Дијаметар на Kehuashina TPU 1,75мм дијаметар за 3D печатач Ultrahard TPU 1KG Spool 3D печатач Додатоци Додатоци Зелена

Дијаметар на Kehuashina TPU 1,75мм дијаметар за 3D печатач Ultrahard TPU 1KG Spool 3D печатач Додатоци Додатоци Зелена

DEN 440.64

Свеж

Достапно.

Ултрахард ТПУ власт : 72д. Отпорност на абразија, прецизност со голема печатење, производи за печатење има голема осветленост и може да се користи директно. Висока компатибилност : Тој одговара на разновиден печатач на FDM 3 D, компатибилен со Reprap, Maker Bot, Up!, Lulzbot, Afinia, Solidoodle, Makergear, Printrbot LC и многу повеќе!. Професионално пакување : Спачката на влакната дојде во запечатена вакуумска кеса со десикантна торба за да се одржи суво и да се чува прашина и странски честички, да се спречат метеж на млазницата и да се дадат мазни 3Д модели. Параметри за печатење : За да се постигне добар ефект, препорачана екструзија (225 ° C- 245 ° C), препорачана брзина на печатење (20 - 40 mm/s), загреан кревет : 60 ° C. 100% задоволство Guarntee : Доаѓа со 100% гаранција за задоволство без метеж. Ние сме доверба со квалитетот на нашите производи. Секоја филамент за 3Д печатач ќе создаде отпечатоци со кои сте задоволни. Зошто да не изберете нас? Силна R толеранција : 0,05 Температура на печатење : 225 ° C- 245 ° C Препорачана Брзина на печатење : 20 - 40мм/s Температура на топлина : 60 ​​° C Ве молиме, обрнете внимание : Повлечете го влакното ако одите да го оставите печатачот неактивен за еден ден. Чувајте го ова влакно во сува и запечатена торба или кутија за да го продолжите животот на вашиот филамент. Кога го чувате влакното, ве молиме поминете го лабавиот крај преку дупката на работ на ролна на влакната, ова може да избегне заплетканост. Може да се храни правилно и правилно кога ќе го користите следниот пат.

  :

Избор на клиенти

Snowsuit за момчиња на Ixtreme - 2 парчиња изолирана скијачка јакна и снежна биб Свеж
Snowsuit за момчиња на Ixtreme - 2 парчиња изолирана скијачка јакна и снежна биб

100% полиестер Увезени Затворање на патент Машинско миење Сноуит за момчиња : Зимскиот снег на ова бебе мо

DEN 559.84
Флип Клуч фоб одговара За Чеви Рамноденица Камаро 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2017 2018 2019 Круз Малибу Импала Соник Свеж
Флип Клуч фоб одговара За Чеви Рамноденица Камаро 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2017 2018 2019 Круз Малибу Импала Соник

КОМПАТИБИЛЕН СО FCC ID : OHT01060512 / V2 T01060512 За Целосна Компатибилна Листа, Проверете Го Описот На Нашиот Произ

DEN 1.67
Бартон Котел Ранец, Сируп Шевронен Свеж
Бартон Котел Ранец, Сируп Шевронен

20Л [16.5 во х 11ин х 6ин] [42см х 29см х 15см] 1.1 фунти 0,5 кг Поместена Преграда за лаптоп [14.5 во х 10.5 во] [37см х 26.5 см].

DEN 307.20
Жични Слушалки Слушалки Без Раце Микрофон 3,5 мм Слушалки Слушалки Слушалки Микрофон Компатибилен СО СЕЧИЛОТО ЗТЕ 10 Свеж
целициозен Свилен Благ Заштитник На Екранот Против Отсјај Компатибилен Со Лава Z93 [Пакување од 2] Свеж
целициозен Свилен Благ Заштитник На Екранот Против Отсјај Компатибилен Со Лава Z93 [Пакување од 2]

Ултра тенок и свилен заштитен филм дизајниран специјално за лава З93 Благ слој против отсјај ја подобрув

DEN 1.33