Изворите на компресија се погодни за повеќето дијаметар на жицата I жица 0,8мм компресија од не'рѓосувачки челик Пролет Надворешен дијаметар од 10мм Пролетната должи

Изворите на компресија се погодни за повеќето дијаметар на жицата I жица 0,8мм компресија од не'рѓосувачки челик Пролет Надворешен

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Има силна антиоксидација, анти-киселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба. Материјал : Не'рѓосувачки челик. Дијаметар на жица : 0,8мм. Надворешен дијаметар : 10мм. Димензии : Дијаметар на жица × Надворешен дијаметар × Должина. Има силна антиоксидација, анти-киселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба. Материјал : Не'рѓосувачки челик. Дијаметар на жица : 0,8мм. Надворешен дијаметар : 10мм. Димензии : Дијаметар на жица × Надворешен дијаметар × Должина. Секоја пролет е внимателно дизајнирана за да обезбеди највисок квалитет, мерач и калеми за најбезбедни, најсилни и најиздржливи извори. Производ Опис : Материјал : Дијаметар од не'рѓосувачки челик : Дијаметар од 0,8mmouter : 10mmsize : Дијаметар на жица × Надворешен дијаметар × Должина Големините и материјалите можат да се прилагодат според вашите потреби! Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Изворите на компресија користат повеќе отворени калеми за да обезбедат отпорност на надворешни оптоварувања (на пример, гравитационите компресии на тркалата или душеците на телото на телото). Тоа е, тие притискаат назад за да се спротивстават на надворешниот притисок. Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Покрај тоа, постојат извори на конусна компресија или комбинација на конусни и директно извори. Во зависност од полето на примена, изворите на компресија можат да се користат за да се спротивстават на притисокот и/или да се чуваат енергија. Тркалезната жица е најчесто користената пролет за компресија, но има и извори на компресија изработени од квадратни, правоаголни и специјални жици во форма. , нуклеарна енергија, ветерна енергија, топлинска енергија, градежни машини, машини за рударство, градежни машини, лифтови и други полиња. За склопување на производство, експеримент, истражување и развој, одржување, итн. Пакет вклучен : Според вашиот избор x 1.

Избор на клиенти

Ахегас извори на пролет компресија пролетна челична челик долга должина на пролет Свеж
Ахегас извори на пролет компресија пролетна челична челик долга должина на пролет

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

DEN 1.33
5 парчиња 304 не'рѓосувачки челик компресија во форма Y, пролет, пролет на долг притисок, 0,7x6x305мм Свеж
5 парчиња 304 не'рѓосувачки челик компресија во форма Y, пролет, пролет на долг притисок, 0,7x6x305мм

Опис на големината : Пример : Големина : 0,7x4x305mm = Дијаметар на жица x Надворешен дијаметар x должина Опис на

DEN 2.00
Uxcell Compression Spring - 1,2 mm жица DIA, 12mm OD, 40мм бесплатна пролетна челична продолжение на челик пролет, црна, 10 Свеж
Uxcell Compression Spring - 1,2 mm жица DIA, 12mm OD, 40мм бесплатна пролетна челична продолжение на челик пролет, црна, 10

Производ : 12мм / 0,47inch OD, 1,2 mm / 0,05inch дијаметар на жицата, 40мм / 1,56inch вкупна висина Исушете до завршувањето на

DEN 119.84
Дијаметар на жица од 6 п.п. Свеж
Дијаметар на жица од 6 п.п.

304 Пролет за компресија од не'рѓосувачки челик СУС притисок пролет Не'рѓосувачки челик 0,6мм (WD) x4mm (OD) x300mm (

DEN 2.00
Пролет на калем Труско Т-ССБ1 Свеж
Пролет на калем Труско Т-ССБ1

Пролет константа (N / MM) : 1,2 инчи (31,50 mm); Надворешен дијаметар : 0,4 инчи (10,0 мм) Бесплатна должина : 2,8 инчи (70 м

DEN 2.00
5223985-5, Водич за додатоци за конектори Пин директно цинк умира леано легура хромат над никел кутија Свеж
5223985-5, Водич за додатоци за конектори Пин директно цинк умира леано легура хромат над никел кутија

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активни HTS : 8538.90.81.80 Тип : Водич пин конектор Тип на конектор : Ко�

DEN 0.33
Zhengguifang Solid A 2pc пролет Y- Тип дијаметар на пролетната линија Надворешна меридијанска должина 1. 2 1. 4 1. 5 1. 6 1.8 Свеж
Zhengguifang Solid A 2pc пролет Y- Тип дијаметар на пролетната линија Надворешна меридијанска должина 1. 2 1. 4 1. 5 1. 6 1.8

Број на модел : Пролет за компресија на типот Y Употреба : Мебел Материјал : челик Дијаметар на жица : 1 2 1 4 1

DEN 1.33