Стерлинг заптивка SSI90001304GR2500X24 Спирална рана заптивка со флексибилен филер за графит за 1 цевка, класа на притисок 2500#, 1,25 ID, 304 SS намотки/графит/јаглероден челик надво

Стерлинг заптивка SSI90001304GR2500X24 Спирална рана заптивка со флексибилен филер за графит за 1 цевка, класа на притисок 2500,

DEN 801.92

Свеж

Достапно.

Стерлинг заптивка и стил на снабдување 9000 - 304 дисинки за рани од не'рѓосувачки челик се раствор за запечатување на прецизност за рамни и подигнати прирабници за лице и прирабници. Стилот 9000 дихтунзи обезбедени од Стерлинг Печат и Снабдување се исто така погодни за разменувачи на топлина, дупки за рачни котел, шахти и други апликации со висока температура, под висок притисок. Ознаки за идентификација на заптивки што се бараат од ASME B16.20 јасно гравирани во сите дихтунзи. Овие дихтунзи се одликуваат со превенција на ерозија на прирабница, навнатре и намалување на турбулентен проток. Совет за инсталација : Спиралните дихтунзи со рани со внатрешни или надворешни прстени за водичи треба да бидат целосно компресирани до прстенот за водич. Ова нема да го оштети заптивката или ќе влијае на перформансите на запечатување. Совет за инсталација : Проверете дали лицата на прирабницата се чисти и во добра состојба. Осигурете се дека се користи точен материјал за зајакнување за да одговараат на условите за работа и се користи употребата на подмачкување на завртки. Стерлинг заптивка и стил на снабдување 9000 304 Дербилни рани од не'рѓосувачки челик со флексибилен филер за графит се за апликации со варијации на висока температура (термички велосипедизам), и/или варијации на притисок, и/или проблеми со ротација на прирабница итн Потребна е стрес (задржување на стресот), флексибилност и закрепнување се потребни и се дизајнирани да ги исполнат овие барања што бараат заптивки од спирална рана се изработени од преображена метална лента и мек материјал за полнење, рани заедно под притисок, и по избор со внатрешен и/или Водач за надворешни водичи Металната лента го држи филер, што резултира во одличен механички отпор, еластичност и закрепнување, круна во форма на V, центрирана во металната лента, делува како пролет, давајќи им на дихтунзи поголема еластичност под различни услови во центарот на прстенот точно го лоцира заптивката на прирабницата Лицето, обезбедува дополнителна радијална јачина и делува како ограничувач на ограничувач на компресија (елемент за запечатување) се состои од метален и мек материјал за полнење, овие дихтунзи се издржливи, лесни за инсталирање и лесни за отстранување на еластичност и јачина ги прават заптивките на спиралните рани идеален избор под А. Различни состојби и апликации широко користени во текот на рафинериите и постројките за хемикалии, спиралните дихтунзи на раните се исто така ефикасни за производство на електрична енергија, пулпа и хартија, воздушна вселена и разновидност на апликации за вентил и специјалитети.

Избор на клиенти

Тв Ѕид Заграда, Вчитување 44LB ТВ ЅИД Штанд CTX006 За Спална соба За Ресторан Свеж
Тв Ѕид Заграда, Вчитување 44LB ТВ ЅИД Штанд CTX006 За Спална соба За Ресторан

[Широко Се Користи] за дневни соби, спални соби, ресторани, десертни куќи, сали за состаноци, изложбени с�

DEN 1041.60
Заштитник на екранот во Јузни за iPad 2 3 4, филмот со калено стакло компатибилен за Apple iPad2 / iPad3 / iPad4 [2 пакет] Свеж
Заштитник на екранот во Јузни за iPad 2 3 4, филмот со калено стакло компатибилен за Apple iPad2 / iPad3 / iPad4 [2 пакет]

Целосна транспарентност : Заштитникот е транспарентно калено стакло, спречува оштетување и гребнатини

DEN 2.67
1971-72 Топс Ванкувер Канакс тим постави Ванкувер Канакс ГД+ Канакс Свеж
1971-72 Топс Ванкувер Канакс тим постави Ванкувер Канакс ГД+ Канакс

Тимските комплети, стартерите и многу се прават одлични подароци за секој обожавател на Ванкувер Канак�

DEN 224.00
Заклучување Мијалник Сплит Прстен 18-8 Нерѓосувачки Челик-1 Количина-1.000 Свеж
Заклучување Мијалник Сплит Прстен 18-8 Нерѓосувачки Челик-1 Количина-1.000

Сплит прстен медиум 1 подлошките за заклучување се за да спречат ореви, завртки и завртки да вибрираат л�

DEN 3.00
Бенсои Правосмукалка Замена Вода Компатибилен Со Просценски М7 Про Робот Правосмукалка Резервни Делови Свеж
Бенсои Правосмукалка Замена Вода Компатибилен Со Просценски М7 Про Робот Правосмукалка Резервни Делови

Компатибилен Со Просценски м7 про Тип : Правосмукалка Делови Боја : боја на слика Материјал : пластика...

DEN 1.33
Афинитет Бендови Канзас Џејхокс Силиконски Спортски Бенд компатибилен Со Apple Watch Свеж
Афинитет Бендови Канзас Џејхокс Силиконски Спортски Бенд компатибилен Со Apple Watch

Официјално ЛИЦЕНЦИРАН производ Од Универзитетот Во Канзас Придружете ја вашата омилена технологија со

DEN 2.67
100 Парчиња F Тип Двојно Женски 3GHz F-81 Барел Спојување Конектор Спојка Coax Свеж
100 Парчиња F Тип Двојно Женски 3GHz F-81 Барел Спојување Конектор Спојка Coax

?Количина : 100 Парчиња Бесплатен Превозот Коакс адаптерите се совршен начин за брзо менување на полот ил�

DEN 639.84
Моландра Производи Бринета Срциња - 14оз Нерѓосувачки Челик Патување Кригла, Сребро Свеж
Моландра Производи Бринета Срциња - 14оз Нерѓосувачки Челик Патување Кригла, Сребро

ПАТНИЧКИТЕ ЧАШИ СЕ КУЛ! Ова Е Кригла За Патување од Нерѓосувачки Челик 14оз Со својата убава мазна површ�

DEN 484.16