Нуо Руи Триаголник форма разновидна огледална мозаична плочка 200 парчиња

Нуо Руи Триаголник форма разновидна огледална мозаична плочка 200 парчиња

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Стаклен материјал : Направено од најбезбеден материјал, извонреден материјал за заштита на животната средина. Одлично за занает : Овие плочки за мозаик од огледало се совршени за целата ваша уметност и занаетчиска работа. Широка употреба : Мини огледала на триаголник се одлични за вашите мозаични проекти, вклучувајќи украсување, фото рамки, граници, правење картички, мозаици, бази на украси, костуми и многу други занаетчиски идеи. Овие плочки се погодни за проекти во затворен и на отворено. Вклучен пакет : getе добиете 100 парчиња од 0,6 "(1,5 см) Триаголник плочки и100 парчиња од 1 '' (2,54 см) плочки за огледало на триаголник, тотално 200 парчиња. Околу големина : Секој мал триаголник мери приближно 0,6 инчи (1,5 см ) и секој голем триаголник мери приближно 1 инч (2,54 см), а дебелината е околу 0,04 инчи (0,12 см). Материјали : вистинска стаклена огледало Боја : Редовна дебелина на огледалото : 0,12 см Количина на пакет : 0,6 "(1,5 см) 100 Парчиња и 1 инчи (2,54 см) 100 парчиња, тотално 200 парчиња Ве молиме Забележете : Малите форми може да имаат остри рабови, не се соодветни за деца и ве молиме да носат нараквици за да избегнете гребење на прстите кога ги користите.

Избор на клиенти

Дидисеаон 2 парчиња 1 прирачник за стакло од кристално стакло од мозаик Свеж
Дидисеаон 2 парчиња 1 прирачник за стакло од кристално стакло од мозаик

Снабдувања за занаети DIY Декоративни и убави, полни со креативност и естетска Совршено се совпаѓаат за DI

DEN 169.60
Swororo Mosaic Tiles 500g керамички мозаични плочки Неправилни скршени порцелански плочки кристално мозаик стакло за стакло Свеж
0,7х2,1 см витраж лента, чиста стаклена мозаик парчиња DIY мозаични плочки хоби за занаетчиски материјал 200г Свеж
0,7х2,1 см витраж лента, чиста стаклена мозаик парчиња DIY мозаични плочки хоби за занаетчиски материјал 200г

Големина : 0,7*2,1 см / 0,27 "*0,82" Мозаик го плочки на wallsидовите за украсување, рачно изработени плочи, фото ра�

DEN 223.84
100 бели компјутери 15мм триаголник керамички висок сјај мозаик гранични плочки мозаик правење материјали Свеж
100 бели компјутери 15мм триаголник керамички висок сјај мозаик гранични плочки мозаик правење материјали

Совршен додаток на мојот опсег на високи отпуштени керамички плочки Комбинирајте 2 за да направите дија

DEN 2.67
Litmind 8 парчиња витраж со разновидност на стаклени листови, 4 x 6 инчи Iridescent стаклени чаршафи за почетници, мозаични Свеж
Sewacc 3 парчиња 1 мозаик мало парче кристално стакло Свеж
Sewacc 3 парчиња 1 мозаик мало парче кристално стакло

Рачно изработена плочка од мозаик Овие мозаични плочки во нежни бои нема да ги изгубат своите бои, за да

DEN 1068.80
Плимор околу 3мм чиста стакло, 2 инчи x 2 инчи Свеж
Плимор околу 3мм чиста стакло, 2 инчи x 2 инчи

Големина : 2 инчи x 2 инчи и 3мм (0,1 инчи) дебела големина на наклон : 0,125 инчи Количина : 2 пакет Материјал : Пр�

DEN 3.00