Табела за обука на ситници за мали деца - Автомобили и дизајн на тркачи и тренинг за ситни часовници за време на светлата и музиката - диносаурус жолта

Табела за обука на ситници за мали деца - Автомобили и дизајн на тркачи и тренинг за ситни часовници за време на светлата и

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Обуката за ситници може да биде забавно со часовникот за обука. Направете ја ситната обука полесно со нашиот информативен и забавен комплет за табели за обука на ситни страни!. ❤ Забавен и возбудлив комплет за обука на ситници - вклучивме сè што ви треба за да го направите ситниот тренинг целосен успех. Потоа, тајмерот повторно се врати. Часовникот исто така го покажува времето. ❤ Тајмер за јамка ⌛➿ - Вашиот пиштол за обука има лесен за поставување програмабилна јамка во тајмер за 15м, 30м, 45м, 60м, 2 H и 3 H за да ги потсети вашите малечки кога треба да одат на ситни. Часовникот всушност покажува и време! Не грижете се за тоа што да правите со вашиот часовник за обука на ситници, откако вашите деца научија како да возврат. ✅ Направете тренинг за обука за вашите деца-Нашите деца Potty Watch ќе го потсетат вашето дете да оди во тоалетот или да го користи ситницата, што го прави искуство без стрес за вас, родителите. Ги потсетува децата да одат на ситници на секои 15м, 30м, 45м, 60м, 90м, 2 ч, 3ч. Табелата за обука на ситници Користете го црвениот маркер за бришење во вашиот комплет за ситни страни за да ја завршите секоја страница од табелата за награди за обука со името на вашето дете, денот на неделата и датумот. Напуштете ги скапите места за обука на тоалети, графикони и други гизми. Направете го тоа забавно за вашето малечко. Athena Futures Potty Training Watch е ваш пријател, идејата е да имате часовникот да ги потсети вашите деца да одат во тоалет или да користат ситници, а не вие ​​родител. Сертификат за награда за обука на крајот на 4 недели, без разлика дали вашето дете е целосно обучено или не, е време да ги издадете со сертификатот за да обележите колку далеку дошле. Овој метод се користи во центрите за дневна нега со години и ние сакаме да го донесеме во вашиот дом. Сè што ви треба е забавен потсетник за време на време. Не заборавајте да додадете налепница во релевантниот работен ден, секој пат кога ќе го користат тоалетот или ќе пробаат да eиркаат или да караат во тоалетот или ситницата. Правејќи користење на тоалетот вистинска прослава што ја охрабрува вашата малечка. Нема ништо подобро од следење на систем каде што вашето дете е наградено секој пат кога ќе го користат тоалетот или преносно ситно. Атина иднината неверојатни часовници за обука на ситници ви овозможуваат побрзо да возот и да го заостри умот на вашето дете. Исклучете го тајмерот ноќе или кога и да сакате. Ние го правиме тренингот со ситници со нашиот часовник за обука за девојчиња и момчиња. Сè што ви треба е забавен потсетник за време на време. Тоа е толку лесно. Пенкалото можете да го користите вклучено во комплетот за обука на ситници за да го завршите нивното име и датумот. ? Табела за налепници за обука на ситници - Обука за ситници е огромна пресвртница во животот на кое било мало, затоа е важно да ги охрабриме веднаш штом се подготвени. Да се ​​направи оваа вистинска прослава е навистина охрабрувачко за нив и треба да ги мотивира да продолжат да прават добро. Атина иднината неверојатни часовници за обука на ситници ви овозможуваат побрзо да возот и да го заостри умот на вашето дете.

Избор на клиенти

Nuby Easy Grip Safetie Seather Seat Trainer со интегриран стражар за прскање за мали деца и деца, бело Свеж
Nuby Easy Grip Safetie Seather Seat Trainer со интегриран стражар за прскање за мали деца и деца, бело

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 207.84
Писмото за обука на ситници со трепкачки светла и музички тонови розови диносауруси и табели за обука на мали деца - Дизајн Свеж Попустот
Запознајте го Potty Watch The 1 -ви часовник направен за да му помогнете на ситниот воз, зелена Свеж
Запознајте го Potty Watch The 1 -ви часовник направен за да му помогнете на ситниот воз, зелена

Користете хартија за да ги потиснете пролетните шипки и извадете ја лентата за часовници од случајот за

DEN 0.67
Kalencom potette плус 2-во-1 патни тренерски седишта розови Свеж
Kalencom potette плус 2-во-1 патни тренерски седишта розови

Доаѓа со 3 супер апсорбирачки, протекувања и лесни за употреба за еднократна употреба Погодно за возрас�

DEN 1.00
Toyandonona Urinator Boys Potty Training Urinal, Cute Rabbit Обука за уринали со смешна цел за цел за момчиња Свеж
Toyandonona Urinator Boys Potty Training Urinal, Cute Rabbit Обука за уринали со смешна цел за цел за момчиња

Дизајн на цртани филмови, изгледа симпатично и симпатично Одвојлив дизајн, лесен за инсталирање и чисте

DEN 567.20
Kalencom г -дин Petey Petete Potte Potty Kit, розова, една големина Свеж
Kalencom г -дин Petey Petete Potte Potty Kit, розова, една големина

Potette Plво1 преносен ситница Книга за авантуристички хард Г дин Пети Потет безбедносна играчка...

DEN 288.48
Уби широко 2 чекори столче за деца, столче за деца за тренинг со тоалети, мек зафат отпорен на лизгање за безбедност Свеж
Jpma & greenguard злато овластен сон за мене холандско дете на дете направено со одржлив Нов Зеланд Пиневуд Свеж
Jpma & greenguard злато овластен сон за мене холандско дете на дете направено со одржлив Нов Зеланд Пиневуд

Печатете ја етикетата за враќање Софистицирани завршувања : Достапно во 2 Суптилни завршувања што лесно

DEN 2239.84
Peppa Pig PP12691 - Урина Свеж
Peppa Pig PP12691 - Урина

Садови и столици со свињи Уринали и столици унисекс дете Peppa Pig Polypropilene Monoblock капакот (PP12691) Unisex Детска сит�

DEN 540.32
Деца урина со 2 вшмукување чаша, пластичен wallид монтиран со цел за обука на ситни урина, за мали деца деца Свеж
Деца урина со 2 вшмукување чаша, пластичен wallид монтиран со цел за обука на ситни урина, за мали деца деца

Целта на целта : Овој уринар за обука на ситници обезбедува забавна цел за момчињата да имаат за цел, да г

DEN 1.67
Bububla Stylish Travel Potty Chood Tag Свеж
Bububla Stylish Travel Potty Chood Tag

Ослободени од штетни материи, како што се ПВЦ, БПА и фталати Водоотпорен патент ПУкожа закачалка и влечк

DEN 1316.80
Внимание на тајмер за обука на ситници - Табела за обука на розови диносауруси и ситни за мали деца - Дизајн на еднорог и покривки Свеж Попустот