Печ на Нас Северен остров - со кука и јамка, 5 “

Печ на Нас Северен остров - со кука и јамка, 5 “

DEN 223.84

Свеж

Достапно.

Патче на Нас Северен остров воведувајќи ја лепенката на Нас Северен остров-задолжително за сите ентузијасти во авијацијата! Мерење на 5 инчи и целосно извезено, оваа висококвалитетна лепенка е совршен начин да ја покажете вашата поддршка за американската поморска авијатичар. 5 -инчен лепенка извезена американска поморска авијатичар во сопственост на Бизнис Северен остров е историска американска морнарица база лоцирана во Сан Диего, Калифорнија. Основана е како поморска воздушна станица во 1917 година и првично беше позната како поморска воздушна станица Сан Диего до 1955 година. Северен остров има значително место во историјата на авијацијата, како што беше и многу од првите авијатичари на американската морнарица, вклучувајќи го и потполковник Теодор Елисон, беа обучени уште во 1911 година. Пред да биде назначен како поморска воздушна станица, Северен остров беше ненаселен стан од песок што се користеше за јавање и лов од гости на хотелот дел Коронадо. Островот првично беше наречен како остров Северен Коронадо, бидејќи беше одвоен од Јужен Коронадо со плитко заливот познат како Шпански Бајт. Во 1886 година, Северна и Јужна Коронадо беа купени од страна на инвеститорот за да стане станбено одморалиште. Додека Јужен Коронадо стана град Коронадо, Северен Коронадо никогаш не беше развиен и наместо тоа беше изнајмен од Глен Куртис за воспоставување на летачко училиште. Морнарицата беше поканета да ја користи страницата за обука за авијација во 1912 година и отвори станица, но ја напушти набргу потоа. Армијата тогаш основаше авијациско училиште во 1913 година и не беше до 1917 година, Конгресот ја присвои земјата за два аеродроми. Морнарицата започна со шаторски град познат како „Камп проблем“, но како што одминуваше времето, го сподели островот со сигналниот корпус на армијата, воздушната служба и воздушниот корпус Роквел поле до 1937 година кога Армијата замина и морнарицата ги прошири своите операции да го покрие целиот Северен остров. Северниот остров е родно место на многу пресвртници во авијацијата, вклучувајќи го и првиот лет на морска плоча во 1911 година.

Избор на клиенти

Сигил од Самигино - Везена лепенка, димензии, купете 3 Добијте 4, 3,2 x 3,2 Свеж
Сигил од Самигино - Везена лепенка, димензии, купете 3 Добијте 4, 3,2 x 3,2

Samigino, Valefor, Vasago, Bael, Black Sun, Pentagram, Baphomet, Pentagrama, везена лепенка црно сонце, сигил на бањи, белиал, бог ра, алхем�

DEN 684.80
IR Blackout Hungary Flag Magyarország 2x3.5 IFF инфрацрвен тактички морал на допир на допир Свеж
IR Blackout Hungary Flag Magyarország 2x3.5 IFF инфрацрвен тактички морал на допир на допир

Големина 2x3,5 (инчи); 5.1x8,9 см [Топ ткаенина] Црна Кордура (500 D или 1000 D) ткаенина [Позадина / поддршка] IR (инфра�

DEN 0.33
A-One 3 PCS Pack- Montmartre Landmark Patch+France Flag Lapel Pin и везови, значка за градски сувенири, железо на шиење на стап Свеж
A-One 3 PCS Pack- Montmartre Landmark Patch+France Flag Lapel Pin и везови, значка за градски сувенири, железо на шиење на стап

рон трансфери или шиење на ткаенини костуми, кошули, врски, ранци, капи, воени униформи и повеќе ткаенин�

DEN 1185.60
Мексико знаме железо на лепенка 2 1/2 Мексиканско национално знаме Свеж
Мексико знаме железо на лепенка 2 1/2 Мексиканско национално знаме

Земја / регион на производство : Мексико, Состав : Везено Занает : Везено железо на апликација, Единица за

DEN 1520.00
Лав неконтролирано од тактички морал на знамето на Шкотска - 2 x3 Свеж
Лав неконтролирано од тактички морал на знамето на Шкотска - 2 x3

Дизајн прикажување на црвен лав распространет, со синиот јазик и канџи, во рамките на црвена двојна гра�

DEN 380.80
Вини Пох ееоре лик 2 1/2 инчи висок везена лепенка Свеж
Вини Пох ееоре лик 2 1/2 инчи висок везена лепенка

Сосема ново Вини Пох ееоре лик 2 1 / 2 инчи висок везена лепенка Манки за лепенка високи 3 инчи Сосема ново..

DEN 3.33
Screamin 'Eagle јакна елек назад MC Patch [12.0 x 4,0 инчи -железо на шиење на] Свеж
Screamin 'Eagle јакна елек назад MC Patch [12.0 x 4,0 инчи -железо на шиење на]

Висококвалитетно извезено лепенка Топлина запечатена поддршка Ironелезо вклучено или шијте го Големина

DEN 2.67
Shit Creek Survivor Tactical Snucation Hook and Loop целосно везена морална ознака лепенка Свеж
Shit Creek Survivor Tactical Snucation Hook and Loop целосно везена морална ознака лепенка

2 "x 3" целосно везена лепенка за морал на кука и јамка Неограничена гаранција за живот за да можете да куп

DEN 417.60
Прилагодено и уникатно есенско [Есенско пилешко круг] Везено железо на/шива лепенка [4.9x *4.87] [Направено во САД] Свеж
Прилагодено и уникатно есенско [Есенско пилешко круг] Везено железо на/шива лепенка [4.9x *4.87] [Направено во САД]

Име : Есенски пилиња круг Големина : 4.9x4.87 " Шевови : 44982 може да се купат Чекорите за да го пеглате на облек�

DEN 704.00
CPR основна лепенка за поддршка на животна печатено железо на значка / 3 инчи Applike DIY Свеж
CPR основна лепенка за поддршка на животна печатено железо на значка / 3 инчи Applike DIY

Мерки за лепенка : 3 инчи 80 мм (приближно) Вклучено е целосно железо на упатства Брз, бесплатен превоз од �

DEN 1.67
Бела мачка со средно прстено извезено лепенка железо. Големина: 3,4x3,8 инчи. Свеж
Бела мачка со средно прстено извезено лепенка железо. Големина: 3,4x3,8 инчи.

Дизајн со врвен квалитетмачката со везена лепенка со средни прсти, како и остатокот од закрпи на Ballpatches,

DEN 0.33
А -Еден - Амблем за лав Амбл Амблем + Данска знаме ткаенина крпа, везена штица, лепенка за данмарк бр.097C Свеж
А -Еден - Амблем за лав Амбл Амблем + Данска знаме ткаенина крпа, везена штица, лепенка за данмарк бр.097C

Тема за везови и полиестер Количина : 1 компјутер Денамрк лав Везена лепенка (3,1 x 2,5 инчи), 1 компјутерски л

DEN 239.84
Везени црвени цвеќиња рози закрпи за закрпи Свеж
Везени црвени цвеќиња рози закрпи за закрпи

Везени црвени цвеќиња рози закрпи Апликација за лепенка за шиење Апликација за цвеќе Апликација на роз�

DEN 452.80
Рефлексивни ЕМТ ЕМС ПАРМЕДИЧКИ МЕДИЦИСКИ ПАТ [3,0 x 3,0 инчи -прицврстувач за прицврстување - Re6] Свеж
Рефлексивни ЕМТ ЕМС ПАРМЕДИЧКИ МЕДИЦИСКИ ПАТ [3,0 x 3,0 инчи -прицврстувач за прицврстување - Re6]

Висококвалитетно извезено лепенка Прицврстувач Јамка не е вклучена Големина : 3,0 инчи Направено продад�

DEN 2.33
7,5 DIY KOI Iron-On Patch Везени апликации за облека за лепенка за шиење фенси крап лепенка кинески апликации за везови Свеж
7,5 DIY KOI Iron-On Patch Везени апликации за облека за лепенка за шиење фенси крап лепенка кинески апликации за везови

Извезена фенси крапжелезо за вас облека за DIY Кинески везени стил лепенка x 1 парче Не токсично лепило за

DEN 175.84
Американско знаме железо на лепенка 2 1/2 САД патриотски Свеж
Американско знаме железо на лепенка 2 1/2 САД патриотски

Производ : Ironелезо на апликации Формите (1) Загрејте го железото до поставувањето „памук“ Не користете �

DEN 49.44
Обични и уникатни неверојатни шарени пеперутки [Dream Dream] Везено железо Вклучено/шиење лепенка [7,1 x 3,82] направено во Свеж
Болничка посета железо на лепенка медицинска помош Свеж
Болничка посета железо на лепенка медицинска помош

Материјал : железо на апликација, тип : железо Производ : Ironелезо на апликации Состав : извезена Тема : Пос

DEN 2.33
Света геометрија, варијација 3 - извезена лепенка, 8 x 8 см Свеж
Света геометрија, варијација 3 - извезена лепенка, 8 x 8 см

Големина 8x8 см Висок квалитет, шијте на лепенка произведена во ЕУ Цврста поддршка, густо шиење Бојата, ф�

DEN 92.48