AMX3D Lilypad Arduino компатибилни LED диоди - 20 LED диоди и 2 држачи за батерии - 5 црвени, зелени, сини и бели LED со резистори и 2 држачи за батерии на мобилни мобилни телефони за е -

AMX3D Lilypad Arduino компатибилни LED диоди - 20 LED диоди и 2 држачи за батерии - 5 црвени, зелени, сини и бели LED со резистори

DEN 367.84

Свеж

Достапно.

Исто така, испорачани се и 2 држачи за батерии на мобилни телефони Lilypad. Пакетот од 20 LED светла за леење во разновидни бои вклучува по 5 наши црвени, зелени, бели и сини LED диоди, а секоја LED светло ја има бојата јасно печатена на задниот дел, што ги прави лесни за идентификување и сортирање додека го проширувате вашиот lilypad arduino комплет. Светла на Lilypad : Осветлете го вашиот следен проект што може да се носи на Lilypad со овие мали, но со разнобојни LED диоди - создадете електронско виножито! Делови со повеќе бои : Овој 20 пакет на Lilypad светла содржи асортиман на повеќебојни LED диоди, вклучувајќи црвена, зелена, сина и бела боја, секоја со боја печатена јасно на задниот дел. Лесно за шиење : Малите тенки LED светла и таблите за батерии имаат дарежливи јазичиња за шиење што ги прави лесни за шиење во носат и додатоци за носење на Лилипак. Додатоци AMX3 D : Најдобрите креации на lilypad arduino започнуваат со одлични влезови, излези и делови. LED светлата се мали (мерат само 5мм х 11мм), и екстра тенки со дебелина од само 0,8 мм, така што убаво се наведнуваат по потреба, што ги прави идеален додаток на проекти за носење што се обликувани, како што се светлосни ремени или јаки.Светла на Lilypad : Осветлете го вашиот следен проект што може да се носи на Lilypad со овие мали, но со разнобојни LED диоди - создадете електронско виножито! Делови со повеќе бои : Овој 20 пакет на Lilypad светла содржи асортиман на повеќебојни LED диоди, вклучувајќи црвена, зелена, сина и бела боја, секоја со боја печатена јасно на задниот дел. Multicolor LED светла и табли за батерии на Lilypad Arduino LED LED светла и батерии е платформа со седиште во Ардуино, развиена за технологија за носење, и овие повеќебојни LED диоди на Lilypad и табли за напојување се совршени за секој проект што бара излез на светлина во боја, вклучувајќи компјутери базирани на текстил, роботика и 3Д проекти за печатачи . Обезбедување на сè што ви треба за вистински спектакуларни резултати, AMX3 D продаваат само највисок квалитет на влез, излез, моќност и табли на сензори. Одбори за батерии : 2 држачи за батерии на Lilypad Arduino се погодни за батерии со единечни монети (како што е CR2032 или слично) на проектите за напојување - исто така идеални за роботика и проекти за 3Д печатачи.

Избор на клиенти

Brinno Време Лапс Камера BCC300-C Пакет, 2023 Timelapse Камера Отворено Изградба, HDR FHD1080P Timelapse Камера Со Ѕид Монтирање, Свеж
Brinno Време Лапс Камера BCC300-C Пакет, 2023 Timelapse Камера Отворено Изградба, HDR FHD1080P Timelapse Камера Со Ѕид Монтирање,

Опсег на стегање : 0,31,9 инчи Повеќејазична поставка Професионалниот пакет bcc300C времепропуст е дизајнира�

DEN 3.33
Американска Тежина За Калибрација На Вага За ДИГИТАЛНА Скала AWS, Јаглероден Челик, Хромирана Завршница, 2000g Свеж
Американска Тежина За Калибрација На Вага За ДИГИТАЛНА Скала AWS, Јаглероден Челик, Хромирана Завршница, 2000g

Практична и лесна употреба : оваа тежина на калибрација е добар избор за одржување на калибрирана и точн

DEN 447.84
Фарови компатибилни Со Ауди 80 Б4 1991 1992 1993 1994 1995 1996 Гв-1115 Предни Светла Автомобилски Светилки Фарови Фарови Возачка Свеж
Отмро 629З Лежишта Со Длабок Жлеб 9х26х8мм Топчести Лежишта Со Еден Челичен Капак Штит Јаглероден Челик 1 парчиња Свеж
3дроза германски класичен бебе момче име во САД. Елегантен подарок за амајлија-Плочки Свеж
3дроза германски класичен бебе момче име во САД. Елегантен подарок за амајлија-Плочки

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

DEN 400.00
Папилон Сина Апстрактна Акварел Уметност Декоративна Плочка Свеж
Папилон Сина Апстрактна Акварел Уметност Декоративна Плочка

Папилон Декоративна Керамичка Плочка од акварел уметник ДИЏЕЈ Роџерс Совршена идеја за подарок за секо

DEN 3.33
Кожа Ps4 СТАРО-МАСКИРНА АРТИКЛ - ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ НАЛЕПНИЦА КОРИЦА АДЕСИВА Playstation 4 Тенок SONY BUNDLE Свеж
Кожа Ps4 СТАРО-МАСКИРНА АРТИКЛ - ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ НАЛЕПНИЦА КОРИЦА АДЕСИВА Playstation 4 Тенок SONY BUNDLE

Кожата ЗА PS4 Стариот Винил ХД Произведено Во Италија Заштитна Кожа за Playstation 4 Стара Налепница За Кожа За

DEN 1.33
ГУО ШИ Кенворт Т680 ФАРОВИ ЛЕД Одговара 2013-2022, Пар Постави Возачот Левата страна &засилувач; Патнички Десната Страна Свеж