Лауреола 3/16 Не'рѓосувачки челик Тип 7x19 Авион кабел жица јаже одделение 304-100ft

Лауреола 3/16 Не'рѓосувачки челик Тип 7x19 Авион кабел жица јаже одделение 304-100ft

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Кабел со висок квалитет : Оваа жица е составена од челик од 304 одделение со 7 жици со 19 жици во секоја влакно кои обезбедуваат флексибилност, издржливост, не лесна за 'рѓа и избледени. Ова јадро од влакно од 7х19 е цврсто рано и има посилен капацитет за носење на оптоварување. Јачина и флексибилност : Челичниот кабел има голема јачина на затегнување, добри механички својства, обезбедување комбинација на јачина и флексибилност. Не'рѓосувачките кабли се посилни и можат да издржат поголема тежина. Широка употреба : Може да се користи во лесната индустрија и другите индустрии за местење, дигање, туркање и влечење, итн. Исто така е погоден и за многу апликации за домаќинства, како што се облека за облека, кабелска ограда, градинарска ограда, итн. Лесно за складирање : Дојдете со количка, лесна за чување и избегнете го жицата јаже во хаос. Трајно : Наменето со децении употреба, голема отпорност на абење и заштита на времето. Кабел со висок квалитет : Оваа жица е составена од челик од 304 одделение со 7 жици со 19 жици во секоја влакно кои обезбедуваат флексибилност, издржливост, не лесна за 'рѓа и избледени. Ова јадро од влакно од 7х19 е цврсто рано и има посилен капацитет за носење на оптоварување. Јачина и флексибилност : Челичниот кабел има голема јачина на затегнување, добри механички својства, обезбедување комбинација на јачина и флексибилност. Не'рѓосувачките кабли се посилни и можат да издржат поголема тежина. Широка употреба : Може да се користи во лесната индустрија и другите индустрии за местење, дигање, туркање и влечење, итн. Исто така е погоден и за многу апликации за домаќинства, како што се облека за облека, кабелска ограда, градинарска ограда, итн. Лесно за складирање : Дојдете со количка, лесна за чување и избегнете го жицата јаже во хаос. Трајно : Наменето со децении употреба, голема отпорност на абење и заштита на времето. Не'рѓосувачки челик е легура на железо што е отпорна на 'рѓа и корозија. Содржи најмалку 11% хром и може да содржи елементи како што се јаглерод, други неметали и метали за да се добијат други посакувани својства. Отпорноста на не'рѓосувачки челик кон корозија произлегува од хром, кој формира пасивен филм што може да го заштити материјалот и само-заздравувањето во присуство на кислород.

Избор на клиенти

Muzata Cable Roading Gate 36''h x 42''W не'рѓосувачки челик четкан заварувачки палуба ограда порта за безбедност на затворен Свеж
Muzata Cable Roading Gate 36''h x 42''W не'рѓосувачки челик четкан заварувачки палуба ограда порта за безбедност на затворен

Порта за оградување на кабел Две 36" Прилагодени рамни натписи PS02 се вклучени во пакетот за стабилизирањ�

DEN 1.00
Muzata PS01 Кабел за шини со кабел за шини со жица од жица од Muzata WR19 T316 не'рѓосувачки челик Свеж
Muzata PS01 Кабел за шини со кабел за шини со жица од жица од Muzata WR19 T316 не'рѓосувачки челик

Кликнете на страниците на производот подолу за да истражите повеќе детали за секоја ставка во овој паке

DEN 3.33
Yardsmart 73012500 Нов Англија Врв со лепак винил огради, 4 x 4, бело Свеж
Yardsmart 73012500 Нов Англија Врв со лепак винил огради, 4 x 4, бело

Силен и издржлив Користете со Xpanse Rail и скалила Лесен Ниско одржување Направено во САД Силен и издржлив...

DEN 259.20
1100FT 1/8 ”T316 Премиум кабел за шини за шини со не'рѓосувачки челик со секачи и ракавици, градежништво 7x7 жици, систем за Свеж
Челик ДН Мате 60 Пакет Т316 Нерѓосувачки Челик Лево&засилувач;Десна Рака Нишка Замав Заостанување Завртки За Дрво Пост од 1/8 Свеж Попустот
1/8 Нерѓосувачки Челик Кабел Со Cutter7x7 Насоки Изградба, T316 Нерѓосувачки Челик За Палубата Оградата, Тремот Ограда, Стринг Свеж Попустот
Сенмит Кабел Оградата Пост-Нерѓосувачки Челик Плоштад Ограда Пост за Палубата Кабел Оградата Систем Свеж
Сенмит Кабел Оградата Пост-Нерѓосувачки Челик Плоштад Ограда Пост за Палубата Кабел Оградата Систем

€Креирај 36 " висина 1 / 8 кабел оградата системи : хоризонтална кабел оградата системи обично имаат кабли

DEN 7359.84
Wocepu 12 компјутери од не'рѓосувачки челик за шини за огради за шини за 2 x4. Свеж
Wocepu 12 компјутери од не'рѓосувачки челик за шини за огради за шини за 2 x4.

Дизајн на квалитет : Заградите за оградување на палубата одговараат на стандардот 2 "x4" (всушност 1 ½ "x 3 ½")

DEN 1.00
Алатка за ослободување на CableTec Vistaview за Vistaview 1/8 комплети за собрание на кабел за шини и 1/8 фитинзи за SwiftCatch Свеж
Алатка за ослободување на CableTec Vistaview за Vistaview 1/8 комплети за собрание на кабел за шини и 1/8 фитинзи за SwiftCatch

Алатката за ослободување од 1 / 8 "Swift Catch е потребна за ослободување на кабелот од Swift Catch со комплетите за �

DEN 175.20
Vistaview Cabletec 1/8 ”1x19 морско одделение не'рѓосувачки челик Многу тврд кабел за станбени кабелски огради-лажица од 500 Свеж
FSHIHINE 5/64 Жица Јаже Кабел 20ft Пвц Обложени 304 Нерѓосувачки Челик Кабел, Градина Жица Комплет/Слика Жица/Кабел Оградата Свеж