Електричен гас на гориво Електрично тело 3.5L Компатибилен со 03-08 FX35 / 02-04 I35 / 06-08 M35 / 03-06 G35-02-06 Altima / 03-06 350Z / 02-08 Maxima / 03-08 Murano / 04 -09 потрага Заменете го 161198J100

Електричен гас на гориво Електрично тело 3.5L Компатибилен со 03-08 FX35 / 02-04 I35 / 06-08 M35 / 03-06 G35-02-06 Altima /

DEN 1047.84

Свеж

Достапно.

Проверете го Пронаоѓачот на делови за да видите дали овие делови одговараат на вашето возило и проверете ја и депонијата за да ги видите информациите за деталите. Cross Reference со OEM број 161198 J100, 161198 J101, 161198 J103, 161198 J10 A, 161198 J10 B, 161198 J10 C, 1611 K8 J10 BRE, 1611 K8 J10 CRE. Иновативниот инженеринг, технологијата на производство и контролата на квалитетот обезбедуваат телата на гаснењето на горивото Шноркел да ги исполнат или да ги надминат перформансите на оригиналната опрема што ја заменуваат. Секоја единица е дизајнирана да се вклопи, формулар и функции барања остварени со искористување на стручноста на ОЕ на Шноркел. Schnorkel нуди целосна покриеност на телата за гаснење на горивото за азиски, домашни и европски возила, свесност за врвна марка и ненадминат квалитет. Schnorkel ги гарантира своите тела за гаснење на горивото за период од три години од денот на купувањето. Во овој период, ние ќе ги замениме сите тела на гаснење на горивото, кои се прикажани како неисправни во материјал или изработка. Дизајнирано за да обезбедиме совршено вклопување за инсталација без проблеми, овој сигурен производ може да ви помогне да ви го вратите возилото на патот побрзо и полесно. What's an Electronic Throttle body?The electronic throttle body is a powertrain component that has a plate, motor, and integrated position sensors which are utilized to regulate the amount of air entering the engine by opening the throttle valve to a desired angle via commands from the vehicles Powertrain Control Module or Throttle Actuator Control Module.What happens when an Electronic Throttle Body fails?When an Electronic Throttle Body fails, the controlling module will illuminate the MIL/SES/CEL, the module will then activate a fail-safe mode operation and Постепено намалете ја брзината на моторот назад во RPM во мирување. Што предизвикува да пропадне електронското тело на гаснење? Најчестата неуспех во електронското тело на гаснење е интегриран сензор за положба на гаснење. ETB е опремена со сензор за положба на пригушување со висок и низок напон за вишок. Или еден од овие сензори може да пропадне или евентуално и двете.Fit следното 03-08 FX35 V6 3.5 L02-04 I35 V6 3.5 L06-08 M35 V6 3.5 L03-06 G35 V6 3.5 L02-06 Altima V6 3.5 L03-06 350 Z V6 3.5 L02-08 MAXIMA V6 3.5 L03-08 MURANO V6 v6 3.5 L04-09 Quest V6 3.5 L.

Избор на клиенти

Форд оригинален 8L3Z-9E926-C гаснење на телото и моторното склопување Свеж
Форд оригинален 8L3Z-9E926-C гаснење на телото и моторното склопување

Оригинален дел од ОЕМ Земја на потекло : Кина Димензии на пакетот : 26.924 L x 17.272 H x 15.748 W (сантиметри) Тежина н

DEN 4502.08
Адигарауто S20058 гаснење на телото компатибилно со Infiniti FX35 2003-2008/G35 2003-2006/i35 2002-2004 Nissan 305Z 2003-2006/Altima Свеж
Адигарауто S20058 гаснење на телото компатибилно со Infiniti FX35 2003-2008/G35 2003-2006/i35 2002-2004 Nissan 305Z 2003-2006/Altima

20032008 Infiniti FX35 2wd 20032008 Infiniti FX35 AWD 2003 Infiniti G35 20042006 Infiniti G35 2wd 20042006 Infiniti G35 AWD 20022004 Infiniti i35 20032006 Nissan / Datsun 350 Z 20022006 Niss

DEN 959.84
GoodBest Never Good 72mm Внесување на гаснење на гаснење тело компатибилно со RBC / PRB TPS IACV 2002-2006 RSX тип S / Type Свеж
Endxedo 92mm гаснење тело за LS1 LS2 LS6 LS3 lS7 SX LS гаснење тело со сензори за положба на гаснење на TPS IAC Aluminum Black Свеж
Endxedo 92mm гаснење тело за LS1 LS2 LS6 LS3 lS7 SX LS гаснење тело со сензори за положба на гаснење на TPS IAC Aluminum Black

Функција телото на гаснењето од 92мм е наменето за огромно зголемување на коњските сили, заедно со подоб

DEN 1167.84
Парод електронски гаснење на телото 04891735AC Компатибилен со 2007-2017 Jeep Compass, Patriot, 2011-2014 Chrysler 200, 2007-2010 Свеж
Парод електронски гаснење на телото 04891735AC Компатибилен со 2007-2017 Jeep Compass, Patriot, 2011-2014 Chrysler 200, 2007-2010

【Подготовка】 Кало на гаснење компатибилно со 20072017 Jeep Patriot 2.0 L, 2.4 L, 20112014 Chrysler 200 2.4 L, 20072010 Chrysler Sebring 2.4 L, 200820

DEN 1.00
Компатибилност на собранието на телото на телото на гаснење на гаснење АЗХЗ за акцент 1.6L 2doors 2006-2011 за став 1.6L 4doors Свеж
Кардон 67-9015 повторно воспоставено тело за гаснење на гаснење на горивото Свеж
Кардон 67-9015 повторно воспоставено тело за гаснење на гаснење на горивото

Како дел од областа на оригинална опрема, оваа единица гарантира совршено вклопување во возилото Секој�

DEN 0.33
Howyaa Hyve72 Електронски собрание на телото на гаснење со IAC TPS за Buick Chevrolet Pontiac Saturn Свеж
Howyaa Hyve72 Електронски собрание на телото на гаснење со IAC TPS за Buick Chevrolet Pontiac Saturn

200911 Buick Lucerne V6 3.9 L 200607 Buick Terraza V6 3.9 L / 200609 Chevy Uplander V6 3.9 L 200710 Pontiac G6 V6 3.5 L / 200610 Pontiac G6 V6 3.9 L 2006 Pontiac Montana SV6 V6 3.9 L / 20

DEN 1055.84
ИКТ БИЛЕТ ЛС 92мм гаснење на телото до 102мм за внес на монитори 4 завртки ТБ адаптер LS1 LS3 LSX 551571 Свеж
ИКТ БИЛЕТ ЛС 92мм гаснење на телото до 102мм за внес на монитори 4 завртки ТБ адаптер LS1 LS3 LSX 551571

Направено во Вичита, Канзас од воздушно одделение, произведен САД, алуминиум за билет Вклучува завртки �

DEN 1.67
Тело на гаснење-125001578 RoadFar Fit For Mazda 3 2.0L 06-13, за Mazda 3 2.3L 06-09, за Mazda 3 Sport 2.0L 09-10 12-13, за Mazda Свеж
Тело на гаснење-125001578 RoadFar Fit For Mazda 3 2.0L 06-13, за Mazda 3 2.3L 06-09, за Mazda 3 Sport 2.0L 09-10 12-13, за Mazda

Каменот се превртува под аголот на педалот за забрзување Функција за работа; Контролирајте ги клапите, �

DEN 1136.00
Hitachi ETB0045 Elec. Тело на гаснење Свеж
Hitachi ETB0045 Elec. Тело на гаснење

OE# 5 F9 Z9 E926 B Елект Тело на гаснење Производите на Hitachi Automotive Systems Americas, Inc OE (оригинална опрема) имаат за цел

DEN 1.33
Irontree TB1301 Професионален електронски гаснење на телото компатибилно со Honda Accord Civic CR-V Crosstour, Acura ILX TSX, Свеж
Irontree TB1301 Професионален електронски гаснење на телото компатибилно со Honda Accord Civic CR-V Crosstour, Acura ILX TSX,

【Премиум квалитет】 Изграден со строги спецификации на ОЕ и строги стандарди за контрола на квалитетот

DEN 1151.84
Тело на гаснење на гаснење на горивото Howyaa за 2002 година Chevy Trailblazer GMC Presov Ol-Dsmobile Бравада-Заклучување 25312095 Свеж
Тело на гаснење на гаснење на горивото Howyaa за 2002 година Chevy Trailblazer GMC Presov Ol-Dsmobile Бравада-Заклучување 25312095

100% сосема ново Изградени на строги стандарди за контрола на квалитетот Извадете го собранието на чисте�

DEN 1334.24
AUQDD TB1301 Собрание на гаснење на гаснење на горивото за гаснење на телото за 2009-2014 AC-URA TSX /2008-2012 HO-NDA Accord, Свеж
AUQDD TB1301 Собрание на гаснење на гаснење на горивото за гаснење на телото за 2009-2014 AC-URA TSX /2008-2012 HO-NDA Accord,

Процесот на совпаѓање е всушност да се расчисти оригиналната меморија на ECU и да се рестартира самоучењ�

DEN 1052.96
AUQDD S20008 FILE INVECTION TORTLLE BODY FIST за 05-07 BU-PIK RANIER /07-08 CADI-LAC ESCALADE /CHEVY Silverado 1500 Tahoe /05-08 Свеж
AUQDD S20008 FILE INVECTION TORTLLE BODY FIST за 05-07 BU-PIK RANIER /07-08 CADI-LAC ESCALADE /CHEVY Silverado 1500 Tahoe /05-08

【OE Fit】 Нарачајте со доверба.3 L) 0506 Претставник XL (5.0 L) 0708 Avalanche (5 【Ве молиме, забележете】 Пред да ја пост�

DEN 2.67
Bosch F00H600072 Оригинална опрема гаснење на телото - компатибилен со избраниот Buick Lacrosse, Regal; Chevrolet Cobalt, Equinox, Свеж Попустот
Bosch F00H600072 Оригинална опрема гаснење на телото - компатибилен со избраниот Buick Lacrosse, Regal; Chevrolet Cobalt, Equinox,

[АКТУАЛ ОЕ]Телата на гаснењето на Бош се произведуваат на производните линии на ОЕ со најдобар квалитет

DEN 1576.00
Cardone 67-1011 Повторно воспоставено тело за вбризгување на гориво, TBI/ETB Свеж
Cardone 67-1011 Повторно воспоставено тело за вбризгување на гориво, TBI/ETB

, е добавувач на делови за повторно воспоставување на OEM Специјализираниот процес на чистење на компоне�

DEN 2.67
Irontree S20008 Професионално електронско гаснење тело компатибилно со Chevy Avalanche Suburban Tahoe Silverado 3500 Trailblazer, Свеж
Irontree S20008 Професионално електронско гаснење тело компатибилно со Chevy Avalanche Suburban Tahoe Silverado 3500 Trailblazer,

3 L V8 20052007 Компатибилен со Cadillac Escalade 6.0 L V8 20052009 Компатибилен со GMC Proboy 5.0 L V8 20072008 YUKON 4 【Неверојатна цена】 Ф�

DEN 1023.84
Собрание на телото на електронско гаснење на гаснењето доск Свеж
Собрание на телото на електронско гаснење на гаснењето доск

Доменливи моделиЕлектронски гаснење на телото компатибилно со круната Викторија 20052011 / Е150 20052014 / Е2550 2005

DEN 1055.84
OEM OEM OEM OEM: 96439960 за 2005-2010 година Deawoo Chevrolet Matiz Spark M200 1.0 96439960 Свеж
OEM OEM OEM OEM: 96439960 за 2005-2010 година Deawoo Chevrolet Matiz Spark M200 1.0 96439960

Броеви на OEM дел : 96439960 Погодни за £ º20052010 Deawoo Chevrolet Matiz Spark M200 1.0 Услови : нов и висок квалитет Производот е �

DEN 1504.00
Дорман 977-017 Собрание на телото на гаснење компатибилен со избрани модели Свеж
Дорман 977-017 Собрание на телото на гаснење компатибилен со избрани модели

Сите делови се ново изработени и строго тестирани, вклучително и тестирање за издржливост на броењето о

DEN 2188.48
Cardone 67-7014 Повторно воспоставено тело за вбризгување на гориво, TBI/ETB Свеж
Cardone 67-7014 Повторно воспоставено тело за вбризгување на гориво, TBI/ETB

Како дел од областа на оригинална опрема, оваа единица гарантира совршено вклопување во возилото...

DEN 3359.04