Зеис Тера Ед двогледи 8x32 водоотпорно и брзо фокусирање со обложено стакло за оптимална јасност во сите временски услови за гледање птици, лов, разгледување, зелена

Зеис Тера Ед двогледи 8x32 водоотпорно и брзо фокусирање со обложено стакло за оптимална јасност во сите временски услови за

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

88% преносот на светлина-Шмит-Печан Ед стакло со хидрофобна мулти-облога обезбедува оптичка јасност и прецизност во сите ситуации. Удобно и брзо фокусирање-Големото и лесно може да се зафати тркалото за фокусирање е брза за употреба на двогледите на Zeiss Terra Ed. Вашиот индекс прст природно се спушта на тркалото за фокусирање, секогаш подготвен кога нешто возбудливо одеднаш се случува пред вас. Компактен, лесен и стабилен - со својата водоотпорна, засилена обвивка од фиберглас, Зеис Тера Ед ги задоволува високите стандарди на loversубителите на природата. Лесно е да се вклопи во која било торба и скоро неуништлива, Zeiss Terra Ed е совршен придружник. Zeiss анти-рефлексивна облога-загарантирана брилијантна, слики со висок контраст, особено во неповолни светлосни услови и самрак. Јасен поглед во секое време - секогаш има возбудливи работи што треба да се видат во светот на природата, дури и во влажни временски услови. Зеис разви хидрофобна повеќеслојна анти-рефлексивна обвивка за двогледи и опсези што овозможува јасен и непречен поглед во сите временски услови. Совршено за секое патување со двогледи на Zeiss Terra ed се робусни, сигурни и лесни за употреба. Нивниот најсовремен и елегантен дизајн ги прави не само лесни, туку и удобно компактни. Највисоката оптичка прецизност и хидрофобната мултикотација гарантираат брилијантни слики до последните детали. Двогледите на Terra Ed се водоотпорни и исполнети со азот, што ги прави груби и подготвени. Двогледи на Terra Ed се одлична вредност, што ги прави совршен влез во светот на Зеис. Zeiss Terra ED 8x32 гарантира слики со остри острици благодарение на неговиот прецизен механизам за фокусирање и зголемувањето од 8x, дури и кога сликата е само минлива. Со својата компактна големина и тежи нешто повеќе од една фунта, тоа е удобно вклопување за вашата рака. Со скоро неуништлива обвивка и неговата одлична ергономија, Terra ED 8x32 е совршено целокупно решение за секоја употреба.

Избор на клиенти

Vortex Optics Razor UHD двогледи 18x56 Свеж
Vortex Optics Razor UHD двогледи 18x56

Користете мала количина вода или здив за да ги навлажнете леќите, а потоа избришете ги размачкувањата с�

DEN 1104.00
Вител на вител оптика HD покрив Призма биноки Свеж
Вител на вител оптика HD покрив Призма биноки

Вистинската отворена шарка магнезиум Чазис формира силен, лесен и ергономски дизајн што резултира во п�

DEN 1.33