативна Јудаица, подарок за домаќинство

Рачно изработено мезуза, подарок за мезуза, еврејско домаќинство, еврејски подарок за дома, еврејски но�

DEN 0.33
Света земја подароци мезуза -грабеж -Појт Свеж
Света земја подароци мезуза -грабеж -Појт

2014 Метал MezuzahBroastplate (3,25 ")Пјутер, Статус : Активен, ISBN : 5246008363, ISBN13 : 9785246008362, UPC : 845246008362, Брзи : Брзина : 121265, CPC S

DEN 159.20
Благословете ја оваа куќа Путер Мезузах плакета Свеж
Благословете ја оваа куќа Путер Мезузах плакета

Издавач подароци за света земја Супер домашен декор Примарен Декоративен додаток Големина 4 25 in Произ

DEN 1.33
Сребрен алуминиум 12 см во Јудаица чувар на вратата од мезуза Свеж
Сребрен алуминиум 12 см во Јудаица чувар на вратата од мезуза

Елегантен полу круг мезуза случај со писмото сјај врежан на хебрејски јазик Ова е убава ставка за ваша с

DEN 239.20
Случајот Talisman4u Pewter Mezuzah со свиток еврејска starвезда на Давид Израел Јудаица врата Мезуза 4 инчи Свеж
Случајот Talisman4u Pewter Mezuzah со свиток еврејска starвезда на Давид Израел Јудаица врата Мезуза 4 инчи

Case Случајот со Пјутер Мезуза со свиток за врата со еврејска starвезда на Давид Донесете заштита и благосл�

DEN 0.33
Паутер на светата земја со сини камења со накит мезуза Свеж
Паутер на светата земја со сини камења со накит мезуза

Убава и многу елегантна накит Мезуза од Израел оригинален дизајн Одличен квалитет и одличен изглед еле

DEN 180.16
Вуд 4 / 10см мезуза мезуза со starвездата на Менорах од Маген Дејвид има потреба од свиток од 7 см Свеж
Вуд 4 / 10см мезуза мезуза со starвездата на Менорах од Маген Дејвид има потреба од свиток од 7 см

Ова е топола дрво Мезуза од Израел Фигурите на Мезуза : Буквата "Шин" = чувар на вратата на Израел...

DEN 3.33